Neeiliniame Tarybos posėdyje - neeiliniai sprendimai

2019-06-20

Birželio 12-ąją neeiliniame Savivaldybės tarybos posėdyje prisiekė Tarybos narė  Lijana Jagintavičienė, buvo paskirta Administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė, išnagrinėta 18 organizacinių klausimų. Posėdyje kilo diskusijų, o Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis apsimelavo visų Tarybos narių akivaizdoje. Vėliau pats prisipažino, jog melavo...

Pasikeitimai rajono tarybos sudėtyje

Į Šilutę atvykęs Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojas Andrius Puksas pirmiausia priėmė naujos Tarybos narės „valstietės“ Lijanos Jagintavičienės priesaiką. Mat jos partiečiui V. Pozingiui tapus Savivaldybės administracijos direktoriumi, L. Jagintavičienė užėmė jo atlaisvėjusią vietą Taryboje. Skaitytojams priminsime, kad ši politikė tik 5 balsais atsiliko nuo į ketvirtą vietą netikėtai išsiveržusio politikos senbuvio V. Pozingio. Būtent šių rezultatų abejonių nepraskaidrino VRK, netikėtai užglaisčiusi skandalą Saugų rinkiminėje apylinkėje (apie tai rašėme š. m. kovo 8 dieną. „Šilokarčemos“ 19 numeryje). Prokurorai taip pat neįžvelgė nusikalstamos veikos dėl galimai suklastotų įrašų vienuolikoje biuletenių. Nors dar dėl rinkimų apylinkės pirmininkės veiksmų tebevyksta ikiteisminis tyrimas, tačiau šis akibrokštas jau iš lėto keliauja į istorijos užkulisius.

Paskirta Administracijos direktoriaus pavaduotoja

Kitu nagrinėjamu klausimu pagal svarbą buvo Šilutės rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo paskyrimas. Į šias pareigas deleguota nuo visuomeninio komiteto „Už žmonių valdžią“ politinio pasitikėjimo ir asmeninio pasitikėjimo pagrindais Dalia Rudienė. Kandidatė prisistatė Tarybos nariams papasakodama savo darbinę biografiją. Ilgametė Šilutės veterinarijos įstaigos tarnautoja ir gydytoja, pastaruoju metu dirbo Saugų seniūne. Tarybos narys, saugiškis Zigmantas Jaunius pasisakymo metu teigiamai įvertino ir pagyrė D. Rudienės darbą seniūnės pareigose. Tarybos nariai vienbalsiai patvirtino slapto balsavimo rezultatus: 18 Tarybos narių balsavo už, 3 - prieš ir 4 susilaikė. Tad nuo š. m. birželio 17 dienos D. Rudienė pradės dirbti Administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Stebina Etikos komisijos sudėtis

Į Etikos komisiją deleguojamų narių sudėtis kai kuriuos Tarybos narius nustebino. Tarybos narė L. Jagintavičienė norėtų, kad šioje komisijoje būtų daugiau opozicijos atstovų. Ją domino visuomeninkų, deleguojamų į etikos komisiją, parinkimo procedūra. Šio klausimo pranešėjas, Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis Tarybos nariams paaiškino, kad kandidatai atrenkami seniūnaičių sueigoje. Kandidatas į Etikos komisijos pirmininkus, Tarybos narys liberalas Algirdas Gečas teigė, kad Etikos komisija - tai viena iš komisijų, kuriai vadovauja opozicijoje esantis politikas.

Būdamas Etikos komisijos pirmininku A. Gečas pasiryžęs pakeisti ankstesnės komisijos nuostatą dirbti už uždarų durų, kuri jam taip ir liko nesuprantama. Politikas pakvietė palaikyti siūlomos sudėties komisijos patvirtinimą. Tarybos narių dauguma Etikos komisija, susidedanti iš Tarybos nario A. Gečo – komisijos pirmininko, Tarybos narių Vygando Kamarausko („Tvarka ir teisingumas“) ir Edgaro Padimansko (LVŽS), „tvarkiečio“, Šilutės seniūnaičio Alekso Kvederio ir „valstiečio“, Juknaičių seniūnaičio Valentino Dylerto, buvo patvirtinta.

Komisijos pirmininkas A. Gečas, politikams pasidomėjus dėl tokios komisijos sudėties darbo, kurioje visi nariai yra susiję su valdančia dauguma ar jai lojalūs, problemų neįžvelgė. Jis tik paminėjo, kad rūpinsis komisijos darbo viešumu, suteikdamas galimybę posėdžiuose dalyvauti ir žiniasklaidos atstovams. Tokiu viešumu tikisi užtikrinti Etikos komisijos darbo skaidrumą. Su skaidrumu viskas gerai, o kaip pavyks užtikrinti komisjos sprendimų principingumą valdančios daugumos narių atžvilgiu, pamatysime ateityje.

Administracijos direktorius „apsimelavo“

Daugelio organizacinių klausimų sprendimas didesnių diskusijų nesukėlė ir Taryba sklandžiai patvirtino Antikorupcijos komisijos sudėtį, Kontrolės komiteto sudėtį ir jo pirmininko bei pavaduotojo kanditatūras. Taip pat sklandžiai patvirtinti į Savivaldybės įstaigų stebėtojų tarybas deleguojami Tarybos nariai. Svarstant kitus klausimus, Tarybos narys Audrius Endzinas atkreipė dėmesį į biudžeto formavimo tendencijas ir pasiūlė dalį nepanaudotų biudžeto lėšų perkelti naujagimių kraiteliams finansuoti.

Tarybos narė L. Jagintavičienė paviešino klausimą merui dėl Šilutės m. Stadiono gatvės duobių. Klausta, ar bent kas nors domėjosi šia problema? Ar galvojama, kaip nors užpilti duobes? Atsakydamas į tai Savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis pateikė melagingą informaciją dėl užpiltų duobių. Jis  pažymėjo, kad ši problema žinoma. Yra Stadiono gatvės rekonstrukcijos projektas, kuris gali būti įgyvendintas ateinančių metų pavasarį.

„Kas liečia duobes, - informavo V. Pozingis, - tai jos yra užlygintos, o liūčių sukeliamos problemos – laikinos“. Deja, Administracijos direktorius pateikė neteisingą informaciją. Po Tarybos posėdžio „Šilokarčemos“ redakcijos darbuotojai apsilankė Stadiono gatvėje ir išvydo priešingą vaizdą, nei teigė V. Pozingis. Ir tik paviešinus socialiniame tinkle duobėtos gatvės nuotraukas, Administracijos direktoriaus skambučiu informavo, jog buvo neteisus, teigė, kad duobės dabar tai jau tikrai bus užlygintos. Ką gi, sveikintinas toks Savivaldybės vadovo žingsnis, juolab kad klysti yra žmogiška, tik pripažinti klydus kažkodėl būna sunkiausia.


Straipsnio komentarai

.. to šilutiškė2019-06-21
tai nėra svarbu kad dirba nes gyvuliniai vagonai taip ir būna sugalvoti kad visas darbas atliekamas garus pučiančių į akis mašinų, o darbo vietos kuriamos "išrinktiesiems" arba "pasmerktiesiems". Tame ir esmė kad išrinktųjų šiltos kėdžių vietos gali būti panaudotos ir pasmerktiesiems gyvulinti į krematoriumus. Nu todėl jie čia ir labai vaizduoja tuos lyderius kaip čia atseit valždia kažką labai reiškia, bet jeigu neatsargiai panorėsit tai pasodins jus į tą kėdę kaip kažkokį ikarusą duos plunksnų, vaško ir "darbo" dirbti keliant kažkokią žemės ūkio problemą. Tad jeigu jūs nuoširdžiai eisit prisijungti prie kažkokios cžv gestapo agitacijos kad demonstruoti protestuoti prieš kažkokią valdžios neteisybę jūs automatiškai esate psichinis ligonis, don kichotas maištaujantis prieš akmenines sienas, tt. Nes visi tie protestai ir yra tam organizuojami, kaip dalis užgavėnių spektaklio. Jeigu jūs ten ateisite rimtai priešiškai nusiteikęs, kupinas kažkokios agresijos - jūs tas aborigenas kuris kino teatre pamatęs ant ekrano atvažiuojantį traukinį bėga rėkdamas iš salės. Daug visokių variantų ir derinukų pas terbakrauskininkus. Šiltos arba šaltos tos darbo vietos priklausomai nuo situacijos. Nu aš kalbu apie visą seniūnija tarsi vieną iš gyvulinių vagonų sąstatų, kurią neaišku kas ir kada įsteigė. Nu tarybininkai naudojosi, dabar kiti, bet turbūt tie patys tarybininkai naudojasi, dar prieš tai neaišku o dar prieš tai turbūt irgi buvo kažkokie reikalai. Nu šiuo atveju dauguma žmonių net nelabai ir suvokia kuo skiriasi savivaldybė nuo seniūnijos. Jų samonėje tai tarsi sinonimai. Nu ale yra gyvuliniai vagonai sąstate ir du atskiri vagonai su šiltomis šildomomis kėdėmis visokio plauko ostapininkams. Nu ale aukštesnieji ir žemesnieji rūmai. Senatas ir kongresas. Iš tiesų seniūnija tai kažkoks tarsi vykdomasis komitetas, kurie jau kažka ir daro. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2019-06-21
Šilutės seniūnijoje dirba Ivanauskas ,jeigu ne jis ,tai čia tikriausia skundų ne tiek būtų .Aišku vienam sunku dirbti už du . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-21
tai kaip vyksta karas kuris nekariaujamas? nu viskas susiveda ne tiek į "nebaudžiamumą", kiek į gerais ketinimais grįstus drąsiuosius kelius tai yra progreso, švietimo, medicinos, tt priedanga per kurį irgi pasiekiamas tas pats nebaudžiamumo efektas. Kalba eina apie kažką ko jūs nesuprantate ty kažkas kas ne jūsų, bet naudojate tokią intelektualinę nuosavybę tiesiogiai ar netiesiogiai, savanoriškai ar primestinai ar taip kad jūs net nežinote ir net neįsivaizduojate. Pvz taip kaip sukonstruota karinė apgaulė visa šiuolaikinė medicina egzistuoja tarsi kažkokia iš anksto padėta jums pagalvė , kuriuo jūs galėsite bet kada pasinaudoti jeigu jums bus reikalinga. Tikrovėje yra visiškai kitaip. Jeigu kas nueisit į polikliniką tai suprasit kad jūs tik kažkoks gyvulių fermos burliokas turėsit gaišti laiką klausinėdami daktarų grupuotės vilkų apsirėdžiusių ėriukų tylėjimo chalatais. Nu įsivaizduokit atskris pas kažkokius laukinius papuasus karinis malūnsparnis. Kad ir kokie tie aborigenai bus gudrus bus jiems neis net pradėti susigaudyti kaip adekvačiai reaguoti į tokius svečius. Jeigu jie gudrūs jie gali tik nereaguoti. Jeigu jie reaguos kažkaip priešiškai ale pagrūmos su kumšteliu, pašnairuos ar su ietimi pamojuos link to trandalieto tai jie gali tai traktuoti kaip agresiją, radikalizacija, psichiatriniai simptomai, tt. Tad čia ir yra kažkoks svarbus skirtumas tarp misionierių misionierinamų misionierinamųjų. Žaidimas į vienus vartus. Jiems nebūtina jus žinoti kaip nuluptus nes jūs jau ir taip patalpinti į kažkokius brexitinės kolonijos kalėjimo rėmus. Tik laiko klausimas, kol jums "nesusipras" kažkokia "neteisybė" ir sureaguosite neadekvačiai. Nes viskas yra milijardus kartų blogiau negu jums atrodo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-21
karas yra karas, jis nei durnas nei protingas. bet kai karas yra taika tai tada ir durnas yra protingas, vergovė yra laisvė, tt.. Tad tame ir esmė drąsos kelių drąsumo, kad viskas taip surėdyta kad brexit imperijos tiekiami nusikaltėliai atskirai paėmus nėra nusikaltėliai, nebent į juos žiūrėti kaip į karo nusikaltimo įrankį. Ale biologinius ginklus. Jeigu jie pralaimėtų karą, kurio jie "nekariauja" ir tada daugių daugiausia kas jiems grėstų tai apkalta kažkokiais karo nusikaltimais, kurių jūs vis tiek niekados neįrodysite, nebent jiems tai kažkaip patiems bus reikalinga. Tad čia viskas kitaip su tais kalėjimais ir istorija (archyva) kurie rašoma tik nugalėjus. Pažiūrėkit nuotraukas kaip hitleris kalėjo lanzbergio kalėjime. Kažkas panašaus į 5 žvaigždučių sanatoriją druskininkuose. Nėra jokių uniformų, vaivorykštiniems berniukams sukurtos sąlygos glostyti vienas kito gražulio kelnes, nebent kuriuose nuotraukose apsirengę tarsi ruoštusi švesti oktoberfest. Tad čia iš viso nieko ir nėra aišku - nu ale mūsiškiai tarybininkai jie visi kažkokie perestukinai, neruošė namų darbų, nesimokė pamokų, beraščiai vaidina einšteinus, nevykdė įsakymų taip kaip reikia ir per tuos jų tuščius garbėtroškinius paradus žmonės ir pradėjo kažkiek susigaudyti apie tas jų karines paslaptis. Jie kažką "daro" nors jiems nereikalinga nieko daryti. Jie mužikai ne savo vietoje, kurie bando atrodyti taip kaip jiems atrodo turi tarybininkai atrodyti. Jeigu tikėti geltonosios spaudos priespauda tai tik keli aparteidiečiai atseit jaučiasi tarsi lankytų žuvėjų krašto žuvis krokiančiame vandenyje. Nu vos tik tokie terbakrauskiai kažką "daro" jie iš karto atrodo kad pradeda mėtytis iš drąsos kelio autostrados į visokius šunkelius, patvorius, griovius, tt. Nu jiems viskas apgalvota, sukramtyta, paruošta, tt jie tik turi "suvaidinti" ir prastumti. Tad dėl tvarkos ir teisingumo tai čia jeigu galvoti kad egzistuoja kažkokios "aukštesnės" instancijos. Tame ir esmė kad visa tai jums tik atrodo, dėl jūsų pačių "raštingumo". Visos tos tarptautinės institucijos ale JT ir yra lygiai taip pat prigrūstos lygiai tokių pačių cžv gestapo terbakrauskių, jau nekalbant apie tai kad viskas kas liečia karinių reikalų teisę irgi egzistuoja tarsi ufonautika - kažkokia smėlio dėžė į kurią jie nieko ir nepriima žaisti. Jie turi savo atskirus įstatymus už kurių jie ir "laikosi" kaip už vadžių kai joja ant jūsų nugarų. Tad tame ir esmė kad šilutės terbakrauskių gauja tai ne iš šilutės. Jie tai kažkokia tarybinių tarybų tarybininkų terbakrauskių sąjungos smaluotų biudžetų katilinių puodo dalis. Tad jeigu juos kažkaip "suskaičiuosi" kad galėtum skaityti kaip knygą tai vis tiek būsi tik tas kuris parašė kažką kas jam atrodė. Kita problema yra tame netepime ir nevažiavime. Nes mums nieko nelieka tik žiūrėti į viską pro globalizuoto pasaulio prizmę. Nu ale visur yra taip kaip čia. O čia jau yra žuvėjų krašto saulės mūšis. Visur yra tas pats cirkas. Matėt kaip prieš kelias dienas Merkel purtėsi tarsi ruoštusi kojas pakratyti? Nors aplinkui pilna visokių aukščiausio rango šundaktarių ir šunų vizgintojų niekas neįsiterpė, nes kai kažkas neaišku laikomasi kažkokių "nedarymo" taisyklių - šiuo atveju aišku kad "šou must go on". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-20
ir pridursiu jog aš durnas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Girdenis2019-06-20
nu čia neaišku ką tavo senelis turėjo omenyje. gal jie vagys tik tada kai visi kartu. po vieną atskirai jie nekalti kaip naujagimiai. jeigu vagia kažkaip atskirai tai tada tokia grupė irgi traktuos tai kaip nusikaltimą prieš kooperatyvą, nebent vagystė yra vykdoma kaip dalis užduoto įsakymas. nu kad įstatymus jie ir leidžia tam kad įstatymas ir gintų "visus" tuos kurie yra jie ale mūsiškiai. negana to dar susigalvojo ir visokias teisines neliečiamybes visokiems rūmų buožėms kurios jaučiasi nuogi be medalių, diplomų ir garbėtroškinių paradų. Nu gal tas tavo senelio posakis ir turi omenyje kažkokius bendrus katilus kur lydomos ne tik proto šaukštai, bet ir ne šventųjų tuštinamos, daužomos ir lipdomos puodai ir puodynės. bet tame ir esmė kad nors jie turi susigalvoję kad viskas važiuoja aplink kažkokius lyderius, didžiavyrius, tt negalima kažkaip galvoti kad tai nėra tik karinės apgaulės scenarijaus dalis. Labai retai spektaklio režisierius ir prodiuseris lipa ant scenos ir vaidina kažkokį personažą. Nu orkestre dirigentas kaip ir kažkoks "lyderis", bet tame ir esmė kad muzikai išgauti nereikalinga orkestro. Tam yra net tik mechaniniai prietaisai, bet ir visokios akustinės kiborgystės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Girdenis2019-06-20
kaip mano senelis sakydavo: Visi jie vagys Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o.O2019-06-20
Tarybų tarybos terbininkai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-20
tarybų taryboje patys tarybininkai tai nėra kažkokie eiliniai todėl ir tokie sprendimai negali būti eiliniai. teoriškai taip kaip sugalvotos tarybos tose tarybose gi visi "išrinktieji". na ir iš kur ta nauja tarybininkė yra atsibasčiusi? Labai sunku atsakyti į tokį klausimą, nes čia atseit kažkoks neeilinis "stebuklas". pranašas su visokiais liežuvysčių talentais. nu niekur jokios žurnalistikos ar literatūros nėra studijavusi, bet tuos maištsienlaikraštinius straipsnius kepa ne ką blogiau kaip ir kiti eiliniai žemėti kiborgai. Tarsi geltonosios spaudos priespaudos straipsnių rašymas šiais laikais tai užtrunka tiek kiek susigaišta laiko pasirašymui. Kas baisiausia tai visokie oriflame.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tadas2019-06-20
jie tik krapstyti nagus ir temoka toje savivaldybje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pistacijus2019-06-20
neko naujo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.0 to Hadis2019-06-20
O tai pvz kiek mūsų gerb. seniūnas sėdi? 20 metų (ar tuoj bus?). Prikerpėjęs prie tos savo kėdės, todėl žmonės ir skundžiasi pasyviausiu ir mažiausiai dirbančiu seniūnu Lietuvoje. Kaita tikrai būtina. O ir dėl Pozingio pilnai sutinku. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2019-06-20
Būtina valdžiažmogių rotacija. Negali gi žmogus 20 metų sėdėti toje pačioje vietoje. Valdžios kaita BŪTINA! Komentaras patinka Komentaras nepatinka