Rusnės estakada tyliai uždaryta

2019-05-24, Marius Jokūbaitis, Jurga Andriejauskaitė, 15min.lt
15min nuotr.
15min nuotr.

Vos prieš savaitę iškilmingai atidaryta Rusnės estakada, kuriai didelį dėmesį skyrė premjeras Saulius Skvernelis, tyliai uždaryta, o vietos gyventojai vėl priversti naudotis dulkėtais keliais. Rusnės seniūnei kasdien tenka klausytis keiksmų, o Kelių direkcijos vadovas teigia, kad nėra kitos išeities.

Tai, kad Rusnės estakada uždaryta, 15min patvirtino Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas.

V.Andrejevas: neuždarant eismo darbai neįmanomi

„Eismas laikina apylanka nukreipiamas dėl darbų – kilometras iki estakados kelyje keičiama pralaida pilnu pločiu“, – 15min teigė V.Andrejevas.

Pasak jo, „neuždarant eismo tokie darbai neįmanomi“.

Tiesa, per oficialų Rusnės estakados atidarymą, kuriame dalyvavo ir premjeras, teigta, kad „estakados statybos projektas pilnai įvykdytas pagal planą„.

Rusnės gyventojams svarbi estakada atidaryta po pirmojo Prezidento rinkimų turo. Prezidento rinkimuose trečias likęs ir į antrąjį turą nepatekęs S.Skvernelis Rusnės apylinkėje surinko per 60 proc. balsų.

Oficialaus estakados atidarymo metu premjeras džiaugėsi, kad pavyko aplenkti visus grafikus.

Užsiminė tik apie eismo ribojimus

Per oficialų Rusnės estakados atidarymą, įvykusį gegužės 18 d. Kelių direkcija savo oficialiame pranešime rašė: „Gegužės 15 d. baigėsi Rusnės estakados statybos sutarties, kurią Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) buvo pasirašiusi su AB „Kauno tiltai“ ir „Tec Infrastructure“ konsorciumu, terminas. Kartu pilnai buvo baigti 8 mėnesius trukę statybos darbai.

„Estakados statybos projektas pilnai įvykdytas pagal planą, ir nuo šiol potvyniai neturės jokios įtakos eismui. Automobiliai ir pėstieji galės naudotis nauju statiniu, kuris užtikrins saugesnį ir patogesnį susisiekimą“, – pranešime cituotas Kelių direkcijos vadovas V.Andrejevas.

Pranešime paskelbta, kad, be estakados statybos, šiais metais dar rekonstruojamas Šilutė–Rusnė 5 kilometrų ilgio kelio ruožas, kuriame bus įrengta nauja dangos konstrukcija, nutiestas 4,5 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas.

„Taip pat bus atliekami to paties kelio ruožo nuo 2,425 iki 5,820 km žemės sankasos stiprinimo darbai. Dėl sankasos stiprinimo darbų eismas remontuojamu keliu bus iš dalies ribojamas“, – rašyta pranešime.

Seniūnei tenka klausyti keiksmų

Rusnės seniūnei Daliai Drobnienei kasdien tenka išklausyti piktų gyventojų skambučius, net ir keiksmus.

„Pastoviai, kiekvieną dieną ir kolioja, ir keikia. Vakar pavaduotoją iškeikė. Kelių direkcija yra atsakinga, tegul kreipiasi žmonės dėl informacijos ten“, – 15min teigė seniūnė.

Tiesa, ji sako nesureikšminanti gyventojų pykčio, nes darbai, pasak jos, vykdomi kaip buvo suplanuota.

Estakadą baigė, bet projekto – ne

D.Drobnienės teigimu, gyventojai, panašu, estakados statymo ir jos atidarymo metu neįsiklausė į esminę informaciją – estakada baigta, tačiau visas projektas dar ne.

„Viskas vyksta, kaip ir turi būti, nes vykdomas trečias projekto etapas. Estakada baigta kaip priklausė, laikantis terminų, prieigos taip pat pabaigtos, dabar vyksta kitas etapas – 3,5 km kelio rekonstrukcija nuo estakados iki Griniaus tilto su kelio sankasos sutvirtinimu, kad galėtų darbus vykdyti, yra uždarytas kelias.

Estakada ir kelias yra viena linija, tačiau gyventojai turi du apvažiavimus – vienas valstybinis per Sausgalvius, apvažiavimas apie 20 km, dar vienas nelegalus apvažiavimas yra per Šyšos polderį“, – kalbėjo seniūnė.

Vietiniai gyventojai „važiuoja visaip“

„Žiūrim, jei šlapiau – per vieną pusę, pasiskirstome. Šita informacija buvo akcentuojama per atidarymą. Šią vasarą ir rudenį, iki šių metų pabaigos, tas kelias bus rekonstruojamas, bet žmonės tiesiog negirdi. Dabar tik prasideda kelio rekonstrukcija, kažkokiu metu bus praleidžiama su šviesoforais, kažkokiu bus dirbama, turime naudotis dviem aplinkkeliais“, – sakė ji.

Anot D.Drobnienės, svarbiausia, jog darbai bus baigti iki kito pavasario ir nebereikės bijoti potvynių.

„Viskas bus pabaigta, prieigos ir 3,5 km sankasa sutvirtinta su dviračių taku. Reikia kantrybės, reikia sekti, ką žiniasklaida rašo, nes išgirdo apie estakados atidarymą, o kad vykdomi trys projektai, niekas neišgirdo“, – sakė seniūnė.

Visų trijų projektų vertė siekia apie 17 mln. eurų, etapai susideda iš estakados ir jos prieigų statybų bei 3,5 km kelio atkarpos nuo Rusnės atmatos tilto iki Griniaus tilto rekonstrukcijos.

Rusnės estakados statybos ir kelio sutvirtinimo darbai finansuojami Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.


Straipsnio komentarai

.. to Juditai2019-05-27
neaišku kas tie "mūsų" senoliai. Čia tokių mūsiškių nebūdavo. Tie mūsiškiai vistiek visus laiko durniaus vietoje. Jie žino kad kitaip ir negali būti. Nu įsivaizduok analogišką pavyzdį sako kiaulės labai protingi gyvunai, galima ten jų visko išmokyti, turi nepaprastai gerą uoslę gali profesionaliai ieškoti ir išknisti aukso vertės grybus iš po žemių, būna kiaulės kurios išdresiruojamos ir pasirodo cirkuose, kiti laiko kiaules kaip naminius gyvunus, tt. Bet jeigu nueisi į fermą ten visos kiaulės lygios. Jos nieko kitko nežino ką nežino kiti bendražygiai. Taip ir yra suprojektuotos gyvulių fermos pas brexitinį cžv gestapą, visi fermoje savi ir lygūs išskyrus "mūsiškiai" pranašai ne iš savo krašto. Tad nesvarbu ką sakysi žinok kad gadini gerą bylą, keli akustines bangas ir virpini kažkam kažką. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
xx2019-05-27
Juditai
Ar pati nesugebi protingai mąstyti ,kad čia kiši savo svečius vokiečius ,ką pasakė ir tai Tau jau gėda ,o pati nesugalvojai protingai paaiškinti jiems ,kodėl estakada pirma ,o po to tik kelias .Visur taip daro pirma tiltus įrengia ,o po to kelius baigia .Čia baigta vieno konkurso statybos darbai ,todėl įvyko atidarymas ,o kad seniūnė padarė šumniai ir neapsigėdijo ,tai įrodė ,kiek svarbi ta estakada Rusnės žmonėms . Prisiminkite mūsų senolių pasakymą ,"prieš tardamas žodį ,gerai pamąstyk,ką sakai ir ką nori tuo pasakyti ,kad kiti nepalaikytų kvailiu.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to as2019-05-25
skvernelis čia nieko dėtas. nedaryk iš jo kažkokio stabo, tuo labiau kad tai fiktyvi stribinė cžv gestapo tapatybė ir išgalvota pavardė. nu jisai vienas iš tų laukinių karių, kurie po vieną nevaikšto pas tuos kurie kažkada bėdavodavosi, nes nesuprasdavo kažko apie kažką, kol nebuvo per vėlu nes atėjo laikas keliauti į krematoriumus. Kas vadovavo krematoriumų statyboms? Kas vadovavo drąsiųjų kelėnų asfaltavimams? Nu jisai ale pranašas iš nežinia kur atsiųstas nežinia ko. Bet jeigu panagrinėti kiek jisai kartu su žydraja statine išdavė lietuviškų pilietybių ir pasų trečiųjų šalių trojos arkliams tai yra visiškai kiti reikalai. Tad šiuo atveju į tą estakadą reikalinga žiūrėti kaip į neužmirštuoliškai žydinčią drąsos kelio atkarpą. Nu violetinis patvorys. Nepamirškime kas per didikai yra į rusnę susikraustę. Nepamirškime brexitinio karinio laivyno drąsiųjų kelėnų užmojus kur jie nori privatizuoti rusnės internato rūmus kad atseit galėtų "ruošti" kadetus, kurie plaukiotų po skystas žydrynes. Tad gal ta estakada jiems ir buvo labiausiai aktuali. Nes jie kaip ir neringoje ten irgi yra įsikūrę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Judita 2019-05-25
Seniune ysivaizdavau ypatinga sumania vaziavom pacia pirma diena norejom labai ta kelia parodyti ir lietuvos vokieciams kurie sveciavosi pas mus tik jie pasake ar cia tikrai vyks oficialus atidarymas vezem parodyt ir tikraja atidarymo svente tik paklause o kaip svesit kai viskas bus sutvarkyta apmaudu pasidare net susigesta kam tada isankstinis paradas argi taip galejo sugalvot seniune vet gydytoja neitiketina Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2019-05-25
Viskas teisingai daroma ,nes kol estakadai tiek statybinių medžiagų būtų privęžę ,tai tas kelias naujas būtų jau išgadintas ,o dabar keli mėnesiukai palaukti prieš 40metų nieko nereiškia ,o rudenį turėsite ir estakadą ir gerą kelią .Viskas OK-ej.Dėkokite valstiečių vyriausybei ir asmeniškai Skvernelei ,nes tik Jis pažadėjo ir padarė ,o kad kiti rusniškiai atsuko Jam nugarą ,tai tegul būna ant jų sąžinės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
didesnio ir godesnio parazito žmogaus kaip Lietuvio neberasi 2019-05-25
kas per estakados atidarymas kad viskas uždaryta pralaidas daro bet toks trukdymas tokio ne tik remonto bet pačių verslininkų piautynių kas kiek nuplaus pinigų kad tik patrukdyt kad tik ilgiau viskas vyktų kaip su Gedimino kalnų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
galvokit su galva o ne reitingus gaudykit 2019-05-25
jei ne s k v e r n e l i s estakadai tipo nei vienas valdžios klerkas nebūtų lėšų radęs juk SKVERNELIS SAKĖ P I N I G Ų YRA tik valdžia neduoda tiem kam butiniausiai reikia va dėl ko ant s k v e r n e l i o visi pradėjo pult kad jis į žmones žiurėt pradėjo kad žmonėm padėjo o ne klerkam tai dėl ko jo prie prezidento kėdės neprileido ne vien dėl karbauskio kvailumo ir dėl lansb isterijos ir užgaidos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Senis2019-05-25
matai tavo klausimas ir yra atsakymas. tu nežinai. jeigu kažko nežinai ir klausinėji užduodamas kvailus klausimus vadinasi elgiesi neadekvačiai. Gerų geriausiu atveju bandai užsiimti kažkiomis provokacijomis, kur galėtum žydėti raškydamas saldžius vaisius nuo savo knisamų diversantinių šaknų. nu tu tarsi kažkas kuriam atrodo kad jisai viską yra supratęs gyvenime. Kad visi žmonės yra sukurpti pagal tokį patį kurpalį kaip ir pats jisai. O jisai ant tiek tą kurpalį yra sunešiojęs, kad kaip tas girtas batsiuvys kur jūra būna iki kelių. Ir jam net nereikalinga galvoti apie vaikščiojimą kitų avalyne. Jeigu tokiems apaštalams pasitaiko kelyje kažkas ko jisai nesupranta vadinasi tai ir yra kažkas nesuprantamo. Leidimas žudyti. Kažkas panašaus į giltinę ravinčią šieną. Bet tame ir esmė kuo bukesnė giltinė tuo didesnis ir aštresnis dalgis reikalingas. Nu yra problema su atgimėliais didžiavyriais, didikais, super menais, Übermensch... Amerikoje tie atgimėliai kryžiuočiai irgi yra taip vadinami "born again" christians. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilutiškis 2019-05-25
Kalti žurnalistai kurie ne viska parašo tikėdamiesi škandala sukelt ir turėti ka kitam laikraštije parašyti ir žmonės kurie neviska išgirsta ar perskaito poto skundžiasi kodėt to nedaro ar nepadarė. Viska sutvarkys tik tereikia palaukti. Tiek metu laukėt tai nepakentėsit dar meteliu. Džiaukitės kad valdžiole Skvernelis ir išpildo visus pažadus, o ne tie buve Socdemai ir Koncervai kurie tiek metu žadėjo galu gale špyga parodydavo. Kantrybės žmonės nedaug beliko kentėti ???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2019-05-24
Dvitaskiui
Tamsta tikras poetas, gal Maironis,
Tik ar pats supranti ka parasai....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
petilekta2019-05-24
Rusiskas varijantas ,, petletka za dva goda Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Xx2019-05-24
Skvernelio šou kaip dabar žmonės Sodros mokėjimų visiems šokas moki arba moki sakė įstatimai keičiasi kas 3 min niekas neinformavo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Senis2019-05-24
negali kaltinti skvernelio už tai kad kažkokie durniai nusipirko tiltą, tuo labiau kad tai ne pavardė. Kažkokia indėniška klička ale baltoji iltis, vinetu, drąsiakelėnis plačiagražuliokelnis. Nu tie kurie turės susimokėti už tiltą tai nesupranta kas ir kaip. jie dar nei skaityti nei rašyti nemoka, bet ant jų jau kažkokiems atgimėliams "ateitininkams" kažkodėl galima forminti visų "ateitį". Tad čia irgi vergovinės santvarkos apraiškos kur mediči-nos bankų buožių taborams užstatomos cielos dar negimusios žmonių kartos, sos kaimais, neišnešiotukais ir ankstukais. Vaikai gimsta jau paskendę su skolomis pakabintomis ant kaklo kaip kokios veronikos. Kai ateis laikas mokėti už vasiukų rojų tie atgimėliai ateitininkai kaip visada pasibrexitins kažkur kitur kelti griūvantį žemės planetos ūkį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2019-05-24
Visiski klounai, o gal nesveiki????
Taip reikejo listi i S. Skvernelio uz......, ir isiteikti...
Nesekmingu rinkimu sou...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-24
nuo kada drobnienė pasidarė kelių tiesimo ir tiltų specialistė? čia gal maišomasi sąvokose: drąsos keliai tiesiami kitaip negu asfaltas. Tad įsiklausykit ką žiniasklaidoje minedas su verygos palaiminimu sako - nebūk naivus kelyje. Kodėl violetinės spalvos suknelė užsidėjusi? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?