Būstas jaunoms šeimoms regione: patenkinti visi prašymai, eilių nėra

2019-06-18, socmin.lt

Pernai rugsėjį startavusi programa, skirta padėti jaunoms šeimoms įsikurti regione, įgyja pagreitį: iš viso iki šių metų gegužės buvo išduotos 967 pažymos finansinei paskatai, iš jų 615 šeimų jau gavo kreditus būstui pirkti arba statyti, likusios šeimos laukia kredito įstaigų sprendimų. Gavus kreditą būstui pirkti arba statyti valstybės subsidija šeimai yra garantuota.

 „Jau patenkinome kriterijus atitinkančių jaunų šeimų prašymus ir šiuo metu nėra šeimų, laukiančių eilėje. Tai reiškia, kad jaunos šeimos ir toliau gali kreiptis dėl subsidijų būstui regione, tačiau, žinoma, visuomet reikia įvertinti savo finansines galimybes išmokėti kreditą už būstą. Mūsų noras, kad žmonės kokybiškam gyvenimui rinktųsi ne tik didžiuosius miestus, bet ir kitas savivaldybes – ypač tas, kuriose reikia darbuotojų ir egzistuoja tinkama infrastruktūra jaunoms šeimoms“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Pasak ministro, pernai startavusi programa ateityje plėsis, nes Seimas priėmė įstatymų pataisas, kad panašias subsidijas gali teikti tiek savivaldybės, tiek privačios įmonės. Savivaldybėms – tai papildomas įrankis esamų gyventojų išlaikymui ir naujų šeimų priviliojimui, darbdaviams – būdas pritraukti kvalifikuotus darbuotojus.

Iš 615 jaunų šeimų, kurios užsitikrino finansavimą būstui, 458 nekilnojamąjį turtą pirko, 157 šeimos nusprendė jį pasistatydinti. Perkantieji būstą subsidiją gavo iškart, statantieji – gaus tuomet, kai būstas bus visiškai baigtas.

458 šeimoms buvo išmokėtos subsidijos, kurių bendra suma siekia 4,7 mln. eurų, o vidutinis subsidijos dydis – 10 195 eurai. 11-ai jaunų šeimų buvo išmokėtos papildomos subsidijos gimus vaikui.

38 subsidijos buvo išmokėtos Marijampolėje, Kauno rajone – 33, Klaipėdos rajone – 28, Panevėžio mieste, kai jis pateko į regiono sąvoką – 25, Kretingoje – 21, Mažeikiuose – 19.

Iš 458 šeimų, kurios jau gavo kreditą ir subsidiją būstui pirkti, 218 jaunų šeimų turi po vieną vaiką, 139 poros augina du vaikus, 80 šeimų buvo be vaikų, 21 pora turėjo tris ir daugiau vaikų.

Bankai ir kredito unijos paskoloms teikti panaudojo 22,1 mln. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad pagal teisės aktus jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama, kurie yra ne vyresni kaip 35 metų amžiaus.

Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos:

  • neauginančioms vaikų – 15 proc.;
  • auginančioms 1 vaiką – 20 proc.;
  • auginančioms 2 vaikus – 25 proc.;
  • auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc.

Padidėjus šeimai galima kreiptis dėl papildomos subsidijos, tačiau kreipimosi metu šeima turi atitikti jaunos šeimos apibrėžimą, tai yra sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis asmuo negali būti vyresni nei 35-erių. Kai šeimoje, gavusioje finansinę paskatą, gimsta trečias arba daugiau vaikų, dėl papildomos subsidijos jie gali kreiptis iki 40 metų (įskaitytinai).

Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Subsidija jaunai šeimai būtų išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo būsto kredito suteikimo dienos.  Kai būsto kreditas yra suteikiamas būstui pirkti ir statyti, arba statyti, subsidija išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo dokumentų, patvirtinančių būsto statybos užbaigimą, pateikimo kredito davėjui dienos.

Sklypui, kuriame turi būti statomas jaunos šeimos būstas, gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito sumos.

Norintys gauti subsidiją turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių žmonių apskaitą. Subsidija galima ne tik Lietuvos piliečiams ir jų šeimos nariams, bet ir Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalių piliečiams bei kitiems užsieniečiams, kurie turi ilgalaikį leidimą gyventi Europos Sąjungoje arba jiems Lietuvoje yra suteiktas prieglobstis.

Jauna šeima, kuriai suteikta subsidija būsto kredito pirmajam būstui įsigyti, negali visiškai laisvai disponuoti įsigytu nekilnojamuoju turtu: jeigu per pirmuosius 10 metų nuosavybės teisės bus perleistos kitam žmogui, subsidija turės būti grąžinama į valstybės biudžetą.


Straipsnio komentarai

.. to Artis2019-06-18
lygybės režime visos temos yra vienodai jautrios. nu tema tai kažkas kas yra temdoma, nes šnekama apie kažką tam kad nukreiptį dėmesį - neatsižvelgiant į kontekstą (taken out of context). Tad man yra nei šilta nei šalta, kad jums yra kažkokia nejautra sudaranti akivaizdžius neveiksnumo simptomus.. Bet tai irgi apgaulinga, nes vis tiek negalima ir nepažvelgti į tokius "subsidinius" reiškinius per asimetrinės/asinchroninės karybos prizmę. Nu įsivaizduokit kad savivaldybėje esantis gyvenamas plotas tai yra kariniai kazarmai ir barakai, kur priklausomai nuo rango ir situacijos gyvena įvairiausio plauko veikėjai pavyzdingai vykdantis nurodymus/įsakymus, net jeigu daromi nusikaltimai ar įstatymų nevykdymus. Nu tada karinės struktūros gali forminti kad tai jau yra reformatoriai, protestantizmai, pasipriešinimas priespaudai, tt. Nu jie daro kažką jūsų visų labui. Dėl būsimų kartų. Nu jeigu reikės ir jus paaukos. Čia kalba eina ir apie nuspėjamus taikinius kurie irgi vykdo "įsakymus" priešindamiesi kaip tik įmanoma savo gynimo operacijoms kur jie ginami į krematoriumus. Jeigu kažkas elgiasi nenuspėjamai tai čia yra labai sudėtinga, nes jiems atrodo kad jie jau viską žino ir viską yra supratę. Nu jie atseit dievai, o tu neadekvatus aborigenas. Tame ir esmė nors jie ir daug supratę, bet kažkaip viskas ką jie šneka ir daro yra suklastota. Jie vaikšto ne savo batais. Nu šitas straipsnis irgi tarsi signalizuoja kad va atsilaisvino tiek ir tiek gyvenam ploto ir atvažiuoja naujas kontingentas "šauktinių", kurie kariaus taiką. Ir čia neaišku apie ką eina kalba. Nu vaikai tai gimsta labai nesukalbami. Jie nemeluoja. Jie nesitaiksto su neteisybėmis. Juos cžv gestapui irgi reikalinga užkariauti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Artis2019-06-18
pons, kokia tema jums jautriausia? Šita net tris komentarus ištriedėt tokisu ilgus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-18
pastebit dar vieną įdomią detalę. pavartotas žodis barbarizmas "subsidijos" tarsi čia kažkokios programos kurios verčiamos per kalkę kažkokių beraščių. Ir čia negalima nepažiūrėti kad tai padaryta specialiai, kad "neapsimeluoti" panaudojant jau esamus žodžius. Kad jums atrodytų jeigu naujas žodis tai kažkas ne taip kaip seniau. Nu law-oninių alibabos skaptuoja nauja nišą kuprotuose kalnuose pasinaudojant jūsų pačių "lawfare" auksu žibančiais instrumentais. Čia tuo pačiu ir lietuvių kalbos žudymo programos. Įstatymų gatvės išvadintos žodžiais iš anglių karalystės. Nu jie neieško žodžių kišenėse, ne todėl kad tos kišenės kiauros kaip suskilusios geldos, bet todėl kad niekas kišenėse žodžių ir nesinešioja išskyrūs nuostabaus proto bepročius. Problema ta kad boratai gali vaidinti tokius bepročius taip kad neatskirsi imituodami jų elgesį, kai tuo tarpu nuostabaus proto bepročiai tik kartoja boratų jiems užduotų karčių mokslo šaknų kartumus. Nu ale brexitiniai citrinliemeniai WASP tai ne bitės, bet dauguma painioja tokius vabzdžius, bet jie įdomūs kad jie turėdami viską vistiek visada nepatenkinti niekuom - jie protestantai nesvarbu kas ir kaip ir kada. Nu kažkokia marksistinė dialektika, kur jie kad prastumti kažką naudoja galingas plunksnas kad atrodytų jog tai ką stumia yra tam kad nugalėti kažkokį jų pačių blogį. Nu plačiau pažiūrėjus jų elgesys tai nieko nesiskiria nuo bepročio kur sėdi lovoje ir daužo sau su kumščiu per galvą. Tik šiuo atveju tik vaidina kad daužo tam kad kažkas prieitų ir paimtų už rankos, kažkaip bandytų "spręsti" problemą su rūpybomis, globomis, ir tt. Nu jie po to į savo vietą gali prikombinuoti tokių "neįgaliųjų" kiek tik jūsų rūpybinė širdis geidžia. Kad ir iš jūsų makaulės kai sudaužys su savo geležinais kumščiais. Nu koks skirtumas kokia pavardė jeigu iš burnos tik seilės bėga? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-18
tad čia negalima kažkaip priešintis ar nesipriešinti su kažkokiais reiškiniais kur jie patys aiškina kad apie viską apgalvota tame tarpe ir apie kačių maistą. Nes visos tos programos veikia kaip mechanizmai. Jos gi nevykdomos aklai. Nu bandoma daryti kad atrodytų visaip kad tai "natūraliai", bet net mūsų loterijose visi laimėtojai tai gi nelaimėtojai. Jeigu jūs turite "konkuruoti" su tais kuriems gyvenime apie viską apgalvota tai čia visiškai neaišku apie ką eina kalba. Nu jūs tai aborigenas kuris konkuruoja su važiuojančiu gyvulinių vagonų sąstatu kuris važiuoja bėgiais išklotais ant žydinčių rožių. Tame ir esmė jeigu lysit po ratais tai jau pats kaltas. Neklausėte kažkokių aklam išduotų lazdų įsakymų. Gal kurčias? Gal muzikos klausėsi per ausines? Gal jau traukiniai elektriniai, be garso važiuoja? Bet kokiu atveju tas traukinio fasadas irgi sukonstruotas taip tarsi tai kažkas "mūsų", bet jeigu jūs bandysit prisijunti tai suprasit kad jūsų vieta vagone bus išklotas spygliais taip kad kaip jūs bemaištautumėte jūsų mažiausio pasipriešinimo energija vistiek rodytų kryptį tik link krematoriumų. Nu ką reiškia naminis gyvulys kažkokiems vyrams vilkintiems smaluotų biudžetų kailiais? Visi lygūs lygybės režime net ir frank the pug. Tad iš šalies ir gali atrodyti kažkaip visaip kad afrikAAnizuotų bičių žudikių avilininkystės vaikas tai kaip kamieninė ląstelė. Galima išauginti ką tik nori priklausomai nuo rūpybos, globos, auklėjimo, sidabro kiekio šaukšte, tt. Nu čia kaip su tais gegučių lizdais. Bet kuri jūsų išvada bus klaidinga. Nes tai jūsų nuostabus protas ant kurio ir grojama. Nu tie lizdai nebuvo gegučių lizdais kol į juos gegutė nepadėjo trojos arklį ir nepradėjo tas lizdas tiksėti pagal darvino evoliucijos teoriją, kur išlieka tik stipriausi. Tad visi vaikučiai lygūs, bet kai kurie vaikai yra lygesni. Jie kad nenumirtų iš bado priversti užsiimti baisiais dalykais - pogromais ir programomis. Ir čia viskas atseit kažkaip stebuklingai "užprogramuota" genetiškai. Gal tas gegutės jauniklis ten nieko nemeta iš to lizdo. Nu jeigu jis toks didelis pasidaro jam užtenka tik pirstelti ir atia. kaip iš čaplino filmo kai neša kopėčias ant pečių ir kažkas dėmesį "okupuoja" tai pusę kvartalo ištaško ir pats nesupranta kodėl visi aplinkiniai voliojasi ant žemės. Tad tame ir esmė kad viskas kas atsispindi per bet kokias raštvedybas ir yra kažkas kas tarnauja ir tam kad atsispindėtų. Tai ne auksas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-18
Visos šeimos lygios bet jaunos šeimos lygesnės negu likusios šeimos. čia negalima kažkaip susiprasti kad žodis jaunas tai kalba eina apie kažkokias laiko sanpratas. Gal tai indėniška žudančių vėjų terminologija (navajo windtalkers) kur turima omenyje karines pamočių užduotis užsiimti jaunų medžių lankstymu kaip kokiu origami swastika garbinančiuose tolimuose rytiniuose patvorių pakraščiuose.. gal čia kalba eina apie pavardes nu ale tarybininko jauniaus šeimyna. nu jisai atsiperestroikino tais laikais irgi iš kažkur. bet tame ir esmė kad nepaaiškina iš kur tos "jaunos" šeimos atsibasto. nes toks įspūdis susidaro kad žodžiai programa ir pogromas yra sinonimai. nu tarsi čia kažkokie marsiečiai. tarsi tai kažkoks apgyvendinimas kuris suorganizuotas perkeliant kryžiuočiams kažkokius žmones su fiktyviais dokumentais: sirus, irakiečius, ukrainiečius, baltarusius, rusus, tt. Nu jie mūsiškiai šaudo į savus ir naudodamiesi lietuvininkų makaronystėmis lipdosi po truputį kažkokią karinę al-qaedos bazinę karaliukystę baltoslavijoje.
Gal čia yra sugalvota priedanga kažkokios kitokioms machinacijoms. nu žinot kaip kokiam maximos prekybos centre darbo skelbimai būna kad aprūpiname gyvenamu plotu visoje lietuvoje. LiDL irgi atsikraustė ir atsivežė nemažai personalo kurie dirba ne tik pačiam prekybos centre, bet ir aplinkui, tačiau nepasistatė nei vieno bendrabučio. Panagrinėkit pavyzdžiui šilutės baldų įstaigas. Ten nedirba lietuviai. Nu tokios programos ir yra kažkokie bendri juodi puodai ir smaluoti katilai, kur prisidengiant gerų ketinimų estakadomis daroma tai kas reikalinga kažkokiems cirkams. Kas svarbu kad vaikai tai išnaudojami kaip gyvieji skydai. Nu tarsi kompanjonai ale naminiai gyvunai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?