Dziudo sezono pabaigą vainikavo šilutiškių pergalės

2019-06-19
Nacionalinės dziudo asociacijos U-21 čempionato Palangoje čempionai ir prizininkai šilutiškiai (iš kairės): Ernestas Sagalec, Rokas Šadzevičius, Edvardas Sagalec ir Uosis Knapkis.
Nacionalinės dziudo asociacijos U-21 čempionato Palangoje čempionai ir prizininkai šilutiškiai (iš kairės): Ernestas Sagalec, Rokas Šadzevičius, Edvardas Sagalec ir Uosis Knapkis.

Palangos sporto rūmuose birželio 7-ąją karaliavo dziudo imčių mėgėjai. Čia vyko Nacionalinės dziudo asociacijos jaunimo U-21 (iki 21 metų) čempionatas, kuriame gražių pergalių pasiekė Šilutės sporto mokyklos ir dziudo klubo „Kumikata“ (treneris Rimvydas Lukošius) auklėtiniai. Čempionų vardus iškovojo broliai dvyniai Ernestas ir Edvardas Sagalec, sidabro medalį pelnė Rokas Šadzevičius, bronzos – Uosis Knapkis.

Šilutiškiams tai buvo paskutinės varžybos prieš vasaros atostogas. Pamariškiai buvo jaunesni už daugelį varžovų. Taigi, jų sportinės karjeros perspektyva ateičiai didelė. Bet ne aitvarai padeda jiems laimėti, o sunkios treniruotės, valia, atkaklumas, kai kovojant ant tatamio kartais reikia nugalėti ne vien varžovą, bet ir tebeatsiliepiančios senos traumos skausmą. Dziudo sutvertas kantriems, užsispyrusiems. Devyniolikmetis Edvardas Sagalec (svorio kategorija iki 81 kg) Palangoje nugalėjo keturis varžovus. Tai padarė po anksčiau patirtos traumos, imdamasis apgalvotai. Jėga, greitis – svarbu, bet svarbu ir mokėti vikriai išsisukti nuo varžovo veiksmo, parmesti jį suradus silpną vietą gynyboje. Edvardas kovojo užtikrintai. Čempiono titulą pelnė ir jo brolis Ernestas (sv. kt. iki 66 kg). Malonu baigti sezoną svariomis pergalėmis šalies čempionate, kur susirenka pajėgiausieji dziudo kovotojai.

Tarp imtynininkų, sveriančių iki 73 kg, į finalą prasimušė ir Rokas Šadzevičius. Lemiamų imčių ėjo su Panevėžio atstovu R. Šlyteriu. Nugalėjo Aukštaitijos atstovas. Rokui įteiktas sidabro medalis. Jis dabar galvos apie revanšą. Rimtai sportuojantys siekių nepritrūksta. Kas titulus gina, kas į juos kėsinasi. Šešiolikmetis Uosis Knapkis tarp minimos svorio kategorijos jaunuolių užėmė trečią vietą. Šaunuolis, nepabūgo grumtis su vyresniais, įrodė esąs vertas bronzos medalio.


Straipsnio komentarai

..2019-06-20
matot ne lietuvos bet "nacionalinė" dziudo asociacija. kažkokios nutylėtos nacijos cirkas. amazonė? abu dhabi alibabos? swastikiniai invazinių višnų žiedų garbintojai? Bet čia irgi negalima kažkaip "susiprasti", nes pamenate procesus kaip krumpliaratinių gauja valdė valdė lietuvą, o po to atseit kai atsiskėlę pakankamai buožės pasistatė valdymo tikslais valdovų rūmus ir susiteikė sau "nepriklausomybę" tarsi jau mūsiškiai iššaudė pakankamai savų ir "užsiaugino" tiems saviems pamainą. Todėl ir sakydavo kad savam krašte pranašu nebūsi. Pranašų nebūna jokiuose kraštuose. Šiais laikais pranašais reikalinga skaityti ir pranešinėtojus, kurie kabina makaronus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?