Šilutiškiui Robertui Jokuliui nebuvo lygių Kauno ringe

2019-06-05
R. Jokuliui (raudona apranga) užteko raundo, kad nokautuotų juodaodį iš Švedijos. LBF nuotr.
R. Jokuliui (raudona apranga) užteko raundo, kad nokautuotų juodaodį iš Švedijos. LBF nuotr.

23-čią kartą Kaune vykusiame Algirdo Šociko tarptautiniame bokso turnyre daugiausia žiūrovų ovacijų susilaukė sunkiasvoris šilutiškis Robertas Jokulys, laimėjęs visas tris kovas nokautais. Varžovus „nukirto“ jau pirmame raunde, neleidęs įsibėgėti jų pirštinėms. Tai ne vienintelė pamariškių sėkmė: techniškiausiu turnyro boksininku pripažintas Edgaras Skurdelis, o Vytautas Balsys apgynė pernykštį čempiono titulą, Marius Kontrimas pelnė sidabro medalį. Turnyro finale kovojo keturi pamariškiai, esami ir buvę Šilutės bokso klubo „Kovotojas“ trenerio Vinco Murausko auklėtiniai.

A. Šociko turnyrui suteikta aukščiausia AIBA turnyrų A kategorija. Turnyras populiarus, sutraukia pajėgių sportininkų iš įvairių šalių. Finale vyko aštuonios kovos, iš kurių keturiose pirštines surėmė šilutiškiai. Trys iš jų tapo čempionais, o Marius Kontrimas (svorio kategorija iki 52 kg) pelnė sidabro medalį. Trenerio V. Murausko nuomone, Marius buvo vertas daugiau. Pirmą raundą jis pralaimėjo panevėžiečiui Mariui Vyšniauskui, tačiau antrame ir trečiame raunde atsigriebė. Teisėjai pergalę taškais skyrė 15 kartų Lietuvos čempionui M. Vyšniauskui – 3:2. Matyt, titulai nulėmė. Beje, prieš mėnesį M. Kontrimas buvo įveikęs garsųjį aukštaitį.

V. Murauskas, kalbėdamas apie teisėjus, užsiminė, jog reikėtų tikrinti jų reakciją, nes kartais po vieno iš kurio nors boksininkų stipraus smūgio vėluoja stabdyti kovą, leidžia ją tęsti ir kita ataka praleidęs ankstesnį smūgį varžovas atsiduria ant ringo grindų.

Koordinuotas, muša tiksliai

E. Skurdelis ( sv. kt. iki 60 kg) septintą kartą tapo A. Šociko turnyro čempionu. Edgaras pirmoje kovoje įveikė rusą, antroje – švedą, o finale nugalėjo kaunietį Gilviną Lukošiūną – 4:1. Kauno bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas įteikė E. Skurdeliui techniškiausio turnyro boksininko prizą. Edgaras, pradėjęs savo sportinę karjerą Šilutėje, pasižymi racionalia kovos vedimo taktika, greitai suranda varžovo silpnąsias puses ir tiksliais smūgiais renka taškus. E. Skurdelis – Lietuvos rinktinės narys. Mūsiškiai ruošiasi Europos žaidynėms Minske (Baltarusija), kurios vyks birželio 21-30 dienomis. Ten Edgaras sieks kelialapio į pasaulio čempionatą. 

Apgynė čempiono titulą

Kauno sporto universiteto antrakursis, buvęs švėkšniškis Vytautas Balsys (sv. kt. iki 75 kg), geriausias 2018 metų šalies boksininkas, antrą kartą iškovojo A. Šociko turnyro čempiono vardą. Jis – kontratakos meistras, staigiai pereinantis iš gynybos į puolimą. Anot trenerio V. Murausko, Vytautas kerta smūgius tarsi dviem bangomis. Varžovui pavojingesnė antroji banga. V. Balsys - greitas, techniškas boksininkas. Kauno sporto halėje finale jis nugalėjo pajėgų Moldovos atstovą Viktorą Karapcevskį, su kuriuo kovojo ir pernai. Dvikovos rezultatas – 4:1 pamariškio naudai. V. Balsys apgynė turnyro čempiono vardą.

„Vartė varžovus kaip baravykus...“

Taip V. Murauskas apibūdino Roberto Jokulio (sv. kt. iki 91 kg) tris kovas Kauno ringe. Galingų smūgių kruša Robertas išguldė varžovus jau pirmuose raunduose. Žiūrovai šėlo ir negailėjo plojimų šilutiškiui. Robertas jiems buvo nokautų mašina. Jo priešininkams ringe beliko trauktis, saugotis triuškinančių smūgių į korpusą, galvą. Neišsisaugojo. Ką surietė praleistas apatinis smūgis kabliu, kas galvelės neišsaugojo. Finale R. Jokulys smūgiu į smakrą nokautavo juodaodį Gabrielį Richardsą (Švedija). Aukšto ūgio varžovas pakilo nuo grindų svirduliuodamas. Jis nebegalėjo tęsti kovos. Pakeliui į finalą Robertas „nukirto“ Ukrainos ir Moldovos sportininkus. Lygių jam nebuvo. Dėl to latviai kvietė šilutiškį į treniruočių stovykla pabūti sparingo partneriu.

21-erių R. Jokulys įsigijo varžovų ir trenerių pagarbą. Jis garsina ne tik Šilutės bokso klubą „Kovotojas“, bet ir Lietuvą. Dailaus stoto jaunikaitis lipa į ringą tik nugalėti.


Straipsnio komentarai

..2019-06-06
tame ir esmė kad nuo jokulio bet kas prasileistų net ir kaip lanzbėris švepluojantis maiklas taisonas, kuris greičiausiai kaip ir lanzbėris irgi netikra tapatybė. jeigu to eini muštis su fantomasais tai tau jau prieš ėjimą kažkas su galva negerai. Nu tame ir esmė bet koks kovinis sportas ir yra kariniai biologinių ginklų industrijų patvoriai nepamirštant ir visokius baletus, gimnastikas, šokėjas, tt.. Nu tame ir esmė kad va čia šilutėj atseit bokso treneriais dešimtmečiais išradinėja kažkokius dviračius. Tie jų "auklėtiniai" nors ir vaikšto be kalašnikovų rankose, jie anaiptol ne beginkliai. Jie mirtinai pavojingi su savo plikomis rankomis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2019-06-06
man rodos nuo to Jokulio tu gerai prasileistum Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-05
kas čia per pavardė "jokulys"? kažkaip pasigirdus tokioms pavardėms lygybinė svieto lyginimo matematika neišsilygina kažkokiuose lygtyse. čia gal lietuvininkiška pavardė? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?