Vyriausybė pritaria, kad daugiau žmonių būtų apdrausta PSD

2019-05-19, sam.lrv.lt

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rengtai Vyriausybės išvadai, kurioje siūloma pritarti Seimo narės Vidos Ačienės registruotoms pataisoms, pagal kurias  privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) valstybės lėšomis turėtų būti draudžiami nuolat ar laikinai Lietuvoje gyvenantys kitų šalių piliečiai, pagal dvišales sutartis gaunantys gydymo paslaugas ir kitos šalies pensiją.

Sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio teigimu, taip būtų įgyvendinti mūsų šalies tarptautiniai įsipareigojimai. 

„Šiuo metu tokio pobūdžio sutartis Lietuva turi su Ukraina ir Baltarusija. Jose nuolat ar laikinai gyvenantiems, bet Lietuvoje pensiją gaunantiems žmonėms yra suteikiama sveikatos apsauga. Tad turime užtikrinti, jog abejose šalyse būtų saugomos žmonių socialinės garantijos, užtikrinama jų sveikatos apsauga bei vykdomi iš tarptautinių sutarčių kylantys įsipareigojimai“, – teigia A. Šešelgis.

Lietuva yra pilnateisė tarptautinės bendruomenės narė, taip pat Vienos konvencijos dalyvė, tad yra įpareigota vykdyti iš tarptautinio bendradarbiavimo kylančius įsipareigojimus.  

Įsigaliojus siūlomiems pakeitimams, pagal šiuo metu sudarytas sutartis, PSD valstybės lėšomis taps draudžiami Lietuvoje nuolat ar laikinai gyvenantys Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai iš gimtosios šalies gaunantys bet kurios rūšies pensijas.


Straipsnio komentarai

Petras2019-05-29
Su žmona lietuve grįžome gyventi į Lietuvą iš Ukrainos. Aš pensininkas,žmona dirba. Šiuo metu aš moku PSD 38 eurusPensijos gaunu tik 200 eurų iš Ukrainos. Labai laukiu tikrai tokio palankus vyriausybės sprendimo ir laikraščio ŠILOKARČEMA geros žinios. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juozas2019-05-27
Labai teisingai visi įsipareigojimai turi būti vykdomi,o tai mūsų politikai tik prisižada kai jiems tuo metu reikia ir palieka ramybėje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-19
aišku braidant po rubikonines kirtimų paplavų kanalizacijas reikalinga atkreipti dėmesį ir į užslėptus brexitinio jumoro akmenis. Nu žodis tame PSD pavadinime tas žodis "privalomas" turbūt parinktas neatsitiktinai, nors tas žodis ir daro patį pavadinimą nelogišku, sau prieštaraujančiu. Matot žodis "privalomas" turi savyje ir žodį "valomas". Nu čia tarsi užuomina į etininį valymą ir labai didelį vaidmenį tame atliekančią daktarų grupuotę, kur jie už ėriukų tylėjimo, avinų ganymą, veterinariją ir gynimą į krematoriumų veiklą jie ir yra labai gerai apmokami. Čia galima panagrinėti ir kitų šalių "gerąją" patirtį pvz amerikoj, kur daug "gerosios" patirties jie čia ir atkraustė aišku paturbinę ir patobulinę. Sovietiniais laikais tarybinė spauda nepaliaujamai linksniuodavo JAV mediciną su įvairiausiomis supuvusiomis kapitalizmo saunomis ir pirtims. Paimkime kokį švelnesnį pavyzdį ne vėžį pvz šimtai tūkstančių apendicito operacijų per metus padaroma nors tų operacijų visiškai buvo nereikalinga daryti. Nu atseit pacientas įtikinamas kad jam reikalinga išpjauti apendicitą, nors tai neteisinga diagnozė ir nereikalinga operacija. Būdavo keista skaityti. Kas čia per statistika. Iš kur jie ją ištraukė. Nu tarsi žmogui suskaudo pilvą, nuvažiavo į ligoninę ir ten "nustatė" kad gali būti apendicitas. Išpjauna. Aišku žaizda dar skaudės savaitę ar kažkiek kol sugis. Bet tikroji skausmo priežastis išlieka, bet dabar kaip ir užmaskuota, nes yra du skausmai. Aišku gal būt tarybininiai štirlicai kalbėjo apie kažką ką jie žinojo kitaip nes buvo išgirdę kuždantis gulėdami vienoje lovytėje su jasonais bournais ir james bondais. Gal čia buvo apendicitai kurie atliekami tik rakštisteinų stalčiuose. Nu kaip nesenai jie prigavo armėnų daktarų grupuotę amerikoje vagiančių milijonus. Gali būti kad pjauna apendicitą ir papjauna. Nėra žmogaus nėra ir problemos.
tame ir esmė toje pačioje amerikos geltonosios spaudos priespaudoje irgi nepaliaujamai spausdinamos istorijos kai vos tik žmogus suserga ir tai ir yra mirties nuosprendis visai šeimai. Nesvarbu kad turėjo normalius ir gerai apmokamas darbus. Iš karto subankrotinami, išmetami į gatvę. Jokie draudimai ten nepadeda. O dabar pas mus jau medikamentų ir medicininių paslaugų kainos ir įkainiai jau yra pralenkusios ameriką.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-19
aišku dar reikia turėti omenyje ir kitus raudonų vėliavų, raudonų kilimų, raudonų kepuraičiu, raudonų rankų, raudonų batukų dienynų, raudonų žibintų, tt atspalvius pas šituos žydrų žibintų vaivorykštėmis prisidengusius cžvistėlius. Visų pirma tai akivaizdžiai fiktyvi tapatybė ir iš kažkokių pirštų išlaužta netikra nelietuviška pavardė. Paklausykit kaip ačas ir ačienė abu šneka su akivaizdžiu vaivorykščių dialektu. taip vis tariasi jiems per daug s raidžių kažkaip pasišnypščia kaip kažkokie kur šnypščia. Aišku kad ne katinukai. Labiau tie kur su skeltais dvigubais liežuviais. Tame ir esmė kad visos tos "gražiausios" ir "stipriausios" santuokos ant karinės scenos yra tik vaidmuo atliekamas gražulio kelnininkų ir visokių raganų. Tai ir yra pavyzdiniai piliečiai. Taip vadinami "lyderiai", kurie kaip modeliai demonstruoja madas ant podiumo. Nu jo toks gyvenimas irgi ne rožėmis klotas, nes yra kažkoks gyvenimas gyvenime. Bet tokie tie karinių tarnybų reikalai kai jie turi tarnauti zombiams. ty jums. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-19
va va čia irgi cžv gestapas eina kažkokios išpažinties. neša purvinus apatinius į viešumą kad nusiplautų kažkokias smaluotų biudžetų nuodėmes. Nu atseit jie žino kad užsiima nešvariais dalykais, bet pas juos buvo tik geriausi ketinimai. Nu ir įrodymas yra tai kad jie pasisako ir tokioje atviroje demokratiškoje visuomenėje niekas jiems nieko nesako ir nedaro. Atseit visi pritaria kaip sovietiniais laikais. Jeigu būna kažkokie "nesutarimai" ar "prieštaravimai" geltonosios spaudos priespaudos patvoriuose tai ten viskas yra jų pačių rėkiama tam kad atrodytų kažkas apie reprezentaciją. Ty bandoma atspindėti situaciją apie reikalingus "mušimo" pajėgumus.
Matot dabar jie pradėjo masiškai kelti čia kažkokius žmones pas kuriuos dokumentai iš visokių baltarusijų, ukrainų, tt. Tai nereiškia kad tai ir yra ukrainiečiai o ne kažkokie talibanai iš sirijų, afghanistanų, atlantidų, marsų, tt.
Matot pats pavadinimas jau iš karto yra dvikalbystė. Jeigu tai yra "privalomas" tai vadinasi visi kurie neapsidraudę jau yra automatiškai traktuojami kaip nusikaltėliai. Tad kai jie aiškina kad jie "pritaria" apie kad būtų "daugiau" žmonių apdrausta, jie aiškina tik apie statistiką. Ty kad reikalinga iškrematorinti tuos kurie neapsidraudę.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?