KAFIJOS DIENA Mažosios Lietuvos etnografiniame regione

2019-06-12

Birželio 26 d., Kuršių marių burvalčių vėtrungių gimtadienio dieną, jau šeštus metus startuoja „Vėtrungių kelias“. Šis žaidimas skirtas norintiems ne tik įdomiai praleisti laiką, bet ir pažinti unikalų etnografinį Mažosios Lietuvos regioną, jo paveldą ir susipažinti su gyvenimo prie vandens ypatumais.

Kodėl birželio 26 d.?  Lietuvos kultūros kelio „Vėtrungių kelias“ projekto partneriai siekia pristatyti ir puoselėti senąsias  krašto tradicijas bei kurti naujas, apjungiančias visą Mažosios Lietuvos etnografinį regioną, tradicijas. 2014 metų birželio 26 dieną kilo sumanymas  surengti  „Vėtrungių gimtadienio šventę“. Ši data pasirinkta neatsitiktinai. Vėtrungių atsiradimo pradininku laikomas vyriausiasis visų Kuršių marių inspektorius Ernstas Vilhelmas Berbomas, gyvenęs netoli Ventės rago buvusiame Muižės dvare. Žvejybos tvarkai Kuršių mariose palaikyti E. V. Berbomas sugalvojo ir patvirtino kiekvienam žvejų kaimui skirtingų spalvų ženklus su nesudėtingos geometrinės formos piešiniais. Šis įsakymas įsigaliojo 1844 m. birželio 26 d.

Šiais metais vėtrungių gimtadienio proga birželio 26 d. pirmą kartą skelbiame Kafijos dieną. Tą dieną besisvečiuojančius Mažosios Lietuvos regione kviečiame ieškoti „Kafijos dienos“ akcijos ženklu pažymėtų kavinių. O jose  paragauti ir pasimėgauti tradiciniu bei svarbiausiu lietuvininkų krašto gėrimu.   

Kafija kažkada perimta iš greta gyvenusių vokiečių taip prigijo lietuvininkų krašte, kad net pusrytinę sriubą išstūmė. Kiekviena lietuvininkė turėjo savo paslapčių ruošiant šį tradicinį gėrimą. Dėl to dažnai galime išgirsti skirtingus kafijos virimo receptus. Mūsų partneriai taip pat ruoš kafiją pagal skirtingas receptūras. Todėl verta „pašmekioti“ (paragauti) ne vieną puodelį šio gėrimo ir sužinoti, kokia cikorijos, spraginto ąžuolo gilių, miežių, kviečių, rugių, ar kavos pupelių kafija jums skaniausia.

Akcija vyks Klaipėdos mieste, Neringoje, Smalininkuose, Klaipėdos rajone, Pagėgių krašte ir Šilutės rajone.

GARDŽIOS KAFIJOS !


Straipsnio komentarai

..2019-06-12
nebuvo čia jokios kafijos... tik arabiški cžv gestapo alibabos orvelina istorija su savo arabikomis. nieko etnografiško čia nėra taip vadinamoje mažojoje lietuvoje. Taip galima pavadinti ir nacių koncentracijos stovyklas, kurios jeigu tikėti jų suklastotos istorijos knygomis ale wikipedia buvo didesnės nei klaipėda. Čia panaudoti panašūs skaldyk ir valdyk trafaretai kaip ir kitose brexitinių padugnių baudžiamosiose kolonijose pvz šiaurės airija, kipras, korėja, palestina, hispanjola, tt. Nepamirškit kad "coffee is for closers only". Put that coffee down. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?