Prokurorai pranešė – studentė J.Šikšniūtė buvo pasmaugta

2015-01-27, Evelina Valiuškevičiūtė, Aušra Pilaitienė
Nužudymu įtariamas V.Jankauskas. D.Umbraso nuotr.
Nužudymu įtariamas V.Jankauskas. D.Umbraso nuotr.

Prieš du mėnesius nužudytos studentės Justinos Šikšniūtės byloje – nauja informacija. Pranešama, kad merginą jos žudikas pasmaugė.

Naujausias žinias apie šio rezonansinio tyrimo eigą pateikė ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuroras Aurelijus Stanislovaitis.

Mirties priežastis – pasmaugimas

Iš pradžių, teismo medicinos ekspertai kalbėjo apie tai, kad merginos mirties priežastis – sušalimas.

Tai būtų reiškę, kad studentė laukuose prie Macikų buvo palikta leisgyvė numirti. Ekspertai studentės mirtį siejo su daugybiniais sužalojimais veide ir kakle, bei su tuo, kad žuvusioji buvo palikta surišta nuoga šaltame ore.

„Kad nesusidarytų nuomonė, kad byloje yra tik tokia tiesa, kurią pateikia įtariamasis, noriu pateikti žinias, kad praėjusią savaitę gavome specialistų išvadą, kuri šiek tiek pakeitė pirminę teismo medikų išvadą dėl mirties priežasties.

Tyrimo pradžioje buvome informuoti, kad mirties priežastis yra sušalimas, tačiau atlikus papildomus tyrimus, teismo medicinos ekspertas padarė išvadą, kad mirties priežastis yra pasmaugimas.

Požymių buvo ir sušalimo ir pasmaugimo. Bet specialistų išvadoje raštu yra pateikta, kad nukentėjusioji mirė nuo pasmaugimo“, – sakė prokuroras.

Prokuroras teigė, kad pasitvirtina ir seksualinio pobūdžio nusikaltimų versijos. A.Stanislovaitis sakė, kad seksualinio pobūdžio veiksmus atlikęs asmuo „yra identifikuotas“. Tai patvirtino DNR tyrimai.

Įtariamajam V.Jankauskui buvo atlikta ambulatorinė psichologinė-psichiatrinė ekspertizė, tačiau su ekspertais jis atsisakė bendrauti. Teismo bus prašoma leidimo atlikti stacionarią psichiatrinę-psichologinę ekspertizę.

Nužudymas slepiant dar kito nusikaltimo padarymą, Baudžiamajame kodekse yra sunkiausias nusikaltimas.

Mėtė pėdas

Su nežmonišku žiaurumu nužudytos merginos istorija visą Lietuvą sukaustė praėjusių metų lapkritį. 20-metė studentė Justina Šikšniūtė lapkričio 17-ąją planavo važiuoti į bendrabutį Klaipėdoje, bet jo nepasiekė.

Į Klaipėdą merginą pavežęs V.Jankauskas greitai tapo pagrindiniu įtariamuoju, nors po nusikaltimo elgėsi lyg niekur nieko. Teismas patenkino prokuroro prašymą ir leido V.Jankauską suimti 3 mėnesiams.

Be to, jis jau nuo pat pradžių klaidino tyrėjus. Netgi po to, kai prisipažino nužudęs V.Šikšniūtę, V.Jankauskas tvirtino, kad aukos kūną įmetė į Minijos upę, tačiau nuogos merginos palaikai buvo rasti Macikų kaime, netoli įtariamojo motinos namų.

Įtariama, kad V.Jankauskas merginą išžagino Priekulėje esančiame lauke, netoli naujai statomo namo. Jau anksčiau pareigūnai šioje vietoje buvo aptikę studentės daiktų – baltą krepšį, suplėšytą striukę. Čia vyko ir grumtynės su auka. Po grumtynių prie namo jis įsitempė merginą atgal į mašiną ir išvažiavo. Išsukęs iš žvyrkelio, jis patraukė į Macikų pusę.

Mergina buvo leisgyvė

Už Lankupių tiesiame kelyje V.Jankausko vairuojama mašina įvažiavo į griovį. Visa tai nutiko per vieną valandą. Iš griovio V.Jankauską ištraukė sustoję vairuotojai. Jie nematė ant galinės sėdynės gulėjusios merginos. Greičiausiai, ji buvo be sąmonės.

Duodamas parodymus, V.Jankauskas pademonstravo, kad merginą iš automobilio ištraukė prieš tai surišęs jos kojas ir ranką. Jis bijojo, kad mergina dar gali priešintis. Kai pareigūnai aptiko merginos kūną Macikuose esančioje dauboje, studentė buvo išrengta.

Merginos daiktus ir drabužius pareigūnai rado numestus vienoje vietoje, o kūnas paslėptas kiek toliau. Studentės lavonas buvo uždangstytas šakomis. Spėjama, kad įtariamasis planavo dar grįžti ir kūną paslėpti geriau.

V.Jankauskui gresia laisvės atėmimo bausmė iki gyvos galvos.


Straipsnio komentarai

/2015-01-28
kaži kaip jis jaustusi jai su jo dukra taip būtų pasielgiama, ar jam taip patiktu.... tikiuosi kad jis supus tame kalėjime, nors niekam to nelinkėčiau... bet tokiam daugiau nieko palinketi negalima... šlikštynė! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
...2015-01-28
gaidys kazkoks Komentaras patinka Komentaras nepatinka
!!!!2015-01-27
Tokiam jau senai galva nukirsti reikejo !!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?