Juknaičiuose didžiule jėga nuskambėjo dainos

2019-06-08, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Juknaičių pagrindinės mokyklos choras ir jo vadovė Jūratė Šukienė. S. Gvildžio nuotr.
Juknaičių pagrindinės mokyklos choras ir jo vadovė Jūratė Šukienė. S. Gvildžio nuotr.

Graži tradicija puoselėjama Juknaičiuose. Čia vyksta mokinių chorų festivalis „Mes – pamario vaikai“. Kas dvejus metai organizuojamas renginys tapo tarptautiniu.

Pirmą kartą toks festivalis visus sukvietė prieš dešimt metų. Šiemet jis penktasis ir, kaip anksčiau vykę, puikiai suorganizuotas.

Šį kartą dalyvavo apie 300 moksleivių iš kaimyninės šalies Latvijos, Rygos Fričo Brivzemnieko pagrindinės mokyklos, Šiaulių Juventos progimnazijos, mūsų rajono mokyklų.

Renginį vedė šeštokas Paulius Dargis ir penktokė Neringa Mauricaitė. Moksleiviai džiaugėsi, kad šias garbingas pareigas atlieka jau antrą kartą. „Šiek tiek jaudinamės“, - atviravo mažieji juknaitiškiai. Jiems talkino ir vietos gyventoja Rima Bagdonienė, kuri užėmė Nežiniuko pareigas.

Viskas prasidėjo tradicine eisena iki parko estrados-amfiteatro. Susirinkus jauniesiems choristams, šventę pradėjo Šilutės meno mokyklos jaunučių pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Gražvydo Railos. Jį scenoje keitė Rygos mokinių folkloro ansamblis „Spruksti“, po jų - Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio jaunučių choro „Vaivorykštė“, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos merginų vokalinio ansamblio, Usėnų, Šilutės Martyno Jankaus, Šilutės Pamario, Juknaičių pagrindinių mokyklų mokinių chorų dainos. Visus žavėjo ir Žemaičių Naumiesčio abiturientės Ievos Predkutės atliekami kūriniai.

Didžiule jėga nuskambėjo jungtinio choro, kuriam dirigavo Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė,  dainos.

„Labai gerai, kad mokyklose gyvuoja mokinių chorai, kad dainuojamos ne tik šiuolaikinės, bet ir mūsų senosios liaudies dainos įvairiomis tarmėmis. Esame nuostabios tautos vaikai, kurie myli dainą, savo kraštą ir jo turtingas tradicijas. Vydūnas sakė: „Dainoje – tautos dvasia“, - tardama padėkos žodį už dalyvavimą renginyje sakė gerai žinoma kultūros skleidėja Jūratė Šukienė.

Tai buvo puiki šventė vaikams, kurioje jautėsi nuoširdus džiaugsmas ir tobulėjimas, bendravimas ir bendradarbiavimas, persipynęs su nuostabios Juknaičių gamtos harmonija.


Straipsnio komentarai

..2019-06-08
matot vėl "mes" - tai kažkokie mūsiškiai kurie aiškina kažką. Vaikai kurie yra kažkokio pamario nuosavybė. Tokie šlykšti vergovinės santvarkos propaganda. Nebuvo jokio vydūno. Išgalvotas išorvelintas stabas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?