Prie Nemuno rastas artilerijos sviedinys sunaikintas vietoje

2019-05-18, VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.
Kariškiai nustatė, kad pasieniečių rastas sprogmuo yra 77 mm kalibro karo laikų artilerijos sviedinys.
Kariškiai nustatė, kad pasieniečių rastas sprogmuo yra 77 mm kalibro karo laikų artilerijos sviedinys.

Prie Nemuno aptikę pavojingą karo laikų sprogmenį Pagėgių pasieniečiai jo apsaugą vykdė tol, kol atvykę išminuotojai artilerijos sviedinį sunaikino vietoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT)  Pagėgių pasienio  rinktinės Plaškių užkardos pasieniečiai patruliavo Pagėgių savivaldybės  Nausėdų kaimo ribose. Nausėdai  yra prie pat sienos su Rusija, kuri šioje vietovėje eina Nemuno viduriu.

Patruliavimo metu Nemuno pakrantėje esančiame smėlyje VSAT pareigūnai pastebėjo aprūdijusį sprogmenį. Apie radinį pasieniečiai pranešė Bendrajam pagalbos centrui, kuris informaciją perdavė atsakingoms tarnyboms. Plaškių pasieniečiai liko budėti prie sprogmens.

Po kelių  valandų į įvykio vietą atvyko Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai.  Kariškiai nustatė, kad pasieniečių rastas sprogmuo yra 77 mm kalibro karo laikų artilerijos sviedinys. 

Įvertinę jo keliamą pavojų, išminuotojai radinio netransportavo, o sunaikino vietoje.


Straipsnio komentarai

..2019-05-18
kas čia per vitkus? paskaičiau wikipedijoj tai pasirodo fantomasas su dviguba pavardę atseit turėjo ir kitą pavardę kaip koks james bondas - ir tokią irgi nelietuviškai išraitytą: kazimieraitis. tik dar vienas išorvelintos istorijos būtigeidininkystės objektas. Matot taip ir veikia tos galingos plunksnos kurios yra galingesnės nei kardai. Bet jis "atgimė" su kitų atgimėlių pagalba. Bet jie pirmiausia ir puolė ir pervadino visokias švietimo įstaigas kur vaikai ir jaunimas. Panaudojo visiškai išgalvotus ir paprastai nelietuviškai skambančias pavardes ir vardus. Čia irgi buvo diversantinės "vienybės" diegimas. Klupdymas, medininkai kur panaudotas masinio lenkimo ginklas prieš cžv gestapo smaluotų biudžetų kryžčiuočių buožes. Kariuomenė tai kas be ko. Jie atseit save patys nusiplakė, kaip kokie astekiniai spartos romėnai. Ten pakliuvęs tai prieš cžv gestapo būtigeidžių diedovščinas jau nepašokinėsi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?