Prasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas

2019-06-04, aad.lrv.lt

Prasidėjus vynuoginių sraigių rinkimo sezonui keletas priminimų rinkėjams ir supirkėjams, kaip elgtis, kad nebūtų daromi pažeidimai.

Lietuvoje vynuogines sraiges, kaip nustato jų išteklių naudojimo taisyklės, leidžiama rinkti ir supirkti nuo jų vegetacijos pradžios iki liepos 1 dienos. Tačiau ne visas, o tik ne mažesnio kaip 28 mm kiauto skersmens. Vynuogines sraiges draudžiama rinkti gamtiniuose rezervatuose, zoologiniuose ir botaniniuose-zoologiniuose draustiniuose bei kitose saugomose teritorijose, jeigu tai numato jų veiklą reglamentuojantys teisės aktai.

Prieš superkant privalu sraiges išrūšiuoti supirkimo vietoje. Supirkėjai jas turi išrūšiuoti pagal skersmenį. Po rūšiavimo negali likti daugiau kaip 5 proc. mažesnių sraigių nei leidžiama.

Aplinkosaugininkai primena, kad apie vynuoginių sraigių supirkimo vietas reikia prieš 5 darbo dienas iki supirkimo pradžios informuoti Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos.


Straipsnio komentarai

..2019-06-04
kur čia tas sezonas prasidėjo? napoleoninių revoliucinių vičistų kažkokiose laisvamanių ekonomiškose zonose kur jie čia yra atsibastę kažkokius mėlynbarzdžius? lietuvoje niekas tokių sraigių nerinkdavo ir nevalgydavo. Jų paprasčiausiai nebūdavo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2019-06-04
Manau sraigės apie TAVE tą patį galvoja. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aldona2019-06-04
fuj kokios bjaurybės Komentaras patinka Komentaras nepatinka