Vaikų gynimo dieną kviečia prisiminti ir paukščių vaikus

2019-05-29, Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Grinienė

Birželio 1 d. minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną gamtininkai pamario gyventojus kviečia iškelti specialias meldinių nendrinukių vėliavas taip pasveikinant į kraštą grįžusius retuosius giesmininkus bei išreiškiant paramą jau lizduose cypsintiems jų mažyliams.

„Tegu birželio mėnuo būna džiaugsmingas ne tik mūsų, bet ir paukščių vaikams! Šis mėnuo – itin jautrus laikotarpis daugeliui Lietuvos paukščių. Šiuo metu jie augina savo jauniklius. Meldinės nendrinukės taip pat veda savo pirmąją vadą ir pradeda itin aktyvų rūpinimosi jaunikliais laikotarpį. Neilgai trukus ūkininkai pradės galvoti apie pirmąją šienapjūtę, kuri jaunikliams gali baigtis labai liūdnai. Tad simboliniu vėliavos iškėlimu kviečiame išreikšti paramą su visiško išnykimo grėsme vis dar susiduriantiems paukščiams ir tuo pačiu pagalvoti, kaip savo ūkininkavimo praktika bent šiek tiek prisidėti prie sparnuočių apsaugos.“ – sako meldinės nendrinukės apsauga besirūpinantis Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.

Gamtininkai teigia, kad speciali meldinės nendrinukės vėliava yra paukščių ir žmogaus bendrystės simbolis. Šias vėliavas nuo 2017 m. gamtininkai dovanoja ūkininkams bei organizacijoms, prisidedančioms prie retųjų giesmininkų apsaugos.

„Meldinė nendrinukė yra išskirtinė rūšis, nes jai reikia nuolatinio žmogaus dėmesio. Jei kai kuriuos paukščius galima saugoti tiesiog apribojant ūkinę veiklą, tai šiam šlapynių gyventojui to toli gražu nepakanka – jo teritoriją sezono pabaigoje privalu nušienauti, o susidariusią biomasę – išvežti. Be ūkininkų pagalbos Nemuno deltoje apsaugoti šią unikalią rūšį būtų buvę neįmanoma. Todėl pamačius ūkininkų kiemuose plazdančias vėliavas, pasidžiaukite, kad gyvenate puikių žmonių kaiminystėje.” – sako Žymantas Morkvėnas.

Praėjusių metų birželį specialios meldinių nendrinukių vėliavos į dangų kilo pirmą kartą. Šiemet nutarta pasirinkti simbolinę birželio 1-osios datą, kuri ateityje galėtų tapti tradicine diena prisimenant ne tik žmonių, bet ir paukščių vaikų gerovę.

www.meldine.lt
 


Straipsnio komentarai

.. to visiems kvailiems.. 2019-05-29
nebandyk įrodinėti teisybės. tai yra labai pavojinga cžv gestape. iš jų pusės žiūrint tokio dalyko kaip teisybės iš viso nėra. jeigu kažkas neteisinga tavo atžvilgiu vadinasi tau tik kažkas atrodo. kažkoks nesusipratimas, kur greičiausiai tau kažkas nesusipranta dėl to kad tavo nuostabus protas sujungė kažkokius taškus, kurie dėl to ir yra atskirti, kad nejunginėtų niekas. Pas daktarų grupuotę teisybės ieškojimas yra ir vienas iš psichiatrinių šizofrenijos simptomų. Tai yra jeigu tu nežinai kažko tu bandai suprasti kažką. Tai ir yra alegorija apie zombius, kurie ieško smegenų tam kad patenkinti kažkokį alkį. Jie žino tai ką tu nežinai. Jie žino tai ko tu nepadarei praeitą, užpraeitą ar bet kurią kitą vasarą. Nu kryžiuočiai tam ir yra jie gi ateina taves nukryžiuoti ir jie kryžiuoja. Jie labai aiškiai aiškina kad jūs nuodėmingi, kad turit kažkaip gelbėtis, tt. Tu jiems aiškini kad taip daryti negalima. kad tai neteisinga. Nu tas pats kas krokodilui kuris tave medžiojo ir pagavęs gyvą ėda aiškinti kad ėsti žmonių negalima. Jiems galima tave ėsti, bet ne todėl kad jie yra aukščiau įstatymų. Krokodilas irgi nesielgia kažkaip neracionaliai, irgi reaguoja į grėsmes ir pavojus. Tame ir esmė kad iš mūsų pusės žiūrint mes nematome kur yra medžiotojai medžiojantys žmones ir kur žmonės. Gyvuliams tvartuose irgi panašiai. Jie nesupranta kad tos rankos kurios maitina juos maitina tam kad juos vėliau papjautų ir suvalgytų. Iš gyvulių pusės tai kažkoks nesuvokiamas kanibalizmas. Dar baisiau kur prasideda iš viso psichopatijos kai augina gyvulius tam kad juos nukankinti pvz koridos, bulių bėgimai, šunų kovos, gaidžių kovos, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
visiems kvailiems komentatoriams apie fonda 2019-05-29
Pernai perkėlė kelias paukčius į Žuvinto rezervuatą iš Baltarusijos kuris yra apie 250km nuo Pamario , o šiemet atvirai apie " ūkinės veiklos apribojimą " Pamaryje skelbiasi . Net neaišku , ar tie paukščiai išgyveno toje Žuvinto pelkėje ir koks vaidmo ekosistemoje jo. O gal išskrido iš Lietuvos.
Tokia graži visų pinigų plovykla , o jums " dvitaškis " kliedi ir ligonis.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
visiems komentatatoriams2019-05-29
Šiaip " dvitaškis " teisus. Pasižiūrėkite , ką daro tas " Baltijos aplinkos fondas ? Viešoji įstaiga , kurioje algos 1900 Eur , dirba 20 žmonių . Visa apyvarta iš Valstybinių Aplinkos ministerijos užsakymų . Mala "šūdą " apie orą ir iš jūsų Eurų gyvena . Pvz . Įgyvendino projektą " Gamtos lobiai " , o finale " Pasikeitus gamtos ženklams, abi trasos šiuo metu uždarytos neribotam laikui! Trasas reikia atnaujinti. " . Dabar apie kažkokias " meldines nendriukes " ? " Jei kai kuriuos paukščius galima saugoti tiesiog apribojant ūkinę veiklą " . Atėjai pas sklypo savininką ir sakai " čia dabar gyventi gali meldinės nendriukės , kurių niekas nėra matęs . O toliau dėliokite pagal savo suvokimą. :):):):) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Oba2019-05-29
sunku kažką ir atsakyti. turiu pavardę kurią nešioju tiek kiek atsimenu, bet tame ir esmė kad niekas negimsta su pavarde, tautybe, pilietybe, tt užrašyta jiems ant kaktos. Tad pavardės ypač šiais laikais kažką reiškia tik pačiouse primityviausiuose vidiniuose savivaldos procesų makaronų kabinimuose. Visur kitur tai jau yra smaluotų biudžetų didelis prūdas pilnas vaivorykščių. Nu pats pagalvok apie lietuvos informacinę visuomenę tarsi valstybė būtų okupuota kažkokių indėnų ir indų gaujų. Ne tik amazonių. Vinetu. Paskutinių Mohihanų. Pankuojančių Irokėzų, durnių motinystės gandžių ir kalenbachų, tt. Bet kokio lygio valdžioje absoliučiai daugumos pavardės ir tapatybės yra fiktyvios, bet tame ir esmė kad jos "tikresnės" pagal naująją pasaulio tvarką, kur jie vykdo naujus įsakymus iš kažkokio pasaulio (follows orders of the new world), nes susisiekia su naujai išorvelinta istorija, kuri ir tarnauja kaip pagrindas šitam aparteidui. Pati įvairovė (diversity) tai tik diversantinis chaosas kurį jie sugeba suvaldyti. Ne kinetinės ugnies operacijos. Tad jie patys ir yra biologiniai ginklai. Senukams kaip ir nendrinukėms nėra vietos šioje šalyje jie kabo ore ir vienas po kitą skandinami visokių "rūpintojėlių". Patys pažiūrėkit šitas forumas nepasakė nei žodžio kai jie pradėjo "vystyti" saugomą marių zoną, kur draudžiama net koją žmonėms įkelti. Jie dabar atseit prisistatė ne tik apžvalgos bokštelių, bet ir kad žiemą "žvejai" su savo trandalietais galėtų ant ledo užvažiuoti. Tad lietuvos saugumiečiai ir yra įdomioje situacijoje. Jie gi labai dideli žvejai. Ir karpininkai, Ir muselininkai, ir ko tik nori. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Oba to ..2019-05-29
O tai jau tavo pavardė kokia? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Oba2019-05-29
tu nežinai nieko, tad negali taip sakyti kas ir ką kaip skaito, nes rizikuoji savo reputacija kad su tavimi niekas nebesiskaitys. Nu pats pagalvok kas per pavardės paminėtos straipsnyje. Visiškai išlaužtos iš piršto. Va čia irgi neaišku ar šitie spec nazai tik kažkokie gražulio kelnininkai iš greito reagavimo būrio, kurie tik įterpti kad prasukti kažkokį pogromą pasinaudojant tokiomis programomis ar čia jie "ilgam". Bet tame ir esmė kad pas tokius mėšlinų martini maišytojus, rakštisteinus, jasonus bournus, james bondus, tt tų tapatybių yra daugiau negu pas mane kojinių.
Atkreipk dėmesį ir į pačios organizacijos priedangą. Jie jau turi kažkokius "stebuklingus" įgaliojimus kur jų veikla peržengia trumpas lietuvos rankytes. Baltijos aplinka tai nėra lietuvos aplinka. Baltijos aplinka ir rusijoje yra baltijos aplinka, ir vokietijoje, ir lenkijoje, tt. Nu tame ir esmė kad tai yra priedanga ir stogas kad cžv gestapo iškrypėliatas galėtų vienytis kai yra reikalas plaunant smaluotų biudžetų pinigus su suskilusiomis geldomis. meldinukė tai tik priedanga.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Oba2019-05-29
nu va... ir vėl parašė komentarą ilgesnį už patį straipsnį. Come on, bičas, niekas net neskaito tokių ilgų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Oba2019-05-29
bet tame ir esmė su cžv gestapo ostapininkais kad negalima nei kreipti nei nekreipti dėmesio į tai apie ką jie šneka ar kuom jie "rūpinasi". Paimk pavyzdžiui amerikos gyvenima. Iš pirmo žvilgsnio visa politika suorganizuota taip tarsi dvi primityvių aborigenų gaujos nesutaria dėl to kurį gyvulį reikalinga garbinti. Vieni yra už ąsilą kiti yra už dramblį. Panašiai su ekonomika ir finansais. Ten kitos bėdos. Neina jiems išsiaiškinti ar meška ar bulius yra labiau vertas garbės. Nu atseit visi lygūs, bet kažkaip kažkada kažkas metė abejonės sniego gniūžtę kuri iki dabar išsirutuliojo į milžiniškus sniego lavinas. Taip kaip suorganizuota ekonomika ir politika jau nieko nebesiskiria nuo tų indijos šventyklų kur irgi garbinami visokie gyvūnai ir gyvuliai tarsi būtų šventi ir lygesni negu kiti gyvi organizmai. Panašiai ir su šitais "rūpintojėliais" kurie per spaudą prašo kažkokios dvasinės paramos, maldų, prisiminimo, tt kažkokiems nežinia kur lakstantiems paukštukams danguje, tarsi dangus ir yra cžv gestapo delnai. Nu tame ir problema su gandžiais ir kalenbachais jie ropoja gerų ketinimų keliais ant išasfaltuotų drąsių kelių bėgių. Jiems nesvarbu kuom "rūpintojėlintis", svarbu tik tai kad tuo jūs esate nepasirūpine. Paimk elementarų pavyzdį. Anksčiau benamiams niekas nevirdavo sriubų, nes benamių ir nebūdavo. Dabar kai kryžiuočiai atsibastė jie masiškai žmones meta į gatves, kur jie labai greitai ir numiršta kad galima būtų juos sukūrenti krematoriumuose. Ir už sriubos virimą, ir už žmonių darymą benamiais ir už benamių laidojimą kryžiuočiai irgi iš valstybės biudžeto pasiima pinigus. Tai ir yra karinės operacijos. Tad kai tos cžv gestapo šlykštynės verda sriuba smaltuotų biudžetų katiluose yra labai geras vaizdelis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Oba2019-05-29
tai yra pats trumpiausias dvitaškio komentaras Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AWWWWWWWW2019-05-29
kooooooooooooooooks fainas katuliukas!!!!!!!!!!!!!!!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-29
vėl aferistai kliedi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka