Kebeliuose varžėsi autokroso bagiai iš Europos šalių

2019-06-20, Sergėjus GVILDYS

Europos autokroso čempionato trečiojo etapo prizus išsivežė užsieniečiai. Deja, kukliai dalyvavusiems lietuviams iškovoti prizinių vietų nepavyko. Tik nacionalinės klasės varžybose su VAZ markės automobiliu dalyvavęs Donatas Krasauskas lipo ant pakylos. Jis finale finišavo antras.

Praėjusį savaitgalį automobilių sporto mėgėjai turėjo puikią progą gėrėtis šios sporto šakos varžybomis. Vilkyčių automobilių sporto klubo trasoje, esančioje Kebelių kaime, susirinko Europos autokroso čempionato III etapo varžybų dalyviai. Varžyboms registravosi daugiau nei 80 sportininkų iš Čekijos, Prancūzijos, Liuksemburgo, Rusijos, Vokietijos, Olandijos, Austrijos, Ispanijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

Autokroso lenktynininkai varžėsi skirtingose bagių klasėse. „Buggy 1600“ klasėje etapo nugalėtoju tapo čekas Milan Vanek. Antrą vietą iškovojo vokietis Markus Wibbeler, trečioje vietoje - jo tėvynainis Mario Hanneken. Lietuvis Tomas Zavarskas šioje klasėje liko dešimtas.

„Junior buggy“ klasėje triumfavo olandas Bart van der Putten. Antrą ir trečiąją vietas pasidalino čekai Jakub Novotny ir Václav Kindl.

„Super buggy“ automobilių klasėje ant nugalėtojų aukščiausios pakylos lipo vokietis Bernd Stubbe. Jis aplenkė prancūzą Thomas Anacleto (II vieta) ir čeką Petr Bartoš (III vieta).

Nacionalinės klasės bagių varžybų įnirtingoje kovoje, kurioje dalyvavo Latvijos ir Lietuvos lenktynininkai, sėkmė nusišypsojo latviui  Edijs Ošs. Jis 0,101 sekundės skirtumu aplenkė lietuvį Donatą Krasauską. Trečias - latvis Mareks Dainis. Vilkyčių ASK atstovas Mindaugas Sidabras liko aštuntoje vietoje.

„Turing AX“ klasėje triumfavo rusas Matvej Furažkin. Jis įtikinamai aplenkė čekus Vaclav Fejfar (II vieta) ir Otakar Vyborny (III vieta). Varžybų organizatorius, buvęs autokroso lenktynininkas Kazimieras Gudžiūnas pasidžiaugė pasisekusiu lenktynių organizavimu. Teisėjų brigada iš Latvijos šiemet didžiulį dėmesį skyrė varžybų dalyvių ir aptarnaujančio personalo saugumui. Šiemet sulaukta daug varžybų dalyvių, nenuvylė ir žiūrovų gausa. Pastarieji galėjo stebėti kvapą gniaužiančias rungtynes, kuriose netrūko ir sportinių incidentų.


Straipsnio komentarai

..2019-06-20
į tokius dalykus negalima žiūrėti kad čia suvažiuoja durneliai tūkstančius kilometrų, kad pavažinėti ratais kaip ąsilai ir pasimaivyti vienas prieš kitą demonstruojant savo trandalietus, gražulio kelnes, tt. Nu jie bando sudaryti įspūdi kad tai daryti jiems apsimoka, nors jeigu panagrinėti jų buhalterijas jie gi meta pinigus į balą ir už tai gauna kažkokį iš skardos nukaltą pigų geležiūką, kuriuos galima nusipirkti už kelis eurus.. Nu patys pagalvokit jeigu reikalinga atvažiuoti kad ir iš lietuvos pati kelionė kainuos šimtus jeigu ne tūkstančius eurų, jau nekalbant apie apgyvendinimus, maitinimą, draudimus, tt. Ką jau kalbėti apie keliones tūkstančius kilometrų, kur kertamos valstybių sienos, reikalingos vizos, tt.. Nu iš esmės tai yra tarsi kažkoks proletariatų suvažiavimas. Kadangi šiais laikais proletariatų nėra, bet yra vaivorykštės tai čia ir yra kriptologijos stogas kažkokioms natistinės ESesininkų pratyboms, kur suvažiavęs iškrypėliatas "pratinasi" vienas prie kito lovytėse. Nu yra smaluoti biudžetai. Tad čia suvažiavo ne 80 skirtingų "sportininkų" ir palaikymo komandų, bet susirinko kažkokio vieno karinio cirko cirkininkai. Reikalinga turėti omenyje ir "gerus vaizdelius", kur atseit sugundę duonos kasniu gali pasisodinti patvorinį ir tas sukios baranką. Nu tikrai tarp tų "sportininkų" nėra nei vieno civilio žmogaus. Tai yra kariniai reikalai. Bet tame ir esmė kad čia nėra kažkokio svorio centro. Tai taip ir sugalvota kad tai turi atrodyti kaip kažkokia al-qaeda. Nu niekas iš niekur neatsiranda. O čia tų smalomis besidrabstančių trandalietininkų priviso ant kiekvieno kampo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?