Tikslus buitinės technikos ženklinimas – vartotojų gynėjų akiratyje

2019-06-04, tm.lrv.lt

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pradeda tikrinimo programą, kurios metu vertins buitinės technikos atitiktį saugos, ženklinimo ir energijos vartojimo efektyvumo reikalavimams.

Programos tikslas – užtikrinti, kad Lietuvoje realizuojami pagrindiniai buitiniai namų ūkio prietaisai būtų saugūs, tinkamai paženklinti bei atitiktų energijos vartojimo efektyvumo reikalavimus. Ypatingas dėmesys bus skiriamas gaminių instrukcijoms ir informacijos vartotojams pateikimui valstybine kalba. Įgyvendinant programą bus siekiama ne tik apsaugoti vartotojus nuo nesaugių produktų, bet ir skatinti sąžiningą bei atsakingą verslo praktiką.

„Svarbu, kad pirkdami buitinę techniką, vartotojai gautų teisingą informaciją apie energijos suvartojimą: juk šiandien dažnam pirkėjui, įsigyjančiam prekę, tai yra labai aktualu. Tikrinimo metu taip pat bus aiškinamasi, ar parduodama buitinė technika yra saugi, ar yra pateiktos vartojimo instrukcijos valstybine kalba – vartotojų teises ginančios organizacijos ir šiandien sulaukia vartotojų nusiskundimų, kad įsigiję buitinę techniką jie negali perskaityti gaminio instrukcijos“, – sako teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė.

Tikrinimo programą numatyta vykdyti visą vasarą. Programos metu bus tikrinami skirtinguose Lietuvos miestuose esantys verslininkai, prekiaujantys buitinėmis skalbyklėmis, buitiniais elektriniais šaldytuvais, šaldikliais ir jų deriniais, indaplovėmis, televizoriais bei elektriniais šviestuvais.

Programos metu bus atliekami gaminių dokumentiniai patikrinimai, taip pat bus vertinami įspėjamieji užrašai bei tikrinama, ar gaminiai paženklinti energijos vartojimo efektyvumo etiketėmis ir ar šis ženklinimas pagrįstas laboratorijose atliktais bandymais. Jeigu tikrinant prekių dokumentaciją kils pagrįstų įtarimų, kad gaminys gali neatitikti nustatytų kokybės ir saugos reikalavimų, su tokia buitine technika bus atliekami laboratoriniai bandymai.

Programos vykdymo metu kiekvienam VVTAT regioniniam padaliniui numatyta atlikti po 30 patikrinimų, vieno patikrinimo metu įvertinant nuo 25 iki 40 skirtingų buitinių prietaisų. Nustačius pažeidimus, ūkio subjektams bus taikomos atitinkamos poveikio priemonės.


Straipsnio komentarai

.. to kažkas2019-06-04
nu ne visai nes būtų panašiai kaip iš tos operos kur kažkam įkišus trigrašį atrėžiama "nemokyk tėvo kaip reikia ieškoti vaikų kopūstuose". Tik vietoj penkių žodžių apie vaikų ieškojimą pavartojamas toks vienas nešvankus žodis iš patvorinių žodynėlių. Ką tu gali audituoti kažkur kur auditavimui reikalingi prietaisai pagaminti tų pačių audituojamųjų. Čia tas pats kas audituoti virtualios realybės akinius užsidėjus ant viršaus kitus virtualios realybės akinius. Ką tu mužike gali audituoti apie formulę 1 ar formulę 666? Tame ir esmė kad tokios tarnybos yra grynai ostapininkų kėdės. Jie aiškina kad jie reikalingi vartotojams kaip apsauga tarsi tuos vartotojus kažkas pultų ir tie vartotojai per kvaili kad vartotų tai ką vartoja. Ar tu turi išsilaikęs vartojimo teises? Ne. Jie gina tik teises, kurių tu neturi. Bet jie tuo pačiu egzistuoja tarsi kažkokia lazda kad galima kažkaip būtų atsiginti nuo kažkokių trojos arklių kai jau būna šaukštai ir taip po pietų. Nu nors tos tarnybos tiesiogiai siejasi su valstybės saugumu, bet tai yra grynai atsargos svertas viešnamių ryšininkams kad "suvaldyti" kažkokias situacijas per geltonosios spaudos priespaudos patvorius. Aišku tos kėdės irgi ne šiaip - tai irgi komunizmo lobių prifarširuotos, nes ten sėdikai nieko nedaro tik mirksi akytėmis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kažkas 2019-06-04
ruošiasi ruošimuisi audituoti Kinijos gamintojus... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-04
matai vėl išlindo apsirūkę pilypai iš olandiškų kanapių. tai kaip čia visos tos vartotojų tarnybos rūpinosi vartotojais iki šiolei, kad niekuom nėra dar pasirūpinta normaliai? Čia gi vadinasi dideli pinigai yra pavogti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?