Šilutės rajone paskutinis skambutis šiemet nuskambėjo didesniam būriui abiturientų

2019-05-29, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Paskutinį skambutį visuomet linksmai pažymi Šilutės Vydūno gimnazijos dvyliktokai. Lijanos Jagintavičienės nuotr.
Paskutinį skambutį visuomet linksmai pažymi Šilutės Vydūno gimnazijos dvyliktokai. Lijanos Jagintavičienės nuotr.
Atėjo laikas, kai jauni žmonės savarankiškai turės įrodyti mokėjimą naudotis sukauptu žinių bagažu, stengtis pasiekti dar geresnių rezultatų jau kitose mokslo įstaigose. Bet tai bus netolimoje ateityje, o dabar jiems nuaidėjo paskutinis skambutis.

Šilutės rajone mokyklas šiemet baigia 461 abiturientas, iš jų 95 – Šilutės mokymo centro mokiniai. Anot Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Dainoros Butvydienės, palyginant su praėjusiais metais, bendrojo ugdymo mokyklas šiais metais baigia daugiau abiturientų, tačiau sumažėjo baigiančių moksleivių profesinio mokymo centre.  

Pasak vedėjos, kad gautų brandos atestatą, abiturientai turi išlaikyti privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną pasirinktą brandos egzaminą. Maksimaliai leidžiama laikyti šešis brandos egzaminus. Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis birželio 20 d. Tądien bus laikomas valstybinis geografijos egzaminas. O vėliau, nuo birželio 21 d. iki liepos 11 d., vyks pakartotinė sesija.

„Po siautulingo paskutinio skambučio  abiturientams norėčiau palinkėti susikaupimo, gerų brandos egzaminų rezultatų, o gyvenime norėti daug, nesitenkinti mažu ir taip pat nesitikėti, kad viskas eisis lengvai“, - linkėjo D. Butvydienė.

Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas Lietuvoje baigia 23,7 tūkst. abiturientų. Tai yra dviem tūkstančiais mažiau nei praėjusiais metais. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, pernai su mokykla atsisveikino daugiau nei 25 tūkstančiai dvyliktokų ir gimnazistų. Panašiai tiek pat abiturientų mokyklas baigė ir užpernai. Nuskambėjus paskutiniam skambučiui, abiturientams  brandos egzaminų sesija mokyklose truks iki birželio 20 d.

Daugiau nuotraukų: facebook.com


Straipsnio komentarai

..2019-05-29
nu kas liečia švietimo sistemą tai su rakštisteinų stalčiais viskas susisiekia per ne tik lietuvoje įdiegtą "religiją" taip vadinamą krepšininkystę. Mokinių krepšelius. Tada galima daryti ką tik nori mokyklai susimokama iš anksto už ėriukų tylėjimą. Nepamirškit kad vis tiek tokie procesai yra įdiegiami taip kad jūs jų nematote dėl jūs supančio tamsumo. Jums reikalinga arba šviestis su šviesa kurios nėra arba užsidėti naktinio matymo prietaisus. Nu tame ir esmė kad neįmanoma šviestis jeigu jie šviečia tik su tamsa. Nu mokinio krepšeliai tai tarsi terbos mažiesiems ubagams, kurie gimsta su beprotiniais šaukštais burnose. Tame ir esmė kad pati sistema naudojama labai kūrybiškai. Ypač tų kurie užsiima visokiais azartiniais žaidimais, kur niekada nepralaimima. Tad kur čia azartas pas ostapininkus jeigu jiems neįmanoma pralaimėti? Geras klausimas. Nu koks azartas pas stintų žveją ar zuikių medžiotoją? Aukšlė žvejo niekados neužmuš, zuikis niekad neįspirs medžiotojui kad nuspirtų į kapus, tt. Nu jeigu ne grybauskaitė ir ne guoga kažkokios piratų, vikingų, plėšikų, alibabų, tt. salų mergos būtų nuogos. Prisiminkime kaip seniau buvo lietuvoje pristeigę visokių mokyklų gabiems vaikams, kurių ten irgi niekas nelankydavo ir kurios dažnai veikdavo tuose pat nekilnojamo turto objektuose kur ir vidaus reikalų ministerijos reikalai tvarkydavo pvz policijos komisariatuose. Visos tarptautinės, privačios, lygesnės nes pavadintos kažkokių išorvelintų būtigeidžių vardais ale jankaus, vydūno, aleicheimo, puškino, čiurlionio, tt mokyklos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-29
matyt tam ir užgavėnių karnavalas sugalvotas kaip karinė priedanga kad pasislėpti kažkokius peraugiusius rakštisteinų stalčių studentų veidukus, kurių turbūt toje mokykloje nebuvo nei kvapo. Nu kaip tie "migrantiniai" vaikučiai kur atsimigrantino į europą, bet kažkodėl atrodo kaip spec naziniai galvažudžiai iš prancūzų užsieniečių legiono. Komentaras patinka Komentaras nepatinka