Sergančių karvių pienas žmogų gali nuvaryti į kapus

2019-06-19, Stasys Bielskis
J. Tamavičienės teigimu, asociacijos pareiga yra imtis atsakomybės tiekti sveiką pieną ir ramiai jaustis.
J. Tamavičienės teigimu, asociacijos pareiga yra imtis atsakomybės tiekti sveiką pieną ir ramiai jaustis.

Visoje Lietuvoje vis dar galime pamatyti įprastą vaizdą, kaip miestuose ir miesteliuose, jų skveruose ant suoliuko ar tiesiog automobilių stovėjimo aikštelėse, moteriškės parduoda iš kaimo atvežtą šviežią pieną. Ne išimtis ir Šilutė – Dariaus ir Girėno, Knygnešių bei kitose sutartose miesto vietose irgi parduodamas pienas. O štai dėl kitame šalies miestelyje taip parduodamo pieno kelios moterys paprašė net žiniasklaidos pagalbos. Mat jos pastebėjo, kad tas pienas surūgęs būna tįstantis, o tai sukėlė abejonių, ar toks maisto produktas gali būti sveikas. Baimintasi ir dėl jų mažų vaikų sveikatos būklės – gal padažnėję jų negalavimai ir yra nesveiko (nuodingo) pieno vartojimo priežastis?

Ištyrė laboratorijoje

Pieno mėginį moterys nuvežė į Kauną, į nepriklausomą laboratoriją „Pieno tyrimai“. Kitą dieną jos gavo tyrimo protokolą. Pagal jį, somatinių ląstelių kiekis neviršijo leistinų normų, inhibitorinių medžiagų likučių nerasta, bet užtat atsirado pagrindo nerimauti dėl bendro bakterijų skaičiaus. Pastarųjų viename mililitre rasta net 907 tūkstančiai. Juk pamelžtame neatvėsintame piene per valandą jų gali atsirasti tik iki 10-ies tūkstančių.

Ūkininkės teigimu, šis pienas buvo pamelžtas anksti ryte, atvėsintas šaldytuve ir išvežiotas miestelio gyventojams. O mėginiai į „Pieno tyrimus“ pristatyti vidurdienį, jų temperatūra buvo 5,9 laipsnio.

Jokios konkrečios priežasties, kodėl piene tiek daug bakterijų, šito pieno pirkėjoms nepateikė ir telefonu pakalbinta „Pieno tyrimų“ specialistė.

Pažeidžiamas visas žarnynas

Todėl atsakyti į klausimą, ką reiškia tai, kai pieno viename mililitre yra daugiau nei 900 tūkst. bakterijų, o surūgęs jis pasidaro tįstantis, sutiko atsakyti Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos valdybos narys Algimantas Lūža.

„Šitokio gyvulio organizme yra išplitęs virusas, – teigė A. Lūža. – Tai gali būti stafilokokas, streptokokas ar auksinio stafilokoko atmaina. Reikia laboratorijoje nustatyti jo rūšį. Paprastais antibiotikais efektyvesnis gydymas neįmanomas. Tokias karves, jeigu jų nėštumas yra jau nemažas, galima užtrūkinti, laikyti ir melžti atskirai. Kai atsiveda palikuonį, karvė išbrokuojama. Visiškai išgydyti neįmanoma. Su tokiais dalykais žaisti negalima jokiame pieno ūkyje. Pavyzdžiui, Telšių apskrityje valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas yra įvedęs ūkininkams tvarką – karvė, susirgusi mastitu, net negydoma, ji iš ūkio iškart išvežama į skerdyklą.“

Pasak A. Lūžos, norint tokį gyvulį pilnai išgydyti, turi būti labai ideali sanitarija, sąžiningas požiūris į tą gyvūną. Naudojant  sulfanilamidus, naujausias infekcinės kilmės priemones mastitams gydyti, tokia karvė jau pasidaro auksinė ir tas pienas – auksinis. Ir dar yra didelė tikimybė, kad jeigu ir bus daroma dezinfekcija, tam gyvuliui samdoma atskira melžėja, bus didelės gyvūno išlaikymo sąnaudos.

„Vienos tokios sergančios karvės pienas gali užteršti visos bandos pieną. Juk sakoma – lašas deguto visą statinę medaus sugadina. Taip ir čia. Jeigu vienos karvės piene – daugiau nei milijonas bendrųjų bakterijų, o būna ir du-trys milijonai, patenka į bendrą pieno aušintuvą, kur vidutiniškai jų gali atsirasti apie 400 tūkstančių. Toks pienas perdirbėjų dar gali būti priimamas, nors iš tikrųjų jis jau yra užkrėstas, kenksmingas žmonių sveikatai.

Vartodami tokį pieną garantuotai užsikrėsime auksiniu stafilokoku arba streptokoku. Gali atsirasti sunkiai gydomos kepenų ligos, virškinimo trakto sutrikimai, širdies ligos, gali sutrikti ir kraujotaka – ligų galime išvardinti pačių įvairiausių. Blogiausia, kad pirmiausia pažeidžiamos kepenys, inkstai ir visas žarnynas, sužlugdoma imuninė sistema ir – žmogus miršta.

Dar blogiau, kai iš tokio pieno padaroma varškė, kuri tampa tikru bakterijų ir to užkrato koncentratu.“

Kad nebūtų beprasmių mirčių...

Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininkė ir Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos valdybos pirmininkė Juzefa Tamavičienė teigė, kad tarp asociacijų narių nėra tokių, kurie vežtų parduoti pieną miestų kiemuose ar turgavietėse. Tik vienintelis ūkininkas iš Prienų rajono Jurgis Pažėra dalyvauja trumpojoje grandinėje – perdirba ir tiesiogiai parduoda savo produkciją.

„Labai nedaug asociacijos narių stato pieną į pieno punktus, kurių vis dar yra, – tvirtino J. Tamavičienė. – Maždaug 95 proc. pieno gamintojų turi šaldytuvus ir tiesiai iš jų paimamas pienas. Didžioji dalis mūsų asociacijos narių patys kasdien priduoda pieno mėginius nepriklausomai laboratorijai „Pieno tyrimai“. Yra naudinga ir saugu tai daryti kasdien todėl, kad galima nustatyti ir nedidelius pieno kokybės pakitimus dėl karvės rujos. O jeigu vienu metu kelios karvės rujoja, pieno rodikliai būna labai prasti.“

Pasidomėjus, ar tiesą kalba žmonės, sakydami, jog galima suklastoti pieno tyrimų duomenis, pateikiant tik vienos sveikos karvės pieno mėginį, J. Tamavičienė kalbėjo: „Tai padaryti neįmanoma. Bet negaliu nieko pasakyti apie tuos, kurie turi keletą karvyčių, o pieną neša į pieno punktus. O tie, kurie supila pieną į šaldytuvą, nieko negali apgauti, nes mėginys imamas iš bendro pieno kiekio ir siunčiamas į nepriklausomą laboratoriją. Nelabai kas gali prikišti pirštus ir ką nors apgauti. Apie tokius sukčiavimus atsakingai turėtų kalbėti veterinarijos gydytojai, nes tokios atsakomybės nuo jų niekas nenuėmė. O mūsų asociacijos pareiga yra ne tik reikalauti gerų pieno supirkimo kainų, bet imtis atsakomybės tiekti sveiką pieną ir ramiai jaustis. Juk pieną vartoja ne tik vaikai, bet ir įvairaus amžiaus žmonės.

Manau, kad neatsakingų pieno gamintojų negalėtų būti, kadangi susirgusios karvės gydymas yra ilgas. Netikiu, jog dar yra žmonių, laikančių sergančias karves ir bandančių iš jų padaryti pajamų. Bet visko gali būti – gal ir yra... Reikėtų tokiems iškviesti veterinarijos tarnybą.

Nenoriu tikėti, kad tokių dalykų dar gali pasitaikyti. Norisi gyventi ramiai, todėl jeigu atsiranda kokia karvė, turinti somatų, mes ją kuo greičiau išbrokuojame, nes turime nemažas bandas telyčių, kad tas mažas prekinis ūkelis liktų produktyvus.

Jeigu dar atsitinka tokių negražių dalykų, manyčiau, kad reikėtų reikalauti, jog veterinarijos tarnybos atidžiau žiūrėtų į tą pieną, kuris į priėmimo punktus statomas mažais kiekiais.“


Straipsnio komentarai

putrimienė2019-07-03
Babulyt o kaip dar gyva esi?o gal negeri? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
štiš2019-06-21
tiesiogiai tiekiantys pieną, patys yra suinteresuoti jo gera kokybe...šiuo atveju net pieno tyrimų specialistė nesugebėjo paaiškinti apie bakterijas.
Keistai atrodo kai pieno perdirbėjai moka ašaras už pieną, dar taiko nuoskaitas, rūšiuoja.
Ar matėte kas parduotuvėje antrarūšio pieno, ar sviesto iš jo pagaminto? Viskas aukščiausios rūšies. Kodėl nugriebto pieno kainos parduotuvėje mažiausiai keliais šimtais procentų didesnės, nei moka ūkininkui už natūralų riebų pieną. Nugriebta grietinė parduodama atskirai, sviestas atskirai...Kodėl bijoma tiesioginio pieno pardavimo vartotojams? Aplenkiant tranus,natūralus, nenugriebtas pienas pirkėjams būtų mažiausiai du kartus pigesnis už parduotuvinį surogatą, nors mokėtų pieno gamintojams dvigubai daugiau, nei moka perdirbėjai.
Ar numirė nors vienas vartodamas savos karvės pieną. Jei gali vartoti savininkas, gali ir jo pažįstamas...
Kiek parazitinių tarpininkų atkristų...
O jau tų pieno kokybės rajoninių ale ekspertų kompetencija...netepsi - nevažiuosi...susireikšminę įteisinti reketuotojai...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Smulkusis ūkininkas2019-06-20
joks tu neūkininkas. tame ir esmė kad viskas kas liečia mikrobiologiją irgi yra makaronų kabinimas. pieno tai nepatikrinsi. kažkas panašaus kaip su tomis upėmis į kurias neina antrą kartą įbristi. Tuo labiau kad pienas pienui nelygu, net iš tos pačios karvės pamelžtas vieną sykį ir kitą sykį. Čia net nekalbant apie tai kad pats "tikrinimas" irgi yra rizikos veiksnys, kuris gali užkrėsti tą patį tikrinamą pieną. Dabar jie elgiasi su tais gyvuliais blogiau negu su gyvuliais. Tarsi tai mašinos, robotai, jų išrasti ir sukonstruoti pieno kombinatai ant keturių kojų. Nu čia atseit pieno upės plaukia, bet iš tikrųjų kažkas siaubingo.
Slaptų agentų nebūna. Visi slapti agentai forminami atbulomis. Nu kaip čia su ta mūsų policininke. Taip ir sukonstruota konspiracinė operatyvinė vaikla. Dokumentuose atsispindi kitaip viskas. Gal ir apiforminta bet ant kitos tapatybės. Nu tai aišku kad sekė žmones, bobutes. negi čia jie iš lempos kabina tuos makaronus. Kas įdomiausia kad gali būti kad tos melžėjos bobutės ir yra jų nuosavybė lenkiančios joms nugarą. Gal čia buožės tik bando išspręsti kažkokią visai kitą problemą.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tiesmuka2019-06-20
ar neraudonuoji,ar ne gėda tau babūlka Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Smulkusis ūkininkas2019-06-20
Gerb. poniai Tamavičienei,

nuo kada vėl jūs pakeitėte skūrą? Neseniai jūs kartu su V. Buivydu deklaravote, kad ginate mažųjų pienininkų interesus. Tai dabar vadinasi jūs norite juos greičiau išguiti iš rinkos, kad galėtumėte ateiti į jų vietą? GĖDA JUMS už tokius šmeižikiškus žodžius jums atsisuks pačiai atgal ! Gal jūs slapta agente pradėjot dirbti? Pienas yra patikrintas !
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to KOL TIE KGB ...2019-06-20
seki pasakas kaip ir tie ostapininkai ir šundaktarių grupuotė. tokio ligos kaip kiaulių maras nėra, ji egzistuoja tik geltonosios spaudos priespaudos patvoriouse kad paaiškinti kažką klipatoms apie tai kas vyksta. taip kaip nebuvo ir karvių smegenų kempinligės (mad cow disease), su kuria brexitinė daktarų grupuotė prieš dvidešimt metų irgi šokdino savo šventą karvę - visą ameriką. Nu čia reikia turėti omenyje kad MAD - tai mutually assured destruction, kur madmen'ai iš MAD is ON avenue užsiima globaliniais termobranduoliniais šilokartumynais. Tad viskas kas liečia bet kokias ligas ir yra vaivorykštinių berniūkų rėkimai apie jų sapnuose ant vilkų griūvantį dangų, kur jie patys muša patys rėkia. Bet tai yra labai atskira tema. Neturėtų žmonės nei auginti nei naikinti, nes dabar yra tokia situacija kad bet kas kas būna žmonių "globoje" ir yra dėl to susirgę: fiziškai, dvasiškai, kūniškai, siela, dermatologiškai, vidinės ligos, tt pradedant nuo vaikų, kurie irgi auginami kaip gyvuliai. Nu tu esi labai pavojingas su tokia "filosofija" pateikta didžiosiomis raidėmis, nes tu sprendi visas problemas kaip tas stalinas "nėra žmogaus nėra ir problemos". Tu vaikštai su kardu kuris kažkas panašaus į didelę žirinovskio burną. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
KOL TIE KGB VADOVAUS TOL IR GYVUOS VISOKIOS LIGOS 2019-06-20
TIK NEREIKIA TRALELIA KIEK MAČIAU SERGANČIŲ KARVIŲ IR TOKIŲ PIENĄ GERENČIŲ ŽMONIŲ NEI VIENAS NEUŽSIKRĖTĖ TAI KĄ NORIT PASAKYT ČIA KAIP KIAULIŲ MARAS ANE JEI KIAULĖ MATU UŽSIKRĖTĖ VISKAS JĄ REIKIA NAIKINT TAI IR KARVĖ SUSIRGO JĄ REIKIA NAIKINT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
štiš2019-06-20
jei surūgsta pasterizuotas pienas, kyla apsinuodijimo grėsmė, nes rūgimo procesą sukelia puvimo mikrobai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to štiš2019-06-19
mikrobiologija yra mokslas kuris yra labai įdomus. nu kad nustatyti kažką apie "čia ir dabar" reikalinga labai daug laiko, terliotis su visokiomis petri lėkštelėmis, kultūromis kurios tikrai ne iš kultūros namų, agar agarais, tt. Tad tai ką ostapininkai šitame straipsnyje aiškina yra tik lazdos kuriomis "aiškinama" kažkas panaudojant protingai atrodančią kalbą. Bet jie gi akivaizdžiai nusišneka. Su tuo žaliu pienu jie naudoja tuos pačius aferų trafaretus kaip ir amerikoje. Labai stipriai lietuvoje tie patys matyt vaivorykštiniai berniukai smaginasi rėkdami apie pas juos sapnuose bėgiojančius vilkus. Tikri didžiavyriai lanzbėriai. Nu jeigu tikėti "istorijomis" parašytomis agal į ateitį tai mūsiškis "vytautėlis" ir susikvietė čia tuos alibabas. Bet negalima tikėti kad tai totoriai, karaimai, tt. Užgavėninkiniai kryžiuočiai iš YMCA. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
štiš2019-06-19
Nustatė bakterijas, išplitęs virusas...
Kyla klausimas, kaip ėmė mėginį, ar naudojo konservantą...bakterijos piene sparčiai dauginasi...kol pasiekė laboratoriją, galėjo surūgti.
Problema išsprendžiama. Pakeisti pieno laikymo talpas naujomis, milžtuvę taip pat. Turiu omenyje, kai melžiama rankomis į kibirą, o pienas košiamas į plastmasinius kanistrus.
Plastikinė tara ilgainiui susibraižo, įbrėžimuose pieną sunku išplauti, tarą dezinfekuoti...bakterijos švenčia ...
Karvutė sveika, kaltė tenka higienos stokai.


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Balabeikos2019-06-19
nu teisingai. Jei tikėti spaudos apžvalgomis tai kur pažvelgsi dievų miške vien tik ligoniai, klipatos, nepriteklius, varguoliai, nusikaltėliai, tt. visiems reikia daktaro, bet visi medikai matyt jau iškrematorinti karinių kryžiuočių - yra išlikę vien tik "stipriausi" beraščių šundaktarinių daktarų grupuotė. Nors tuo pačiu atseit labai geras čia gyvenimas. Matyt ir eina kalba apie koubojus ir indėnus, gandžius ir kalenbachus, stalinus ir ribentropus, tt žydinčius vienybėje vaivorykštinėse lovytėse. Turistaujantys kaimiečiai - village people užgavėnininkai - YMCA. Užtat pilna pilkų vilkinių dievų miško sanitarų laisvai bėgiojančių su kardais po gyvulių fermos gardus diagnozuojančiu bet ką kas pasitaiko po kojomis. Pasišvaisto su savo kardinėmis akimis, paragauja ir matyt pagal skonį ir uždeda diagnozę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Balabeikos2019-06-19
Uzkniso idioto komentarai,konkreciai reikia daktaro Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-19
kas čia per pavardės "lūža", "tamavičienė"? čia jau atseit lažo atėjo diegti buožės su tomis trumpomis pavardėmis? beraščiai kiborgų buožės viską žino stebuklingai geriau sėdėdami dangoraižiuose. Kas čia žino kaip tie buožės tuos mėginius ėmė ir kaip į tą kauną vežė. Ar spėjo nusiplauti rankas kai prieš imdami pieno mėginį su tais pačiais pirštais ėmė mėginį iš savo buratininės nosies iš kurios varva kažkokios pienligės užkratai? Tas kaunas gi toli, net jeigu ir su ferariu vežė. Kiek kartų buvo sustoję "pasistiprinti"? Ar šaldytuvą su mėginiu kartu su savimi nešėsi? Ar šaldytuvas buvo užplombuotas? Nei priklausomų nei nepriklausomų laboratorijų nebūna. Tai iš karto dvikalbystės dviprasmybės sąvoka kuri rodo kryptį į "oxymoron" stogą ir priedanga. Jeigu laboratorija nepriklausoma vadinasi ten kažkas vyksta apie kažką jūs net nenutuokiate. Kad ir nieko nevykstant tai yra įsteigta kaip "komunistinis" besipurtantis avinėlis, kur sustatytos labai brangios suskilusios geldos kad alibaboms plauti kažkokius "sezamai atsiverk" karibų piratų ofšorų salų lobius..

tad su tais pienininkais yra elementarus ostapininkų rankų miklumas barškinant klaviatūras, kuriant "komunistines" darbo vietas. jie žiūrės saugumo, bet nebus atsakingi už saugumą. Nu į socialinį modelį įdedami parazitiniai oranžinės spalvos mechanizmai. Jie tyčia nuspalvoti morkava spalva. Tarsi karpomis apaugusi raganų nosis. nu ale tarpininkai kurie kaip robinhoodai rinks duoklę iš pravažiuojančių taip kad nepastebėsit. kiborgiškai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka