Mokyklos bendruomenės gyvenimą temdo valdžios sprendimai

2019-06-08, Šilutės Žibų pradinės mokyklos socialinė pedagogė metodininkė Daina Macijauskienė
Prie mokyklos esančios žaliosios erdvės išsaugojimas yra nepaprastai svarbus pradinukų sveikatai, gerai savijautai, visos mokyklos bendruomenės saugumui bei mokyklos kultūriniam gyvenimui. Autorės nuotr.
Prie mokyklos esančios žaliosios erdvės išsaugojimas yra nepaprastai svarbus pradinukų sveikatai, gerai savijautai, visos mokyklos bendruomenės saugumui bei mokyklos kultūriniam gyvenimui. Autorės nuotr.

Šilutės Žibų pradinės mokyklos bendruomenė yra labai sunerimusi, kadangi sužinojo, jog Šilutės rajono savivaldybė pagal K. Kalinausko gatvės rekonstrukcijos projektą rengiasi tiesti dviejų eismo juostų kelią, einantį pro pat mokyklos pastatą.

Visame pasaulyje sparčiai plinta taip vadinamos „žaliosios zonos“, kuriose ribojamas automobilių eismas dėl jų taršumo. Ne išimtis ir Lietuva. Šilutė nuo seno garsėjo kaip ypatingai žalias miestas, su natūraliais gamtos paminklais ir žaliaisiais plotais, kurie kuria unikalią miesto atmosferą. Tačiau pastaruoju metu priimtas sprendimas priešais Šilutės Žibų pradinę mokyklą tiesti kelią automobiliams, prieštarauja ne tik atsakingam požiūriui į miesto ekologiją, bet ir sveikai logikai.

Skaudžiausia, kad dėl tokio sprendimo kentės patys mažiausi ir nuo automobilių taršos kylančioms sveikatos problemoms imliausi mažieji miesto gyventojai – Šilutės Žibų pradinės mokyklos pradinukai. O jų yra beveik 300.

Kiekviena Šilutės mieste esanti mokykla turi savo kiemus. Kai kurios mokyklos jų turi netgi po du: priešais mokyklą esančius kiemus ir mokyklų vidinius kiemelius, kur vaikai gali leisti pertraukas, žaisti žaidimus. Išimtis yra tik Šilutės Žibų pradinė mokykla, kuri neturi jokio kiemelio ir aplink mokyklą neturi tinkamos erdvės tokiam kiemeliui atsirasti. Tačiau Žibų pradinukai saugiai ir puikiai pamokas gamtoje, pertraukas, laisvalaikį leidžia ant žolynėlių, esančių priešais mokyklą, kur šiuo metu ir rengiamasi tiesti kelią.

Kadangi mokyklos aktų salė yra visiškai nepritaikyta bendruomenės renginiams (salės viduryje stovi eilė didelių atraminių kolonų, kurios salę dalina į dvi atskiras mažas erdves, o kolonos užstoja vaizdą iš įvairių pusių), mokyklos darbuotojai ir čia nenuleido rankų bei rado išeitį – daugybę gražių, tradicijomis virtusių renginių pradėjo vesti po atviru dangumi, t. y. perkėlė į dabartinį mokyklos kiemą, pro kurį ir bus tiesiamas kelias. Ši žalioji zona priešais mokyklos langus iki šiol buvo ir yra ypač svarbi bei reikalinga mokyklos bendruomenei kaip kultūrinių renginių vedimo ir poilsio mokiniams vieta.

Šilutės Žibų pradinė mokykla yra vienintelė mokykla rajone, iškovojusi Geros mokyklos vardą. Mokykloje dirba puikūs jai atsidavę mokytojai, administracija bei kiti darbuotojai, kurių dėka, net ir neturėdama gražių stadionų, įrengtų aikštelių, išpuoselėtų mokyklinių kiemų ar puikiai įrengtų aktų salių, mokykla vis tiek sugeba būti viena patraukliausių rajone. Tačiau toks valdžios požiūris į mokyklos bendruomenę, kada iš mokyklos atimama paskutinė jai likusi erdvė, kuri mokyklai ypač svarbi, yra žeidžiantis. Niekas iki šiol taip ir neinformavo bei neišklausė mokyklos bendruomenės nuomonės apie šį projektą. Viskas, ką apie tai žino mokytojai, mokiniai ir jų tėvai, yra tik gandų lygyje. Bendruomenės nuomonė ir argumentai niekam nėra įdomūs.

Šilutės Žibų pradinė mokykla praktiškai neturi ir stadiono, kadangi dabartinis stadionas yra avarinės būklės, daugybę metų nerenovuotas, jame nėra jokios sportinės įrangos.

Privažiavimas prie stadiono iš Užimtumo tarnybos pusės taip pat yra avarinis. Tačiau ir suremontavus stadioną tai neišspręstų problemų, kadangi stadiono paskirtis visų pirma yra tiesioginė – sportas, mokinių fizinis parengimas, o ne mokyklos renginių organizavimas ir pertraukų leidimas. Tai niekada nepakeistų tyro oro ir puikios žalios erdvės, kurią šiandien turi mokykla.

Atšilus orams, jau nuo balandžio mėnesio (visus mokslo metus klasės taip pat yra vėdinamos), mokytojos dirba atsidariusios langus, kadangi saulė labai įkaitina klases. Mokslo metai ilgėja, todėl ir karštų vasariškų dienų daugėja, o dirbti atsidarius visus langus tiesiai į triukšmingą, dulkiną, nuo automobilių išmetamų vamzdžių užterštą gatvę būtų neįmanoma ir kenksminga mokiniams bei mokytojams.

Ir apie saugumą. Šilutės Žibų pradinėje mokykloje besimokantys mokinukai yra maži, jiems tik po 7-11 metų, ir jie dar tik mokosi būti savarankiškais ir gatvėje elgtis atsakingai. Kiekvienoje mokykloje taip pat daugėja ir specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių. Ne išimtis ir ši mokykla. Daugelis šių mokinių turi elgesio ir emocijų sutrikimų, yra hiperaktyvūs arba turi nustatytus didelius ugdymosi poreikius. Tokiems mokiniams ypač reikalinga nuolatinė priežiūra tiek pamokų, tiek pertraukų metu. O kas atsiradus gatvei garantuos šitų vaikų saugumą? Tvoros prie mokyklos paradinio įėjimo? Per aštuonerius mokyklos gyvavimo šiame pastate metus neįvyko nė vienos nelaimės mokyklos teritorijoje, kadangi mokykla ir yra saugi būtent dėl to, kad  šalia jos nėra jokios gatvės.        

Visi žinome, koks svarbus yra miesto žaliųjų erdvių vaidmuo visų gyventojų ir ypač mažųjų gerai savijautai. Todėl sprendimas tiesiai po mokyklos langais tiesti kelią, kuomet visiškai netoli mokyklos (keliasdešimt metrų atstumu) paraleliai eina dar ir  pagrindinė miesto gatvė, yra nesuprantamas. Išėję į kiemą Žibų pradinukai gali rasti pavėsį po dideliais šalia mokyklos augančiais medžiais. Tačiau ir šie medžiai pagal projektą taip pat yra numatyti šalinti.

Prie mokyklos esančios žaliosios erdvės išsaugojimas yra nepaprastai svarbus pradinukų sveikatai, gerai savijautai, visos mokyklos bendruomenės saugumui bei mokyklos kultūriniam gyvenimui. Šalia mokyklos nutiesus naują gatvę bus suardyta mokyklą supanti saugi ir sveika aplinka, dėl automobilių srauto ir išpjautų medžių padidės oro tarša ir triukšmas, mokykla dėl nesaugios aplinkos taps nepatraukli mokinių tėveliams.

Vasaros atostogos jau čia pat, tačiau ilsėtis mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai išeina neramia širdimi, baimindamiesi, kad naujų mokslo metų pradžią reikės sutikti ne žaliuojančių medžių atokaitoje, o tarp netoliese gaudžiančių mašinų...


Straipsnio komentarai

..2019-06-11
matai insultas įdomus žodis, nes anglų kalboje reiškia visiškai ką kitką. Nu tarsi lietuviai labai plonaskūriai palyginus su visokiais brexitinių patvoriniais. Todėl ir sakoma kad plunksna galingesnė nei kardas, nes smaluotų biudžetų kryžiuočiai su patyčių smugiais ir užkariauja širdis ir protus ir sielas (hearts and minds). Bet ta taisyklė galioja tik ten kur jau būna proto šaukštai po pietų. Pavyzdžiui lietuvoje kai jau ir kalba užkariauta iki tokio lygio kad net pradėta keisti abėcėlę taip kad atsibrexitinę trojos arkliai galėtų registruoti savo stribines kličkas duomenų bazėse. Net kur atrodė kad lietuva geresnėje padėtyje nei latvija pasirodo viskas atvirkščiai. Bet tame ir esmė kad su cžv gestapo užgavėninkais jūs galite maištauti tik prieš jų fasadus. Nu nesvarbu kuom apsirengę ateis mūsiskiai šventikai švesti už jus jums primestas šventes ar bus apsirengę žydais, čigonais ar vėjo malūnu. Jūs vis tiek geriausiu atveju tik don kichotas kuriam kažkur kažkaip nesueina galai kažkokiuose taškuose. Nu ir jeigu toks nuostabaus proto zombis eis ir pradės klausinėti kažko nesvarbu ar į internatinį Ms Windows ar biblioteką, yra milijonai nuostabiai protingai "atrodančių" atsakymų jau sugalvota ir paruošta iš anksto. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Donchius2019-06-11
Vienam komentatoriui skubiai kvieskit greitąją pagalbą. Žmogus priešinsultinėje būsenoje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-10
nu patys pagalvokit apie tuos nenormalaus sulankstyto spektro vaikus kur dabar atseit kažkokia epidemija, kurios nebuvo kol šveicarijos daktarų grupuotės kryžiuočiai nepadarė kažkokios globalios perestroikos psichiatrijoje tame tarpe ir lietuvoje. Kaip galvojate kur tuos sulankstytus jaunus medžius dės kryžiuočiai? Į malkas? Tame ir esmė su jų piatiletkoms tiems vaikams jau viskas greičiausiai apgalvota. Jiems gi reikalinga kažkokių gandžių nuolatinė priežiūra ir rūpyba, kur tie kalenbachiniai buožės lups devynis diržus iš tų vaikų nugarų visą likusį gyvenimą. Į tai jau įsiskaičiuoja ir mokyklos laikotarpis, kur tuos vaikus maitindamos tuščiomis viltimis ėda visokios durnių motinos. Jie jau vaikšto kaip ubagai su ubagų terbomis ty mokinių krepšeliais. Jie privalo dalyvauti privalomo mokslo sistemoje, kur nieko nemokoma. Nu prieš tuos kryžiuočių perestroikas net tokio žodžio kaip autizmas išviso nebuvo kad tiems padugnėms taip tyčiotis iš vaikų. Nu šveicarijos kryžiuočiai ir sutvarkė ir suvystė lietuvos psichiatriją taip kaip kažkam buvo reikalinga. Gal ir tas kiborginis veryga atsimechanizavo su tais mechanizmais iš po purvų ir iš po žemių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to šilutiškė2019-06-10
nėra prasmės nagrinėti suskilusių geldų procesus kur vystoma kažkas taip kad sotus būtų ir vilkas ir avis. Nu atviros visuomenės juodų biudžetų jumoras taip ir sukonstruotas - jie ir paaiškina kad pas jus geldos suskilusios ir jie darys taip kad padėtis būtų geresnė. Nu tau atrodo kad darys taip kad sutvarkys ir sulopys geldą, bet jie lopys geldą taip įskilimas būtų dar didesnis, išgręš kitų skylių kad neapkrauti šitos, sutvirtins skylės kraštus kad nesidėvėtų toks beprotiškai besipurtantis avinėlis, tt. . dabar tu užduodi klausimus tarsi kažkoks ostapininkas: kad reikalinga ieškoti kėdės ant kurios sėdi kažkas. Nu pagal tavo logiką kėdė dėl kažkokios sėdynės svorio ir nesažiningumo turėtų veikti kaip koks šliužas stabdant kažkokius procesus ir dėl to turėtų būti pritvinkusi lobių. Tad "qui bono?" irgi nėra prasmės klausti, nes kaip apie viską taip ir apie tai irgi apgalvota. Nu viskas lietuvoje yra ir kačių maistas gaminamas kažkokių cžv gestapo marsiečių matyt iš marso. Nu elementariai į tuos visus EU, lichtensteino, norvegijos, šveicarijos, tt finansinius mechanizmus, grantus, lėšas, fondus, investicijas, tt reikalinga žiūrėti kaip į kažkokią nepralaimimą loteriją olandų ar čekų atrakcionuose. Atseit sugalvoti saugikliai kad dalis lėšų turėtų būti skiriama pačių vietinių aborigenų. Čia negalima kažkaip nesusiprasti ir nepaklausti iš kur pas šilutę tie visi milijonai? Kai jie čia visai nesenai bėdavodavosi kaip nėra pinigų. Gal čia tik taip atsispindi kažkokios "lėšos". Nu gal tas milijonas iš šilutės savivaldybės tai pinigų išraiška kurie jai nekainuoja. pvz skirti apgyvendinimą darbininkams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2019-06-10
Pernai jau buvo pasipiktinimas tokiais sprendimais ,kai buvo paviešinta irgi gatvių tiesimas per Laisvės alėją ,matyt ,čia to projekto tąsa .Valdininkai įsivaizduoja neatsiklausus visuomenės daryti tokią žalą aplinkai .Paklauskime ar buvo publikuojami sprendiniai ir pasiūlymai laikraščiuose ar viešose vietose ,tai visdėlto reiktų atsiklausti visuomenės tokius kardinalius sprendimus priimant .Ar jie kaip gegutės pasielgs ateinančioms kartoms palikdami sunaikintus gražiausius Šilutės miesto žaliuosius plotus.Paviešinkite kas iš savivaldybės darbuotojų tą inicijavo ir kas toliau vysto tuos sprendinius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02019-06-10
Tu gal visiškai perkaitai saulėje? Matosi jog paūmėjo...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-09
nu tame ir esmė kad kai byrėjo tarybų sąjunga tarybininkai irgi "pasibrexitino" palikę paskui save ne tik kažkokių kopėčių sekančio laiptelio sutvarkytą teritoriją, bet ir nemažai visokio "palikimo" kuris galėtų būti paveldėtas gražinimo tikslams atgimėliams. Čia kalba eina ne tik apie žmogiškuosius resursus, kur atseit visi tarybiniai rusai išvažiavo. Aš prisimenu nuėjau studijuoti į KTU 1991 tai buvo per visą fakultetą tarp studentų buvo tik kelios rusiškos pavardės. Buvo trys atseit naujai skambančių "žydiškų" pavardžių, bet ten ne žydai, bet specnazams išduotos pavardės dėvimos ant rankovės. Nu iš esmės atgimėlininkystės vyko per tuos pačius tarybininkus. Tik jie jau tarnavo kažkokioje amplua kur jau geležinių sienų vilkai persirengė ėriukų tylėjimo kailiais. Bet čia irgi negalima kažkaip susiprasti kad tai kgbistai. Gali būti kad jie ir neviešino tų KGB archyvų vien todėl kad jokių archyvų ir nebuvo kol jie čia neatsigimėlino ir pradėjo rašyti juos "pergalės" tikslais. Tad čia elementarus karinės apgaulės rankų miklumas, kur imituojant slaptumą susikuriama iliuzija kad kažkas buvo. Nu jeigu sukuriamas vakumas kameroje, jūs bandydami į ją papulti ir užpildysite tą ertmę aplinka kuri supa jus. Prieš jus ten nieko nebuvo. Tad viskas kas liečia KGB archyvus reikalinga žiūrėti kad juose viskas yra suorvelinta ir suklastota. Lygiai taip pat reikalinga žiūrėti į bet kokius bet kokios valstybės saugumo srities raštvedybas. Jie gi ne kvailiai. Tai akivaizdus achilo kulnas. Tad jeigu ir vedamos raštvedybos tai vedamos tam kad tai tarnautų kaip kažkokia iškaba ant kurios parašyta "medaus puodas" kuri užklijuota ant "deguto statinės". Nu gal tai irgi kažkoks karas vs taika progreso matuoklis - kur "Paviešins" tuos archyvus kaip pergalės parado indikatorių kai išmuš visus kurie gali kažką atsiminti apie tai kaip būdavo seniau kai aritmetika būdavo 2+2. Netgi jeigu paimsim tuos atseit "inteligentus" kurie atseit ne partiniai ir ne kgbistai ale lanzbėris, tai jie vis tiek tose konservatorijose oficialiai užsiimdavo tik tik leninizmo žygdarbių šviesių rytojaus garbinimais. Jie ir yra dvigalviai ereliai. Ne tame esmė. Laurų kvartalai egzistavo ir sovietiniais laikais. Kiek buvo visokiausių sanatorijų, vilų, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-09
Tad nereikia labai pergyventi dėl istorinių patvorių išlikimo. Jeigu ir išliks kas nors "jūsų" jie gali tai panaudoti kaip savus. Nu dėl to ir kryžiuočių misionieriai misionierinasi į sibiro misijas tam kad "sutvarkyti" kažkokius kapus taip kad jie atrodytų kažkaip ateityje lyginant su vietinių kapais. Atrodys kad čia kažkoks atgimėlių kraštas, nors buvo tik saujelė arba iš viso nebuvo nei vieno lietuvio tik dokumentų papkę koks rakštisteinas buvo atsivežęs ir apiforminęs. Gal va jie ruošiasi atgimėlintis kažkur sibire. Čia visiškai neaišku ką jie ten tvarko nuvažiavę. Gal šviežiai kapus supila taip kaip reikalinga iš anksto išorvelintoms pasakoms, gal niekur nevažiuoja iš viso tik papilsto iš tuščio į kiaurą. Tad pradės sibirocidą kur vietiniai bus paleidžiami dumais o atgimėlių kapai ne tik kad išliks, bet palyginus žydės sibirietiškoje vienybėje. Matot jie ne tik į sibirą yra nusitaikę. Lygiagrečiai vykdoma ir misija "tikslas amerika", kur jie jau amerikos teritorijoje susižymi kažkokias cžv gestapo žydinčias vienybes.
Pamenate kai jie ne taip senai klausdavo retorinius klausimus "jeigu turėtumėte laiko mašiną ir galėtumėte nukeliauti į praeitį ir nužudyti hitlerį - ar tai padarytumėte?". Nu taip brexitinių padugių etika ir veikia su tais vaikais. Pamenate kaip jie turi lenino smegenis užsikonservavę?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-09
kas liečia visokias kryžiuočių atgimėlininkystes negalima ir nepagalvoti ir kitokių drąsiakelėnių variantų. Čia prie tos "šimtmečio" gatvės kurią jie irgi ruošiasi tiesti remiantis jūsų gerais ketinimų kaulais. Nu nesueina kažkokie galai su šais mūsiškių dienos kaip šventė šventikais. Vienais metais švenčia tūkstantmetį praėjus dar truputį laiko šimtmetį. Nu čia kalba eina apie pačią brexitinės imperijos orvelininkystes ir mažąją lietuvą kur žiūrint į tai kažkaip supriešinami lietuviai su vokiečiais ir išalcheminama kažkoks "trečias" kuris laimi prizą - lietuvininkai kurie tarsi iš dangaus nukrito. Paimkime tokį variantą tarsi tai kas vyksta yra bridimas į tą pačią upę antrą ar n-tąjį sykį. Nu sakykim čia visada buvo lietuvių žemė arba kažkoks "arbeit macht frei" gardas kuris vadinosi "lietuvių žemė", tik karts nuo karto atsibastydavo užgavėninkai prisidengę visokiomis kaukėmis ale: vokiečiai, žydai, čigonai, ubagai, gandžiai, tt.. kurie ir atsibasčius keldavo žemės ūkį taip kad tai "išliktų", nes tai kažkas kas būtų naudojama labdaros šilko kelių karavanų. Nu sudeda trinkeles prieš šimtą metų sudėjo tašytas iš akmens, jas irgi turėjo susivežti iš kažkur - čia akmenų tai nėra, susivežė turbūt tik po to kai pasistatė geležinkelius. Tad tie akmenų gatvių keliai palyginti yra neseni. pastato kalėjimą/viešbutį/bendrabutį/tt kad brexit imperija galėtų eksportuoti ir tiekti nusikaltėlius, nutiesia geležinkelius, tiltus, iškerta miškus kad galima būtų auginti duoną dievų miško sanitariniems vilkams, tt.. Nu vadinasi tai kas vyksta dabar kartojama pagal tą patį trafaretą. Kažkokie čingiskhaniniai atgimėliai kaip skėriai vėl užpuolė, nustekens viską ir paliks paskui save "sutvarkytą" teritoriją.
Čia irgi tik žiūrint į istoriją statiškai, kad čia visada ir buvo toks atšiaurus klimatas. Šilutė yra žymiai šiauriau negu kažkoks irkutskas sibire. Nu ale "mokslinė" bazė antarktidoje, aplink kurią irgi basas nepašokinėsi. Nu vietinių antarktidoje negali būti, net jeigu jie ten ir gimę.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-09
kas liečia pačią mokyklą tai neaišku kas čia žiba, nors akivaizdžiai tai ne auksas. Matot kaip įdomiai aiškina kad vaikai kažkodėl nuo tos jų bendruomenės mokslo eina iš proto krašto. Ir tokių nuspecnazintų vaikų tik daugės, kuriems spec nazai yra kažką pridarę. Visi vaikai kažkokie nelygūs patampa. O tie normalūs palyginus su "nenormaliais" turbūt irgi kažkokia mažuma, kuriems gali pradėti atrodyti kad jiems kažkok trūksta? Tada jie irgi kažkaip pasidaro nebenormalūs. Tad išlieka tik kažkokie "stipriausi", visus žudo bet kai kurių neužmuša ravėdami šieno. Nu jeigu mokytojai aiškina kad jie ne mokykla bet kažkokia mafija (komuna, kibbutz, bendruomenė,tt) tai jau yra labai rimtas signalas, kad valstybinės sistemos struktūros yra okupuotos kažkokių krepšininkų, kur jie rūpinasi vergų ubagų terbų turinių (mokinių krepšelių). nu anksčiau tokių žibintojų nebuvo. nors gal ir buvo tik vadindavosi kitaip. prieš tai žibų mokykla atseit bazuodavosi miško gatvėje, kol per visokias NT rokiruotes kažkas nenuprivatizavo to keisto pastato. Nu tas pastatas stovėjo ir sovietiniais laikais ir nors kasdien eidavau pro šalį į mokyklą niekas neturėjo žalio supratimo kas ten vyksta. Dabar matyt kažkokia buožnyčia nusipirko kad smaluotų kryžiuočių buožėms būtų patogiau vystyti "bendrabutininkystę". Nu įsivaizduokit kai atvažiuoja cirkas jie pasistato didelę palapinę, kur vyksta pasirodymai. Visa klounų ir artistų gyvulių ferma, žvėrynas ir zoologijos sodas gyvena ne palapinėse. Jie atsitempia mobilius bendrabutėlius bendruomenės bendradarbiams. Nu mobilus cirkas tai didesnio statiško cirko dalis. Na ir bet kokiame cirke tas cirkas irgi valdymo suskaldytas į atskirus cirkus, kur jie turi kažkokią savivaldą, treniruojasi, turi savo biudžetus, einą į areną ir pasirodo atskirai. Nu įsivaizduokit klouno numerį kur jisai į areną įvažiuoja ir pasistato cirko palapinę ir ten pradeda išsidirbinėti. Tai bus cirkas cirke.
Kas liečia žibų seno pastato bendrabutininkystę tai čia sunku pasakyti kas ir kaip. Tas pastatas po truputį yra apgyvendinamas ir čia neaišku kas ką krausto ir kas kaip ką apmoka. Gali būti kad čia jau kūrybiškai panaudojama kaip kažkoks kilimas po kuriuo galima sušluoti laimint laiko kur gandžiai ir kalenbachai užsiima kažkokiomis žmonių prekybomis imdami iš biudžeto už tai pinigus. bet kadangi ten išdaužytų langų daugėja ir daugėja galima padaryti prielaidą kad mūsiškių bendruomenės policija kažkaip turbūt praleidinėjo paskaitas kai mokino apie neveiksnių langų doktrinas (broken windows policing). Gali būti kad kalba eina apie broken MS windows. Nesvarbu kad langai išdaužyti svarbu kad MS Windows veikia.
Tame ir esmė kad šilutėje kaip ir bet kurioje kitoje savivaldybėje yra tik vienas NT turto savininkas - kažkokia bendrai juokaujanti juodų biudžetų katilų bendruomenė apie kurią mes nieko ir nežinome. Galima kažkiek susiprasti apie tai ką jie šneka ir daro, bet viskas yra įvilkta į kažkokį gerais ketinimais grįstą karinės apgaulės šydą. Kas liečia gyvenamą plotą tai savivaldybė valdo milžiniškus būtų kiekius. Čia atseit kaip ta pasaka apie stebuklingą dudelę ir karališkus kiškius. Visi puolė butus susiprivatizuoti, bet kažkaip vistiek viskas sugrįžo atgal pas komunistus. Tad viskas kas liečia vaikus ir yra smaluotų biudžetų drąsiųjų kelių ir kelėnų teritorija. Mokyklose nieko nemoko, nors yra privalomas mokslas. Mokykla reikalinga kad vaikas išmoktų kad jis nemoka nieko. Tad čia irgi labai svarbus cžv gestapo buožių priespaudos įrankis. Nueik nežinia kur parnešk nežinia ką.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-08
visų pirma mokykla tai ne bendruomenė. tai įstaiga. tai yra negyvas objektas ir ten jokio gyvenimo niekas niekam ir negali temdyti, nes papraščiausiai to nėra ir negali būti. Šitas kalinausko gatvės rekonstrukcijos projektas tai yra tik dalis žymiai didesnio projekto, kur jie rekonstruoja ir lietuvininkų ir tilžės gatves, net susigalvojo naują gatvę (šimtmečio) ir dar ko tik nori. Ant tiek kažkokio gyvenimo lygis sukilęs kad ostapininkų trojos arkliai kasydamiesi už dyką dar ir milijonais taškosi. Nu taip ir yra čia kai jie kąso jūsų gerus ketinimus jie ir kąsa kažkokius lobius pasinaudodami tomis kėdėmis. Čia lygiai tokie patys tiltai durniams pardavinėjami tik tie tiltai labai neaukšti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?