Šilutiškiams labiausiai patiko pergalės skonis

2019-06-10, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos komanda. Lijanos Jagintavičienės nuotr.
Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos komanda. Lijanos Jagintavičienės nuotr.

Pradinių klasių mokinių varžybos „Šviesoforas“ yra Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ sudėtinė dalis. Praėjusią savaitę vyko nacionalinis etapas, kuriame susirungė geriausieji mažieji eismo saugumo žinovai. Nugalėtoja tapo komanda iš Šilutės.

Konkursu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą, ugdyti pradinukų saugaus elgesio kelyje įgūdžius, mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia vaikai, skaičių, išsiaiškinti, kurie Lietuvos vaikai geriausiai išmano Kelių eismo taisykles ir geba praktiškai jas pritaikyti.

Klaipėdos apskrityje geriausiai eismo taisykles išmanė ir atstovavo regioną nacionaliniame etape Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos komanda: pirmokas Paulius Petravičius, antrokė Tėja Čėsnaitė, trečiokė Gabija Zalcaitė ir ketvirtokas Regimantas Leikus. Juos konkursui ruošė mokytoja Laima Mačijauskienė. Šiemet šilutiškių komanda į Šilutę parvežė auksą – laimėjo pirmąją vietą.

„Labiausiai patiko pergalės skonis“, - atviravo Paulius, o jam pritarė likusieji komandos draugai. Pasak Gabijos, ji vakare prieš konkursą namuose nerado sau vietos – negalėjo ramiai ne tik nusėdėti vietoje, bet ir užmigti.

Mokytoja L. Mačijauskienė džiaugėsi, kad komanda yra labai vieninga, nesmerkia vienas kito už padarytas klaidas, o priešingai – labai išgyvena, guodžia, pataria vienas kitam. 

Pedagogė eismo saugumo paslapčių moksleivius moko jau beveik 15 metų. Ir kasmet jos auklėjamos komandos pasirodo puikiai. 2017-aisiais komanda šalyje užėmė 2 vietą, pernai – liko treti, o šiemet – pirmi.

Pergalę komanda šventė pavaduotojos Danguolės Norkienės kabinete – tradiciškai drauge valgė laimėtojų ledų tortą. „Džiugu. Vaikai labai laimingi. Vienas per kitą kalba, pasakoja įspūdžius“, - sakė D. Norkienė.

Į pavaduotojas kabinetą vaikai atsinešė ir laimėtus prizus – taurę, medalius, padėkas, elektrinius dviračius, kepuraites, marškinėlius. Ore tiesiog tvyrojo nuoširdus pergalės jausmas.


Straipsnio komentarai

as2019-06-11
Mokytojai padėka ,kad dirbo su vaikais ir nesiskundžia ,kad pinigų trūksta .Valdžia ne visokias vaikų išplėstines tarnybas kurtų ,o tuos pinigus skirtų mokykloms įvairiems nemokamiems būreliams ,kur vaikai galėtų dalyvauti ,rungtyniauti ir būtų užimti ir nusikaltimų mažėtų ir patyčių nebūtų ,nes suprastų ,kad vieną kartą yra geresni vieni ,o kitą kartą kiti. O tos kėdžių kontoros ir departamentai tik dykaduonių išlaikymas iš mokėtojų kišenių. Mokytoja ir vaikučiai šaunuoliai ir aišku ne be Tėvelių ir mokyklos Direktoriaus paramos viskas puikiai gavosi.Sėkmės Jums. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lina2019-06-10
Šaunuoliai! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-10
citrinliemenių cžv gestapo drąsieji keliai.. matot pats konkurso pavadinimas jau iš karto valdingai signalizuoja apie kažkokius skaldymus. Kodėl agituoja saugoti tik jaunas gyvybes? Ką daro su vyresnio amžiaus gyvybėmis? Jau nebereikalinga saugoti? Kuo kitos gyvybės lygesnės ar blogesnės? Kaip tuose keliuose gyvybės jaunumas nustatomas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?