Rusniškiai lieja džiaugsmo ašaras: 40 metų laukta estakada atidaryta

2019-05-22, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Gegužės 18-oji rusniškiams tapo istorine diena – daugybę metų svajota estakada oficialiai atidaryta. „Ši estakada – paprastų žmonių pergalė prieš valstybės biurokratinį abejingumą“, – savo sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Dėkojo bendruomenei

Renginys prasidėjo mėlynai pasipuošusių rusniškių eisena. Žygiavo ir dideli, ir maži su daina ir muzika. Ant estakados jų laukė būrys svečių. Tarp jų ir pats Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis džiaugėsi, kad sprendimai, apie kuriuos diskutuoti pradėta dar 1982 metais, buvo pagaliau priimti -  estakada pastatyta.

„Ne viskas pasaulyje telpa į bejausmes lenteles, vertinančias gyventojų skaičius ir automobilių srautus. Buvo labai nemalonu matyti vaistus, maisto produktus, kiekvienais metais plukdomus į sodybas, ligonių gabenimo operacijas ir šeimas, laukiančias po kelias valandas, tam, kad persikeltų į namus. Esu įsitikinęs, kad ši estakada, šis saugus kelias taps paminklu naujajai Lietuvai.  Lietuvai be užmirštų žmonių. Pradėjus projektą, buvo atsargiai kalbėta apie jo užbaigimą anksčiausiai 2020-aisiais, tačiau šis atvejis patvirtino, kad susitelkimo ir aktyvios bendruomenės dėka kai kuriuos projektus Lietuvoje galima įgyvendinti aplenkiant grafikus. Dėkoju vietos bendruomenei už kantrybę, ištvermę ir vienybę. Mane nuoširdžiai jaudina, kad Lietuvoje yra tokios stiprios bendruomenės, kurios gali nuversti kalnus. Ši estakada – paprastų žmonių pergalė prieš valstybės biurokratinį abejingumą“, – sveikinimo kalboje sakė Ministras Pirmininkas.

Jis pabrėžė, kad dabar Rusnė nebėra atskirta sala - gyventojų dėka, ji buvo sujungta su Lietuva.

Užglaistė emocijos

Pasak Rusnės seniūnės Dalios Drobnienės, estakada atveria rusniškiams kelią į Lietuvą, o gyventi jie dabar pradeda kitaip - nuo balto lapo, mat galės jaustis visaverčiais Lietuvos piliečiais. Kvietė rusniškius pajausti po kojomis tai, ką šiandien jau turi – estakadą. Visiems, prisidėjusiems prie šio statinio gimimo, ji įteikė po dovaną, o Premjerui S. Skverneliui – Rusnės vėliavą.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda pirmiausia asmeniškai padėkojo S. Skverneliui, kad jis į rusniškių problemą pasižiūrėjo ne valdiškai, o žmogiškai. „Rusniškiai – kūrybingi žmonės. Tikiuosi, ši estakada suteiks naujų minčių, naujų projektų ir tas gyventojų skaičius, kuris yra dabar Rusnėje – padidės, grįš daugelis senų rusniškių. Istorija rodo tai, kad pirmiausia pasistatė Rusnė – tiltas, pirma elektrinė, kuri maitino Šilutę“, - kalbėjo Seimo narys.

Sveikinimų puokštes įteikė ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, LR Susisiekimo ministras Rokas Masiulis, dvasininkai ir kiti garbūs svečiai.

„Estakados statybos projektas pilnai įvykdytas pagal planą, ir nuo šiol potvyniai neturės jokios įtakos eismui. Automobiliai ir pėstieji galės naudotis nauju statiniu, kuris užtikrins saugesnį ir patogesnį susisiekimą“, – teigia Kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas.

Perkirpta estakados atidarymo juostelė, pašventintas statinys. Vėliau visi drauge iškeliavo į Rusnę, kur laukė linksmybės. Užklupusi liūtis nesugadino nuotaikos, nes viską užglaistė tikros, nesumeluotos emocijos – Rusnės estakada atidaryta!

Trikdydavo susisiekimą

750 metrų ilgio (su prieigomis) dviejų eismo juostų estakada iškilusi ant 435 į žemę įgręžtų polių, ant kurių sumontuota 18 galvenų. Kiekvieną galveną sudaro keturios kolonos su rygeliais, ant jų užklota 170 gelžbetonio perdangos sijų. Iš viso monolitinėms konstrukcijoms sunaudota 5 250 tonų betono (2 100 m3) ir 208 tonos armatūros, kurią sujungus į vieną strypą, apytiksliai sudarytų apie 131 km. ilgį. Ant estakados įrengta beveik 1 km. apsauginių kelio atitvarų.

Be estakados statybos šiais metais dar rekonstruojamas Šilutė  - Rusnė 5 kilometrų ilgio kelio ruožas, kuriame bus įrengta nauja dangos konstrukcija, nutiestas 4,5 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas. Taip pat bus atliekami to paties kelio ruožo nuo 2,425 iki 5,820 km žemės sankasos stiprinimo darbai. Dėl sankasos stiprinimo darbų eismas remontuojamu keliu bus iš dalies ribojamas.

Vienintelis į Rusnę vedantis kelias  -  Nr. 206 Šilutė–Rusnė. Iki šiol kasmet jis trikdydavo susisiekimą, o perkėlimai per užliejamą ruožą valstybės biudžetui kasmet atsieidavo apie 250 tūkst. eurų.

Rusnės estakados statybos ir kelio sutvirtinimo darbai finansuojami Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?