A. Veryga: „Fizinio aktyvumo pamokos bus patrauklesnės“

2019-05-28, sam.lrv.lt

Keičiasi reikalavimai, kaip turės būti organizuojamos kūno kultūros pamokos mokiniams šalies mokyklose, kad jos taptų patrauklesnės ir modernesnės. Taigi gerėja pasiruošimo sąlygos šioms pamokoms, nustatyti konkretūs reikalavimai persirengimo erdvėms, mokytojams leista laisviau planuoti fizinę veiklą, kad ji būtų patraukli ir įdomi bei pritrauktų kuo daugiau jaunimo. Mokyklos turės daugiau galimybių naudotis kitomis sporto erdvėmis – kitų mokyklų, miestų stadionais, sporto centrais ir erdvėmis bei ten organizuoti fizinio aktyvumo pamokas, numatant įvairesnes sportines veiklas.

Tai numatyta sveikatos pasaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu patvirtintoje higienos normoje, kurioje įtvirtinti nauji reikalavimai, kaip ugdymo įstaigos turi organizuoti fizinę veiklą mokiniams.

Ministro A.Verygos teigimu, šie pokyčiai inicijuoti pačioms mokykloms prašant, siekiant sudaryti geresnes ir lankstesnes sąlygas ugdyti vaikų fizinį aktyvumą.

„Naujai statomos ar steigiamos mokyklos turi skirtingus poreikius, įgyvendina skirtingas ugdymo programas. Tad pradinio ugdymo mokyklai tikrai nereikalingas didžiulis stadionas, kad užtikrintų galimybę vaikams būti fiziškai aktyviems. Be to, pasiruošti sportui vaikams turi būti patogu, jie turi turėti galimybes ir atskirai persirengti, ir nusiprausti“, – sako ministras A. Veryga.

Anot ministro, jei norime paskatinti vaikus kuo daugiau judėti, būti fiziškai aktyviais, turime užtikrinti jiems tam tinkamas sąlygas ir motyvaciją.

„Tad turi keistis ir požiūris bei daug metų gyvavusi praktika. Tad šios naujovės mokykloms ir jose dirbantiems mokytojams atveria platesnes galimybes organizuoti fizinio aktyvumo pamokas taip, kad jos būtų įdomesnės, patrauklesnės ir mokiniai noriai į jas eitų, užuot bandę išsisukti. Jei norime, kad jaunimas noriai lankytų tokias pamokas, turime padaryti jas patraukliomis. Juk svarbu ne pliusiuką užsidėti, bet matyti realią naudą“, – teigia ministras A. Veryga.  

Taigi mokyklos, įsikuriančios ne specialiai joms pastatytuose, o tik jų veiklai pritaikomose patalpose, neprivalės įsirengti nuosavo stadiono ar sporto salės. Tuo tikslu jos galės sudaryti sutartį, pavyzdžiui, su gretima mokykla, kad vaikų fizinio ugdymo pamokos vyktų ten. Tokiu atveju mokykla privalės užtikrinti vaikų saugumą pakeliui ir grįžtant iš užsiėmimų.

Taip pat turės būti sudarytos geresnės sąlygos vaikams komfortabiliai persirengti prieš kūno kultūros pamokas. Pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas vykdančiose mokyklose bus privaloma įrengti specializuotus persirengimo kambarius, o prie jų – dušus ir tualetus. Pradinukai galės persirengti tose pačiose patalpose, kuriose vyksta pamokos, tačiau turės būti sudaryta galimybė berniukams ir mergaitėms persirengti atskirai.

Šlapia ar slidi aikštynų danga nebebus kliūtis organizuoti fizinio ugdymo pamokas lauke, net ir esant nepalankioms oro sąlygoms. Anksčiau, jei sporto aikštynų danga būdavo slidi ar šlapia, vaikus buvo draudžiama vestis į lauką sportuoti. Įvertinus tai, kad fizinio ugdymo pamokos lauke gali vykti ne tik mokyklų sporto aikštynuose, bet ir parkuose ar miškuose, esančiuose prie mokyklų ir kitose vietose, taip pat plečiasi ir fizinio ugdymo pamokų turinys. Pavyzdžiui, mokytojai galės inicijuoti ėjimą greita sparta, ledo ritulį su neįprastomis priemonėmis, integruotas pamokas su orientacinio žaidimo elementais ir kitas įdomias fizines veiklas, kurios sudomintų moksleivius.

To prašė patys kūno kultūros mokytojai. Pasak jų, vien tik dėl šlapios stadiono dangos drausti vaikams eiti sportuoti į lauką yra neteisinga. Šį siūlymą palaikė ir vaiko teisių specialistai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, mokyklos, kitos institucijos. Žinoma, mokytojai, organizuojantys fizinio ugdymo pamokas lauke, bet kokiu atveju turi atsižvelgti į oro sąlygas, ar jos nepakenks vaikų sveikatai. Vaikams lauke organizuoti fizinio ugdymo pamokas galima esant ne žemesnei temperatūrai nei 8 laipsniai šalčio, jei jie tinkamai apsirengę ir apsiavę.


Straipsnio komentarai

..2019-05-28
nu tame ir esmė su maitinančiomis rankomis kad nors ir yra lygybės režimas visada viskas vis tiek yra iškraipyta ir yra ribojama visokių tai nerašytų dėsnių. prisiminkite virė virė košę vaikai atsilošę... nėra taip kad gegutės lizde visi paukščiukai pamaitinami vienu metu kaip kad katinukų ar paršiukų lizde, kur visi žindžia atsilošę vienu metu. Tad jeigu jūs turite čia ir dabar mokėti valstybinę pensiją, rentą, tt kažkam ir to nedarote tai vadinasi pas jus ne tik kaupiasi virš savo galvos neigiamos pensijos debesis ronas kurios neužgyja. Jūs turite ir galvoti kiek čia yra prisikaupę kažkokių skaudulių. Nu tame ir esmė kad jums tai neis brexintis, jeigu jau pareiškėt kad esate lietuviais gimę, nors niekas lietuviais ir negimsta. Turėsit valgyti savo žodžius. Paimkite paprastą pavyzdį su vienu iš drąsiųjų kelių asfaltavimo etapų. Tai yra rezonansinė muilo opera kur išgalvotas saugumietis baltoslavijoje išskrido pro viešbučio langą. Va čia greičiausiai irgi yra "brexit" galingų plunksnų detektyvų atvejis. Nu ale motyvuoti nuotykiai pagal agata kristus, šerlokai holmsai, tt. Kur pociūnienė išmetė pro langą vieną iš sau išduotų pasų tik pociūno vardu. Gal pats pociūnas nutarė gyventi kaip moteris ir kad atrodytų tikroviškiau sudegino tiltą tam kad atrodytų kad ir buvo tiltas ant kurio važinėdavo vien melagiai. Prisimenate kai baigėsi pociūninimo operos jinai labai aktyviai dalyvavo ir violetiniuose mitinguose, paraduose, tt.. Tas jos snukis kažkoks panašus į kitas "basas" raganaites ale anūkienė, maitvanagaitė, saugumiečių kryžiaus architektūrienė, tt. Tad dėl pensijos, rentos, NT, tt per daug nereikalinga galvoti. Tik ėjimas ne tuščiomis rankomis. Jugi esate ostapininkai ir puikiai žinote kad jeigu šachmatuose nepadarai ėjimo per kažkokį laiko tarpą tai toks ėjimo nebuvimas irgi skaitosi kaip ėjimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-28
bet turit būt nepaprastai atsargūs su maitinačiomis kryžiuočių gandžių, durnių motinų teresių ir kalenbachų kruvinoms rankomis duodami jiems nesvarbu ką ar malkų, maisto, auksą ar perlus. Jeigu jiems reikalinga ir iš aukso nusikals narvus kad įkalinti jus pačius ir lazdas kad muštis, iš perlų susivers kilpas kad pakarti jus, tt.. Bet ką ką darysit ar sakysit panaudos prieš jus pačius, nesvarbu kad nekasėt niekam duobės, jau per vėlu kai su galingomis plunksnomis gali apiforminti visas duobes atbuline tvarka ant ko tik nori. Ne tame esmė. Kai sukūrens jus krematoriume tai ir apiformins kad kasėt ir įkritot. Ir nedėl to kad tai įdomu jiems, bet nebūtinai vien dėl to kad tai buvo neįdomu jums. Nu pagal jų logika tai neprieštarauja kažkokiems vietinėms nerašytoms taisyklėms kur negalima apie mirusius blogai šnekėti. Jie ir aiškina kad va kaip viskas ką jie bedaro bloga į gerą išeina. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-28
patys pagalvokit apie nelygybės problemas tokiame svieto lygintojų lygybės režime. Nu yra klasėje du vaikai, vienas turtingas kitas vargšas. Vienas eis į fizinio pamoką apsiavęs lengvučiais neperšlampančiais kvėpuojančiais sportbačiais su gore tex sluoksniu, NASA super lengvumo medžiagomis pagamintas padas, nesitepančiomis nano technologijomis, tt. Kitas eis su kažkokia irgi sportine avalyne nupirktą per išpardavimą maximoje už 5 eurus. Čia negalima kažkaip linksniuoti maximos ten jie irgi nemažai apgalvoję kas liečia standartines išmieras. Turtingas vaikas bus pavalgęs pusryčiams organiškai augintos jautienos antrekoto kepsniukų su visokiais vitaminų bombų pribumbasais. Varšas ateis nevalgęs arba jeigu pasisekė sumuštinį iš II rūšies daktariškos dešros ant batono. Jam ir taip bus šalta, bet kai su šlapiomis kojomis tai iki peršalimo, gripo, plaučio uždegimo, meningito, tt tik viena akimirka. Tad visi tie normatyvai ir pačios fizinio "lavinimo" pamokos jau yra kažkokios patyčios ir garbėtroškiniai paradai. Nu vieni vaikai smaugiami, skandinami, luošinami ir jie turi "lenktyniauti" su cžv gestapo veisyklose veisiamų karinių buožių dislokuotais vaikais kuriems sviestas lenda iš pasturgalio.
Nu čia toks elementarus pavyzdys kai cžv gestapininkai "dangsto" su savo supermenų užuolaidinėmis skraistėmis savo kruvinas rankas. Tad tame ir esmė kad nėra rankų už užuolaidų išskyrus jūsų dėmesį, kuriam visada kažkas atrodo apie valdžią.
Todėl verygos ir minedo "bendradarbiavimas" asfaltuojant toliau drąsius kelius yra geras ir įdomus pavyzdys apie tai kaip atsispindi viešnamių ryšininkų geltonosios spaudos priespaudoje karinio-civilio bendradarbiamo programų pogromai. Problema atsiranda kai lygybės režimas pasiekia kažkokią kritinę masę kur karas pasidaro lygus taikai. Tada bendradarbiavimas pasidaro nebe bendradarbiavimas. Nu jie tai nedurni turėtų susiprasti kad durnai atrodo. Bet jie atseit ant tiek gudrūs kad jie panaudoja tokią korupciją irgi kaip saugumiečių jauką. Atseit jeigu tu juos palaikai, vadinasi tu esi kažkoks zombis kadangi palaikai korupciją. Už tai tave irgi galima lupti.
Tame ir esmė kad atseit veryga turi ten visokių patarėjų, vice ministrų, konsultantų, tt. bet nei vienas neįsikišo ir nesustabdė verygos, kad tu nebūk kvailas negerk iš minedo įmintų pėdučių drąsos kelyje, minedu pavirsi. Atvirkščiai. Tad veryga kaip ir minedas vis tiek nėra vieniši vilkai lauke, jie yra "prodiusuojami". Bet vis tiek su spec nazais negalima nepažiūrėti ir taip kad pvz minedas tik vaidina durnelį ir pasisamdo prodiuserius tam kad atrodyti ant popieriaus kad yra prodiusuojamas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dūšios žmonės tie fizrukai2019-05-28
pastoviai pasišventę švęsti sportines šventes ir prisišventę ale genijai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-28
matot kitas aspektas jau yra pati kalba sklindanti iš viešnamių ryšininkų patvorių ir podvalų. Jeigu pamokos yra patrauklios jų patrauklesnėmis nepadarysi. jeigu pamokos nėra patrauklios jų patrauklesnėmis daryti ir nereikia. Vaikai tai nekvaili. Jiems gi aiškina kad kojos šlapios dėl lietaus, o ne dėl kažkokių tyčinių patyčinių laistymusi su šlapimu. nu čia kaip su tuo sviestu. jo nebūtina sviestuoti. Vadinasi eilinį kartą romos taborų aferistai pardavinėja smirdalus maišuose. Jūsų vaikams. Jeigu jūs nesirūpinate savo vaikų gerove vadinasi jūs tai nesate žmonės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-28
matai veryga vėl nusišneka aiškindamas kažką apie naivumą drąsos kelyje galvodamas kad dėl to susidarys įspūdis kad jisai ir jo bendražygis minedas nėra naivus. Visų pirma veryga yra panašus atvejis kaip tas chaltūros viceministras. Naudojasi vaikučiais kažkoks gražulio kelnėmis dėvintis cžvistėlis su fiktyvia tapatybe daktarų grupuotės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar norėtumėte čiuožyklos miesto centre?