Rusnės specialiojoje mokykloje sudarytos visos sąlygos tobulėjimui

2019-05-30, Specialiosios pedagogės: Agnita Kazakevičienė ir Ilona Vaitiekaitienė

Rusnės specialioji mokykla - tai mokykla sutrikusio intelekto mokiniams nuo 6 iki 21 metų, kurie mokomi pagal specialiojo pradinio, pagrindinio ir darbinio ugdymo programas.

Mokykla pritaikyta kiekvienam mokiniui sėkmingai mokytis bei gyventi bendrabutyje. Veikia valgykla, kurioje mokiniai maitinami 5 kartus per dieną atsižvelgiant į šiandieninius mitybos reikalavimus. Įrengti pandusai ir liftas užtikrina mokinių, net ir turinčių sunkią judėjimo negalią, galimybę patekti į bet kurią patalpą, esančią mokykloje. Įstaigoje dirba  kvalifikuoti pedagogai, specialiojoje pradinėje ir lavinamosiose klasėse mokytojų padėjėjai, pagalbos specialistai: logopedas, gydomosios gimnastikos mokytojas, psichologas, socialinis pedagogas. Mokykloje mokiniams sudarytos individualios programos, atsižvelgiant į jų gebėjimus bei suderinus su ugdytinių tėvais. Pamokos vyksta bendrabučio patalpose įrengtose klasėse. Mokiniai aprūpinami vadovėliais, kai kuriomis mokymo priemonėmis.

Mokykla užtikrina mokinių pavėžėjimą dviem mokykliniais autobusais. Tėvams pageidaujant, mokiniai po visų veiklų parvežami į namus. Dauguma vaikų visą savaitę gyvena mokyklos bendrabutyje. Jaukiuose kambariuose gyvena po 3-4 vaikus, šalia yra žaidimų ir poilsio kambariai, biblioteka, kur vaikai mielai leidžia laisvalaikį skaitydami knygas, žaisdami kompiuterinius žaidimus. Bendrabutyje  įrengta treniruoklių, bilijardo, stalo teniso salė, lauke kuriama netradicinė edukacinė erdvė, kur bus galimybė užsiėmimus vesti kitokioje aplinkoje, planuojama įrengti lauko treniruoklius, vaikų žaidimų aikštelę, sūpynes, karuseles. Laisvalaikį mokiniai leidžia mokyklos kieme, šiuolaikiškai įrengtoje krepšinio aikštelėje, mielai žaidžia futbolą aikštėje.  Vaikai pratinami savarankiškumo, įgyja socialinių gebėjimų: atlieka savitvarkos darbus, tvarko mokyklos teritoriją, keičiasi patalynę, puošia miegamuosius, žaidimų kambarius.

Užtikrinant kuo geresnį mokinių lavinimąsi, po pamokų vyksta neformaliojo ugdymo (būrelių) veikla.  Mokiniai lavina meninius gebėjimus rankdarbių, dailės, muzikos, šokių, teatro būreliuose, mėgstami sporto būreliai. Mokiniai, vadovaujami pedagogų, dalyvauja respublikiniuose ir rajoniniuose projektuose, kur yra laimėję ne vieną prizinę vietą, sulaukę apdovanojimų, sportininkai puošiasi nugalėtojų medaliais. Organizuojamos įvairios ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai ne mokyklos erdvėse. Aplankyti visi didieji Lietuvos miestai ir įdomesni miesteliai. Tokiu būdu plečiasi mokinių akiratis, skatinama meilė gimtajam kraštui.

Mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja už didžiulę paramą Tarptautinei Vilniaus Verslininkių Asociacijai, įgyvendinant projektą ,,Lauko klasės ir sporto žaidimų aikštelės įrengimas“, bei Klaipėdos apskrities moterų LIONS klubui ,,Smiltė“ už skiriamą finansinę paramą ir nuolatinį dėmesį neįgaliesiems vaikams.

Rusnės specialioji mokykla įsikūrusi vienintelėje Lietuvos saloje, apsuptoje gražia gamta. Takeliai palei upes, žalios pievos kviečia praleisti laisvalaikį, o naujai pastatyta estakada nebesudarys kliūčių bet kuriuo metų laiku pasiekti mokyklą.


Straipsnio komentarai

Vo vo vo2019-05-31
Jau dėl Jaunimo mokyklos pilnai sutinku. Lėšų švaistymas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
?????????????????2019-05-31
Kam Jaunimo mokykla Šilutėje be mokinių,jeigu yra Rusnės spec mokykla?Mano nuomone,tai pinigų
švaistymas į balą.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-30
tad kas liečia pačią sąvoką sudarytą iš dviejų sau prieštaraujančių žodžių tai yra standartinė dvikalbininkystės procedūra (doublethink doublespeak). Tad panaudokit gramatiką atskirkit su kableliu ir tada gausis kažkokia prasmė: sutrikęs, intelektas. Nu gal ir turima omenyje vaikai kurie susidūrę su cžv gestapo NAMBLA realybe sutriko, bet intelekto neatidavė tiems drąsiųjų kelėnų autobusiukams kur surenka nemokamų saldainiukų derlių. Nu intelektas tai tik daktarų grupuotės žodis, kuris nieko apčiuopiamo ir neapibrėžia išskyrus skaldymus valdymo tikslams. Nu prisiminkime nesenai buvo straipsnių lavina apie dauno sindromą kaip kažkokį gėrį. Ale downing street sindromas rodantis kryptį į kažkokį biologinių ginklų saulės mūšį. Atseit eina į normalias mokyklas tie vaikai. O čia jau ant tiek "nenormalūs" kad juos reikalinga atskirti nuo "normalių". Nu tame ir esmė kad nežinosi kas ir kaip. Gal jie atvirkščiai normalesni negu normalūs. Ir jie dėl to ir atskiriami. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-05-30
nebūna tokio dalyko kaip sutrikusio intelekto. tad čia tik tyčiojamasi iš vaikų.. prasivardžiuoja ir dar su visa valstybės galia. ir kaip vaikui įrodyti kad jisai ne kupranugaris? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?