Šilutės rajone žuvo iš pasalos ištrūkti bandęs rusas, gaudytas dėl kontrabandos

2019-06-11

Ankstų antradienio rytą Šilutės rajone iš Nemuno ištrauktas skenduolis. Jo žūtį apgaubė paslaptys ir gandai, nes pareigūnai, motyvuodami pradėtu ikiteisminiu tyrimu, neteikia jokios oficialios informacijos. 

Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK) 15min sužinojo, kad pranešimas apie kūną, plūduriuojantį Nemuno upėje, buvo gautas 6.10 val.

Tauragės VP Komunikacijos grupės duomenimis, priešpiet tyrėjai dar dirbo įvykio vietoje, rinko duomenis ir įkalčius. Tačiau platesnės informacijos apie nutikimą visuomenei nepateikiama ne tik dėl to, kad ji dar renkama: istorija prasidėjo dar penktadienį arba šeštadienį ir, kaip susidaro įspūdis, šiuo atveju tarsi siekiama dalį faktų nutylėti. 15min iš patikimų šaltinių sužinojo, dar savaitgalį Pagėgių rinktinės pasieniečiai tikriausiai rengė pasalą, nes matė iš Rusijos pusės valtimi plaukiančius įtariamuosius kontrabandininkus. Veiksmas, beje, vyko šviesiu paros metu.

Teigiama, kad vieną ar du įtariamuosius pasieniečiai sulaikė, o dar vienas, maždaug 30-35 metų vyras, sprukdamas šoko į vandenį. Neįtikėtina, tačiau vienas iš bėglio draugų esą šaukė, kad jis nemoka plaukti. Kaip tuomet bėglys tikėjosi pasprukti ir ar pareigūnai bandė jį išgelbėti, belieka tik spėlioti. Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas 15min leido suprasti, kad įtariamųjų sulaikymas savaitgalį prie Nemuno vyko. Tačiau apie jo scenarijų ir padarinius nėra galimybės kalbėti dėl atliekamo ikiteisminio tyrimo.

O kad tyrimas vyksta, ir byla nuo pat pradžių atrodo sudėtinga, byloja viena iškalbinga aplinkybė – procesiniams pareigūnų veiksmams ėmėsi vadovauti Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus pareigūnė.

Bylą kuruojanti prokurorė 15min net nesutiko atsakyti, antradienį ar kažkurią kitą dieną tyrimas pradėtas. Informacijos slėpimą motyvuodama noru nepakenkti tyrimo eigai, pašnekovė tvirtino, kad informacija visuomenei bus suteikta tik vėliau, kai atsiras tokia galimybė. Pirminiais užslaptinto tyrimo duomenimis, šįryt patys pasieniečiai pastebėjo, kad Nemuno upė neša vyriškos lyties kūną.

Į įvykio vietą iškviesti policijos pareigūnai. Kūnas netrukus su ugniagesių gelbėtojų (narų) pagalba ištrauktas. Tapatybė oficialiai dar nenustatyta. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

15min.lt


Straipsnio komentarai

>Nenutylintis faktu2019-06-12
gal silpnai mokėjo rusiškai ir vietoje pagalbos šauksmo, rėkė , kad paskutinį kartą maudosi...posliednyj raz kupajus... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-12
su LAWonais viskas visada gali būti atvirkščiai. nu pvz voluntariusai nuvoluntarino kažkokį klipatėlę ir nebuvo kaip nuvežti į kedžių krematoriumą, tad kūrybiškai pasitelkė kažkokį kitą "hot fuzz" scenarijų, kur kūrikai kurdami pasinaudojo ne malkomis, bet kažkokiomis galingomis plunksnomis. Pamenate prieš kelias dienas ten kažkokios mūsiškių vestuvės buvo kurios tokios didelės kad išejo iš savo krašto? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nenutylintis faktu2019-06-12
Jeigu negirdejai jog sauke kad nemoka plaukt tai ir nerasyk nesamoniu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2019-06-12
Vardan mūsų visų gerovės pasieniečiai paskandino rusą. Ar taip supratau? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Petras2019-06-11
Plaukioja vandenyse su valtim nors nemoka aplamai plaukti....normaliai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Oksana2019-06-11
... Ar skenduolis buvo be sužalojimų....? ????
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vejas2019-06-11
Na va galvoja ruselis lai skesta tai galejo isgelbeti bet..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?