Karštį kai kur nuplaus galingos liūtys, perkūnijos metu siautės pavojingas vėjas

2019-06-06, Tadas Kantautas, sinoptikas „Lietuvos rytas“
V.Ščiavinsko nuotr. | lrytas.lt
V.Ščiavinsko nuotr. | lrytas.lt

Šiandien anticiklono, esančio virš Šiaurės Rytų Europos, įtaka mūsų šaliai mažės, orų valdymą pamažu perims vakariau esantis žemo slėgio laukas.

Pirma dienos pusė bus saulėta ir sausa. Po pietų tai vienose, tai kitose vietovėse sparčiai formuosis kamuolinių debesų bokštai, prapliups trumpi lietūs su perkūnija. Vėjas pūs iš pietryčių 6–11 m/sek. greičiu, per perkūniją jo gūsiai vietomis sieks pavojingus 15–18 m/sek. Įdienojus temperatūra šoktelės iki 27–32 laipsnių karščio. Penktadienio naktį debesys sparčiai sklaidysis – trumpai su perkūnija palis tik vietomis ir tik nakties pradžioje. Dvelks nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Naktis bus labai šilta ir tvanki, temperatūra nekris žemiau 15–19 laipsnių. Penktadienio dieną lietaus kamuoliniai debesys pradės formuotis jau pirmoje dienos pusėje. Vidurdienį vietomis, po pietų jau daug kur nušniokš trumpos liūtys su perkūnija.

Prieš lietų oras suspės įkaisti iki 25–30 laipsnių. Bandys gaivinti vidutinio stiprumo pietryčių, rytų vėjas, o per perkūniją jo gūsiai vietomis sieks 15–17 m/sek. Šeštadienio naktį debesys sklaidysis pamažu, tad trumpai palis daugelyje rajonų, vietomis griaudės perkūnija. Vėjas aprims ir suksis iš pietryčių, pietų. Naktis vėl bus tvanki, paryčiais oras atvės tik iki 15–19 laipsnių.

Šeštadienio dieną daug kur pasirodys trumpos liūtys, griaudės ir žaibuos, per perkūniją vietomis pasitaikys pavojingų vėjo gūsių. Didesnėje šalies dalyje pūs nestiprus pietryčių, pietų vėjas, temperatūra kils iki 24–29 laipsnių. Į vakarinį šalies pakraštį atkeliaus gaivesnė oro masė – pasisuks pietvakarių, vakarų vėjas, šils iki 21–23 laipsnių.

lrytas.lt

 

 

 


Straipsnio komentarai

Hadis2019-06-06
o tu dar neperkaitai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-06
o kokie apsišvietę šamanai, aiškina taip kaip jūs tamsuoliai aborigenai nemokate. čia atseit ne horoskopininkai ir nešundaktariai. ir kaip galvojate jisai tą orą nuspėja? Atseit stebuklingai išmoko kažkokį raštingumą, kokio jūsų nemokino niekas. Čia irgi daug gerų ketinimų drąsių kelių priasfaltuota su šitais komunistiniais kėdžių etatais. Kažin kada šilutės savivaldybė ir vietinės žiniasklaidos priemonės pradės steigti sinoptikų etatus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?