Valdiškas atlyginimas... už savišvietą

2019-06-08, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Kas leidžiama Jupiteriui, neleidžiama jaučiui. Taip ir mūsų pamario krašte. Ši istorija apie tai, kaip moteris, gyvenanti iš mokesčių mokėtojų pinigų, dar praėjusiuose rinkimuose į Šilutės rajono savivaldybės tarybą bandė įtikinti rinkėjus, kad gali atstovauti jų interesams. Ir šiandien ji sėkmingai vienu metu triūsia dviejose, skirtingose vietose esančiose darbovietėse ir gauna du atlyginimus.

Nieko nežino

Redakcijos šaltinio duomenimis, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre dirba  socialinė pedagogė. Jauna moteris daugiau nei prieš mėnesį dar būdavo savo darbo vietoje tiek, kiek priklauso, tačiau pastaruoju metu viskas pasikeitė. „Dabar ji pabūna darbe geriausiu atveju iki tryliktos valandos ir išeina. Pasirodo, ji yra vyriausioji specialistė. Kaip gali žmogus savo darbo metu dirbti kitoje vietoje? Puikiai žinome, kur ji vidurdienį turi būti. Dabar jau mėnuo, kai darbe lankosi, kada tik panori“, - teigė neįvardintas asmuo.

Taigi, pirmiausia išsiaiškinome, ar pedagogė, dirbanti vienu metu skirtingose įstaigose, tikrai švietimo įstaigoje darbuojasi pilnu etatu. Pasirodo - taip. Tai patvirtino Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Ne kartą skambinome į mokymo centrą ir prašėme prie telefono pakviesti socialinę pedagogę. Tačiau atsakymas visada buvo tas pats: „Šiandien jos jau nebus“. Panašų atsakymą pateikė ir minėtos įstaigos direktorius Marius Surplys. „Ji dirba skirtingomis dienomis, skirtingomis valandomis pilnu etatu – 36 valandas per savaitę. Po pietų būna. Dalyvauja susirinkimuose. Pas mus daug vaikų – daug problemų. Ji dalyvauja posėdžiuose. Darbas po pietų – vaikai iki pietų“, - aiškino M. Surplys. Pasak pašnekovo, jis girdėjęs gandus, kad ji dirba ir kitoje darbo vietoje, tačiau to pats pasakyti negali. Keletą kartų tvirtino, kad ir po pietų ją mato mokykloje. „Žmogus po darbo gali dirbti ką nori – pardavinėti sūrį ir pan.“, - teigė įstaigos direktorius. Jis sakė, kad moteris turi parašiusi prašymą dėl atleidimo iš darbo nuo gegužės 31 dienos. Tad nuo tos dienos ji - jau ne mokymo centro pedagogė.

Taigi, jis nieko nežinantis ir po pietų šią darbuotoją matantis darbe, nors realiai tuo metu ji jau kitoje miesto vietoje – Šilutės rajono savivaldybėje.

Sutartį tęs

Šia tema kalbinome ir merą Vytautą Laurinaitį. „Laikinai, iki birželio 1 dienos, pasirašėme sutartį dėl miesto šventės svečių koordinavimo. Buvo pasirašyta dviem mėnesiams“, - paaiškino valdžios atstovas. Pasak jo, pasibaigus sutarčiai moteris pasakys, ar jai patiko dirbti, ar ne“, - kalbėjo „tvarkietis“ V. Laurinaitis. Jis tikino, kad jos kito darbo grafiko nežino, mat negali to kontroliuoti.

Kitą dieną vėl paskambinta merui ir paprašius patikslinti, ar ji Savivaldybėje dirba pilnu etatu, atsakyta, kad puse, bet žadama jos darbo sutartį pratęsti mėnesiui. Mat Savivaldybės delegacija keliaus į Turkiją, Lenkiją ir bus reikalingos paslaugos, o ji puikiai kalba angliškai, rusiškai ir lenkiškai.

Paskaičiuokime – sutartis, pasirašyta dviem mėnesiams, baigiasi birželio 1 dieną. Tik mėnuo, kai ji nebeleido laiko po pietų darbe Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre. Tai kuriame darbe ji gavo atlyginimą iš mokesčių mokėtojų kišenių už gražias akis? O gal Savivaldybėje jau galima dirbti ir vakarais. Na, visi žinome, vakarais ten triūsia tik valytojos...

Ir toliau dirbs

Iš pokalbio su meru tapo aišku, kad moteris, kuri kandidatavo nuo partijos „Tvarka ir teisingumas“ į rajono savivaldybės tarybą, ir toliau dirbs.

Prašėme paaiškinti apie šią situaciją ir pačios vyriausiosios specialistės. Paskambinus apie 15 valandą, sekretorė pakvietė heroję prie telefono. Ji nebuvo labai kalbi. Aiškino, kad ji neprivalo visą savo darbo laiką sėdėti darbe, mat 50 procentų savo darbo laiko gali skirti savišvietai. „Tau neprivalau nieko aiškinti“, - keletą kartų pakartojo naujoji mero institucijos darbuotoja.

Nežinia, kiek dar gali būti tokių žmonių, kurie galimai gauna atlyginimus iš mūsų – visų mokesčių mokėtojų - uždirbtų pinigų ir savo savišvietą atlieka rajono savivaldybėje...


Straipsnio komentarai

Hmmm2019-06-10
Kad autorė turėtų vėl greitai eiti į tą savivaldybę. Ir baigsis rašinėjimai. :( Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2019-06-09
Autorei - turint faktus privalot kreiptis i atitinkama tarnyba. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to klausimas2019-06-08
Matai kad čia kažkas įdomaus. Greičiausiai neina paaiškinti tiesiai šviesiai apie tai ką norima pasakyti. Atseit nors visur kabinetai prigrūsti kompiuterių vistiek savivaldybės biurokratai gyvena akmens amžiuje. Tam ir viešinama ne kažkokia istorija, bet viešinamas pats viešumo instrumentas tarsi svarbus įrankis kovai su korupcija - tiek kiek reikalinga žinoti, kad sužadinti dėmesio apetitą paruošiant jį nudrožiant kaip buratino nosį kad jau galima būtų su juo merkti į smalą ar tušą ir rašyti bet ką kas tik tam dėmesiui bus priimtina, tad šitas straipsnis tarsi prologas sekančiai muilo operos serijai.. kam reikalingas viešumas atviroje visuomenėje, 'prohodnoj dvor' arba kitaip tariant viešnamyje kur komfortiškos olialia pupytės perka ir parduoda komfortabilia nejautrą nesvarbu ar vietinę, bendrą ar bendruomeninę? kam reikalingas sviesto sviestavimas? Nu taip ir čia. Geriau klausk: kas ravi šieną? čia visi mūsiškiai kaip savi. Nu visokie STT tai irgi nieko nedirba ir netiria jokių nusikaltimų išskyrus tuos atvejus kur jie žino kas vyksta. Nu jie nedurneliai. Yra ir kita saugumiečių kategorija. Ten irgi olialia pupyčių peroksidinės bandos, bet jos jau užsiima visokiais viešnamių ryšininkų reikalais. Nu vaikšto po mokyklas, dalija lipdukus, skrajutes, tt. Eina į prabangius restoranus. Tai modelio darbas. Demonstruoja madas. Tik podiumas kitas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausimas,2019-06-08
jei jau savivalės faktai kalba už save, tai kodėl neviešinat tos "persidirbusios", bet neapsišvietusios poliglotinės personos? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-08
vėl bandoma sudaryti įspūdį kad čia kažkoks išskirtinis vienetinis atvejis. kažkoks degutuotas statinės formos šaukštas medaus statinėje kuri jau šaukšto formos. bet čia labai reikalinga atsargiai su cžvistėliniais james bondais ir jasonais bournais, kur viskas apiforminta ne tik per biudžetus, bet ir per karinių biudžetų rakštisteinų stalčius. Nu tame ir esmė kad viskas kas liečia socialinius darbuotojus tai jau vilkų teritorija kur gandžiai ir kalenbachai rūpinasi dievo miško sanitorijos sanitarija.
Čia irgi įdomus atvejis iš nežiūrint iš viso. Pati straipsnio logika. Čia nesvarbu kas tas informacijos šaltinis. Kuom motyvuotas skundas? gali būti kad ta "darbuotoja" nepasirodydama ir nesėdėdama darbe gerdama kavą atkreipia dėmesį į visą irštvą tokių pat kaip ir jinai. Gali būti kad ta darbuotoja iš viso išgalvota ir bandoma dabar sudaryti įspūdį kad jinai egzistavo. Nu kažkas (spec nazas) laikinai atlieka jos vaidmenį. Nu iš brexit imperijos yra atideleguotas laikinai misijai kažkoks aktorius kuris vaidina nusikaltėlį tam kad jisai būtų nubaustas taip kaip reikalinga rakštisteinams. Kad jūs padėtumėte išsispręsi kažkokias smaluotų biudžetų rubikoninių mazgų aferas jas perkirsdami ten kur jie liepią. Kažkas matai neskambino į visokiausias valstybės institucijas kurios ir rūpinasi korupciją, bet atėjo į redakciją ir paskundė tarsi redakcija tai kažkokia naujoviška STT, kuri ir kovoja su korupcija naudodama kažkokius "mažučio" metodus: gėdindama, pašiepdama, šaipydamasi, tt. Nu atseit jeigu pagavot kažką su kruvinomis rankomis tokiais atvejais vaikučiai imkit ir sakykit: "niu niu niu, šim šim pelėda kaip tau negėda" ir viskas turėtų išsispręsti savaime. Na o jeigu tokie "vaistai" neveikia tai turbūt jau tada aparteidiečiams kryžiuočiams duodama žalia šviesa aparteidintis.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka