Skaito Lietuva – skaitome ir mes

2019-05-18, Ingrida Petrikauskienė, Grabupių filialo bibliotekininkė
 Kuo vaikai daugiau skaitys, tuo pievoje pražys daugiau žibučių. Autorės nuotrauka
Kuo vaikai daugiau skaitys, tuo pievoje pražys daugiau žibučių. Autorės nuotrauka

Gegužės 6 dieną Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniai ir ikimokyklinukai su savo mokytojomis dalyvavo jau ne vienerius metus vykstančioje  skaitymo akcijoje „Lietuva skaito 2019“, skirtoje skatinti vaikų domėjimąsi skaitymu, knygomis bei lavinti kūrybinius gebėjimus.

Renginį „Spalvingų gėlių šventė“, vykusį bibliotekos kiemelyje, organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo bibliotekininkė kartu su pradinių klasių mokytojomis.

Skaitymo akcija prasidėjo šventės atidarymu ir visų dalyvių pasveikinimu. Šventės personažu buvo liūdna Žibutė, pražydusi bibliotekos kieme. Pralinksminti ją galėjo tik vaikai, skaitantys knygas. Kuo jie daugiau skaitys, tuo pievoje pražys daugiau nuostabių jos draugių. Linksmai žaisdami vaikai, išsirinkę knygutes, sudarė skaitytojų klubą. Paskaičius knygos ištrauką žaidėjams buvo duota užduotis – trumpai papasakoti knygos turinį.

Knygų skaitymo akcijoje dalyvavo ir jauniausios skaitytojos mamytė. Ji su malonumu prisijungė ir paskaitė kūrinio ištrauką. Ikimokyklinukai ir pirmokėliai buvo aktyvūs, nestigo geros nuotaikos ir emocijų. Jie išsinešė ne tik daug įspūdžių, bet ir norą skaityti knygutes.

 

 


Straipsnio komentarai

..2019-05-18
nu tame ir esmė kad skruzdėlyno pavyzdys tai tik žiūrint iš vienos pusės, visas pasaulis atseit šoka pagal dūdelę tų didelių tarptautinių kompanijų. Kiekvienoje valstybėję jos elgiasi tarsi savi mūsiškiai, kur vietiniai aborigenai su vietiniais įstatymais juos atseit valdo ir kontroliuoja. Tai tarsi piratų laivas kuris atplaukė su "patogumo" vėliava. Nu tame ir esmė kad tas skruzdėlynas tai ir tuo pačiu kažkoks krumpliaratis, rotorius, kuris sukasi sukdamasis su kitais krumpliaračiais ir rotoriais kaip gerai suteptas gegutės lizdas. Nu visas darbas šiais laikais yra atliekama mašinų, išskyrus etatus kuris specialiai palikti kastų režimo diegimui: buožėms, kaliniams, prižiūrėtojams, specnazui, taikiniams, tt.. Nu kalbama apie darbus kurių jūs nesuprantate ir tada galima jums kabinti makaronus kad čia reikalinga tokie ar anokie technologiniai procesai ar metodai. Nu tame ir esmė kad madų industrija (fashion) irgi turėtų skaitytis kaip svarbi (fasces) fašizmo grandis, nes nei vienas fašistas ir komunistas nevaikščiojo nuogas tuose taip puikiai suorganizuotuose ir gražiai apipavidalintuose paraduose. Jie gi diktatoriai. Ir jų veikla iš viso nesusisiekia su jokia logika. Tad jeigu talibanas atsirado 1980s metais afghanistane, tai vakaruose jau senai veikė al-qaeda bazės Paryžiuje, Milane, Londone, Niujorke, tt. Ta pati daina dabar ir lietuvoje. Kiek čia jų atsibastė ropodami tais smaluotų kryžiuočių kryžiuočių išasfaltuotais gerų ketinimų drąsiaisiais keliais. Ir dauguma kalba lietuviškai, arba labai greitai išmoksta. Čia gal "muzikinė" klausa labai daug ką reiškia, kuri labai skiriasi nuo "mužikinės" klausos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-18
bet čia irgi negalima kažko susiprasti apie kažką, nes tai kas vyksta čia ir dabar lygiagrečiai vyksta ir vyko ir kažkada ir kitur. Tad čia ir yra tas karas kuris lygus taikai. Karinis civilinis bendradarbiavimas. Ir komunistiniai leninai buvo už visų šalių proletariato vienyjimasį, ir Aparteidiniai gandžiai su kalenbachais visada buvo už vienybes. Nu žinot tam kad kažkas vienytusi tie turi būti susiskaldę, suskaldyti arba samdyti karinio teatro aktoriai kurie prisiima vaidinti tokią rolę. Aparteido oficialus lozungas ir buvo "Unity is Strength" (vienybėje lygi jėgai). Tai buvo išspausdinta ir ant pinigų, monetų, tt. Kažkas panašaus ir atgimimiškoje lietuvoje tik ta vienybė dar ir paturbinta su žydėjimais.

https://en.wikipedia.org/wiki/Unity_makes_strength

Kai jie prieš ketvirtį amžiaus pradėjo globalizaciją tai ir buvo diversantinė operacija čia taip išsireiškė dideli viešnamių ryšininkai tuo laiku: managing multinational operations is 'integrated diversity'. Tad čia yra įdomu kad brexitiniai kaip darė taip ir padarė. Čia viskas suplanuota. Tad visi tie alibabos tai nėra kažkokie pilypai išlindę iš kanapių. Jie tai išauginti tam tikslui tarsi biologiniai ginklai. Tad absoliučiai bet kuri bet kokio dydžio bet kokio profilio įstaiga ir yra karinė įstaiga, nes tam NATO, JT, EU ir reikalingas kad palaikyti žmogiškas operacijas. Nu tai ir yra kažkoks saugumietinis šešėlis ar veidrodis, jau nekalbant apie kitus bado žaidynių reikalus. Tam ir reikalingos tos visos nesibaigiančios tarptautinės karinės pratybos, kur jie permeta žmones į fronto linijas. Nu paimkit pvz IKEA ar LiDL, kuri vykdo visokiausią veiklą šimtuose valstybių, čia kalba eina ne tik apie parduotuves, bet ir gamybą, mokslinę veiklą, "labdaringas" organizacijas, NVO, tyrimus, tt, tt. Visa ta tarptautinė įstaiga veikia kaip koks vienas skuzdėlynas, kuriame kažkokioms lydekoms panorėjus "darbuotojai" juda laisvai. Nu nėra problemų pasinaudojant IKEA kaip priedanga permesti žmogų iš zimbabvės į estiją. Kas liečia visokius dokumentus tai yra minučių reikalas. Va ko mes nežinome tai yra kalba ir kalbininkystė. Bet tai irgi iš esmės nėra svarbu. Tad kad jie čia dergiasi su tais žydėjimais tai irgi nieko nereiškia. Nu taip kaip ir visur jie išsikalinėja.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-18
matote vėl dviprasmybių dvikalbystės supakuotos į garbėtroškinių paradų kilimus kad galima būtų skaldyti valdymo ar kitokiems tikslams ar kėslams. tarsi tie "mes" tai nėra raštinga lietuva kuri skaito. Tarsi yra lietuva ir kažkokie tai "mes", kur lietuva tai ne "mes" ir "mes" tai ne lietuva. Jie yra kažkokie mūsiškiai kurie neskaito taip kaip skaito lietuva. Nu gal jie skaito atvirkščiai ar atbulai ar iš viso toks skaitymas nesiskaito kaip skaitymas. Matot vėl spalvoto spektro gėlės kur matyt užuomina apie kažkokius žydėjimus ir būsimą derlių.. Žibutė tai jau ale irgi žydi tokia graži violetinė gėlytė patvoriuose turbūt iš neužmirštuolinių žydinčiųjų grupės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?