Molio meistro viešnagė Vilkyčių filiale

2019-06-14, Palmyra Jančauskienė, Vilkyčių filialo bibliotekininkė
Vaikai su džiaugsmu dalyvavo užsiėmimuose. Autorės nuotr.
Vaikai su džiaugsmu dalyvavo užsiėmimuose. Autorės nuotr.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko edukaciniai užsiėmimai „Amžini ženklai“, kuriuos vedė molio keramikos meistras Darius Vilius. Renginio dalyviai susirinko susipažinti su molio plastinėmis savybėmis, erdvinio daikto formavimo galimybėmis..

Darius Vilius baigė E. Balsio menų gimnaziją, studijas Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos dizaino katedroje. Puoselėja kalvystės amatus, yra sukūręs daug simbolinių paminklų Vilkyčiuose, Saugose, Švėkšnoje. D. Vilius domisi ir kitais menais, moko bendruomenės narius ir jaunimą išbandyti molio lipdymo galimybes, pinti šiaudų skulptūras. Kviečia savo klėtelėje dainuoti senovines lietuvių liaudies dainas.

Užsiėmimo pradžioje, molio meistras mažiesiems keramikams papasakojo, kad molis buvo naudojamas labai seniai, kuriantis pirmykštėms bendruomenėms. Tai buvo pagrindinė medžiaga, iš kurios gamino įvairių formų indus, papuošalus, o vėliau naudojo kaip statybinę medžiagą būsto statybai.

Vaikai su džiaugsmu minkė molį, formavo kvadratinę plokštelę. Ant paruošto pagrindo raižė baltiškus simbolius ir puošė su paruoštais antspaudais. Kantresni noriai gamino pakabukus bei lipdė puodelius ir lėkštutes. Lipdiniai buvo palikti išdžiūti bibliotekoje. Paskui juos išdegė specialioje krosnyje aukštoje temperatūroje, kad būtų galima padengti glazūra.

Antrojo susitikimo metu dalyviai savo darbelius margino glazūriniais dažais – stiklo milteliais. Darius Vilius supažindino vaikus, kaip reikia paruošti dažus, juos gerai išmaišyti, kaip kruopščiai tepti ant molinės plokštelės, kad po išdegimo susidarytų skaidrus sluoksnis. Mažiesiems menininkams patiko atlikti užduotis ir sulaukti rezultatų.

Edukaciniai užsiėmimai organizuoti vykdant projektą „Vaikų kūrybiniai prisilietimai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.


Straipsnio komentarai

Daina2019-06-14
Labai gera edukacine programa. Dziugu,kad taip zmones,darbuotojai moka dirbti su vaikais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-14
kas čia per pavardė "vilius"? kažkokia labai trumpa. ar kartais ne iš trumpo organizacijos bus atsitrumpinęs? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?