Gaisras „Vėtrungėje“: legendinėje Kintų stovyklavietėje sudegė poilsiavietė

2019-06-12

Šilutės rajone – gaisras ant Kuršių marių kranto esančioje maždaug prieš 70 metų įkurtoje stovyklavietėje. 

Kai karščiai tampa deriniu su neatsargiu kai kurių žmonių elgesiu – belieka kraipyti galvą ir skaičiuoti nuostolius. Trečiadienį apie pietus Kintuose (Šilutės r.) supleškėjo poilsiavietė stovyklavietėje. Ir ne bet kokioje, o kuri gali būti pavadinta legendine. Maža to, „Vėtrungė“ reikšminga ne tik dėl praeities žinomumo: vietos bendruomenės lūkestis yra, kad ši poilsiavietė ir ateityje būtų svarbus šio regiono traukos centras.

Į dangų kylantys dūmai buvo pastebėti iš tolo. Į įvykio vietą buvo išsiųsta vietinė Kintų ugniagesių komanda, netrukus į karštą talką įsijungė ir gelbėtojai iš Šilutės.

Tačiau padėtis jau nebuvo dėkinga: dėl karščių išsausėjusį medinį pastatą liepsna žaibiškai apėmė ir suniokojo.

Dar prieš kelerius metus Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos atstovai skelbė, kad Kintų filialo bibliotekininkės 2016 m. pradėjo ir 2017 m. planuoja tęsti istorinės medžiagos rinkimą apie šią Kintus visoje Lietuvoje garsinusią „Vėtrungės“ poilsiavietę. „Ši vieta istoriškai reikšminga Kintų gyvenvietei, o jei ji taps nauju turizmo traukos objektu, reikšminga ir reikalinga surinkti istorinę medžiagą apie jos veiklą. Tad maloniai kviečiame turinčius savo albumuose šios poilsiavietės nuotraukų, poilsiavusius joje ar prisidėjusius organizuojant stovyklas pasidalinti savo prisiminimais“, – buvo rašoma bibliotekininkių pranešime. 

15min.lt


Straipsnio komentarai

Juknaičių variantas2019-06-14
gardus kasnelis, geidziamas mafijos šulų ir tik laiko klausimas kada supleskes... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-12
"legendinė", "garsinusią", "reikšminga", "traukos objektu", tt. matot kas per kalba - kažkokia liepsnojanti patvorinė karinė propaganda. pažiūrės tokios akys į ką nors ir užsidegs. gali poliruoti bet ką, nesvarbu kaip smirda. ne žmogiška. akivaizdu kad tų lūpyčių nebuvo šilutėje ir lietuvoje nei kvapo tais laikais kai ta pionierių stovykla veikė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka