Vyksta teisėtas gamtos niokojimas?

2019-06-24, „S.O.S. Šilutės medžiai“ informacija
Kam kapoti medžio šaknis, jei medį leista pjauti? Autorių nuotr.
Kam kapoti medžio šaknis, jei medį leista pjauti? Autorių nuotr.

UAB „Šilutės polderiai”, remontuodama kiemo aikštelę pagal Šilutės savivaldybės parengtą projektą, iš trijų pusių nukirto atramines medžio šaknis ir, prieš kelias dienas kilus škvalui, subrendęs, žaliuojantis uosialapis klevas nuvirto su visomis likusiomis šaknimis.

Nors tarp Lietuvinikų g. 16 ir 14a namų esanti statybvietė aptverta, tačiau joje palikti praėjimai, kuriais vaikšto gretimų namų gyventojai. Galima tik spėlioti, ar nelaimingo atsitikimo išvengta, galbūt, tik per plauką.

Pagal parengtą projektą medžio nebuvo numatyta šalinti. Statybvietės vadovu prisistatęs UAB „Šilutės polderiai“ atstovas Povilas Olberkis vis dėlto tvirtino, kad medžio pašalinimui yra išduotas Savivaldybės leidimas. Net ir raudonas kryžius ant medžio kamieno buvo nupieštas.

Tačiau, net jei ir toks leidimas yra (būtinai patikrinsime), bet kokia buvusių įvykių chronologija labai nepalanki tiek Šilutės savivaldybei, tiek rangovui. O galimi tik trys variantai:

1. Išduotas leidimas pjauti, nukapotos šaknys, medis išvirto;

2.  Nukapotos šaknys, išduotas leidimas pjauti, medis išvirto;

3. Nukapotos šaknys, medis išvirto, išduotas leidimas pjauti.

Visais trimis atvejais akivaizdūs Želdinių apsaugos, vykdant statybos darbus, taisyklių bei Darbų saugos taisyklių pažeidimai, o antru ir trečiu atvejais visai pagrįstai galima įtarti Šilutės r. savivaldybę dar ir dangsčius rangovo daromus pažeidimus.

Kam kapoti medžio šaknis, jei medį leista pjauti?

O jei leidimas pjauti išduotas, kodėl medis  paliekamas savaime nuvirsti per vėtrą?

Medžių mylėtoją, architektą ir menininką Algimantą Petravičių, aptikusį nuvirtusį medį ir panorėjusį užfiksuot įvykio aplinkybes, statybvietės vadovas visais būdais bandė išvaryti iš teritorijos ir net iškvietė policiją.  Tačiau, kadangi statybų teritorija nebuvo pilnai aptverta ir turėjo du laisvus įėjimus, atvykę pareigūnai neįžvelgė nusižengimo įstatymui ir maloniai pabendravę su „pažeidėju“ išvažiavo.

Jau kitos dienos rytą „išdavikas‘‘ klevas buvo skubiai supjaustytas ir tvarkingai suguldytas į traktoriaus priekabą.

Regis, visuomenė įkyriai pratinama prie naujos sąvokos: „Teisėtas gamtos niokojimas“.

Kai vykdomas Šilutės r. savivaldybės užsakymas, rangovui tarsi leidžiama veikti pagal specialų protokolą ir netausoti želdinių. Oficialios kontrolės nėra arba nesimato. Aplinkos apsaugos departamento Šilutės agentūros funkcijos želdinių atžvilgiu jau seniai apsiriboja tik dažų balionėlių plakimu ir naujų kryžiukų paišymu ant pasmerktų medžių.

Daugybė medžių su nukapotomis šaknimis rikiuojasi palei šviežiai nutiestus takus H. Šojaus parke, Rusnės, Lietuvininkų, Parko gatvėse ir kitur.  Apsieita be aukų? Plačialapis klevas paaukojo pats save, kad dar kartą praneštų mums:  „Žiūrėkite! Ne viskas gerai šioje karalystėje. Būkite budrūs“.


Straipsnio komentarai

hm2019-06-27
Ap ie ką šitas straipsnis-Uosialapis klevas invazine rūšis, kurios kirtimui jokių leidimų nnereikia-http://alkas.lt/2017/01/10/svetimu-rusiu-nevaldomai-plintancius-medzius-jau-galima-kirsti-be-leidimo/ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-26
nu aš ne apie nosis kalbu bet apie aklumą. jeigu aiškina kad maiše yra kačiukai ar paršiukai, bet pro maišo audeklą pradeda lysti kažkokios ylos gal tame maiše kažkokie raguoti ar buratinuoti atgimėliai ožiai, vienaragiai, buratinai, velniai, tt kurie kryžiuočių indėnų pakrikštyti tokiais vardais ir jiems išduotos pasai su tokiomis stribiniais tapatybėmis pvz grybauskaitė, skvernelis, žemaitaitis, laužikas, jakas, sysas, adamkus, lanzbėris, tt.. bet ką ką paimsi iš taip vadinamos sezamai atsiverk informacinės kuprotų kalnų gorbačiovinės visuomenės. Nu jeigu jiems reikalinga kurti laisvės partija vadinasi čia laisvės nebuvo. Jie eina kriuksėdami lipa ant sakyklos išpažinties, kad visos tos nepriklausomybės buvo makaronai. Jie tik pradeda laisvinti kažkokius įstatimines grotas kurie antraip įkalintų kažkokius brexit imperijos tiekiamus nusikaltėlius. Jie kad nenuskęstu ir laikosi už įstatymų, antraip jie turi naudotis visokiomis konspiracijomis, stogais, mafijomis, korupcijomis, tt.. Nu žodis "laisvės" yra ne tik daiktavardis, bet ir veiksmažodis apie būsimą laiką. Apie ateitį, kurioje kažkas laisvės, pralaisvės, atlaisvės, bus laisvinama. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nonnonsensoanonsas: N2019-06-25
X metų dirbusias ir apsidirbusias panas panašūs Ytraukia... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to...2019-06-25
aš tik loginę prielaidą darau. Nosies ilgumas - mano reikalas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-25
kas liečia melioratorių 6 tai galiu tik nei patvirtinti nei paneigti ale Glomar response (NCND). Nu jeigu turite tokiais kanalais ieškotis jums rūpimos informacijos tai vadinasi kažkokia nosis per ilga išdrožta. Kai užduodate kvailus klausimus išsiduodate. Visų pirma kalti dėl to kad nežinote, nes nežinojimas neatleidžia nuo bausmės. Yra informacinė visuomenė visi viską labai žino matyt todėl greitai visi ir sensta, išskyrus kažkokius beraščius kiborginius terbakrauskius perestukinus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to...2019-06-25
gerai pastebėjai " gamtos mylėtojai miesto centre susiranda gamtos " . :);):) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-24
nu teisingumo dėlei negalima nepažiūrėti į trinkeles ir pro kažkokias žalias prizmes. Jugi ten irgi savita ekologija, flora ir fauna. pvz kai kur šilutėje tas trinkeles tai nelabai kokybiškai yra sudėję, nepraėjus nei mėnuo, o šaligatviuose tarp trinkelių jau žolės sudygę. Kas liečia sutrinkelintus kiemus aišku tai atrodo kaip tvarka, bet kas liečia teisingumą kažkokių begalvių riterių tai matyt jiems net ir norėdamas galvos neištrinksi. Dabar tame kieme vietos daug, bet kažkada einu namo iš parduotuvės ir moteris iš sekančios laiptinės parkuojasi prie mūsų laiptinės, o iš mūsų laiptinės kamuolinis kaimynas rėkia piktai iš 5 aukšto per visą kvartalą ant tos moters, ale ko tu čia parkuojasi. Pas jį patį tai trys mašinos. Ta ten kažką pasakė neaiškiai po nosimi kad nu visiems tos vietos gi užtenka. Tikrai keistai tarsi ne dėl parkavimo vietos, bet kažkoks kitoks konfliktas. Nu ale vandeta. Gal psichodrama kur abu vaidina kad trečias karpytų ausimis: https://www.youtube.com/watch?v=H3ArMfvYsF0 Dabar keistai gyvenimo lygis matyt ant tiek yra sukilęs kad pas daugumą jau kaip kokioje amerikos karinėje bazėje. Mašinų daugiau nei narių šeimoje. Pas butus po 2-3 net po 4 mašinas. Aš prisimenu seniau kai dar buvo kiemas nesutvarkytas ir aš komentarų dar nerašinėdavau tai turėjau irgi mašiną. Nu nuvažiuoti ar į gamtą, ar pažvejoti, ar batų į klaipėdą pažiūrėti, ar dantų pasitaisyti į kauną, ar padirbti į kokią rygą, tt Tai kieme dėdavosi keisti dalykai. Ir negalima sakyti kad čia dėl vietos po saule. Nu ten mašinos šonų nubraižymai, veidrodukų nuspardymai, tt. čia dar kažkokia išorė, fasads, bet kai vos ne kasdien padangoje po vinį randi, tai pasidaro ne tik kad labai brangus malonumas turėti mašiną, o kai randamos po 5 vinys padangoje vienu metu tai padangas reikia keisti ir geriau komplektais, ir čia nekalbant apie reikalus susietus su saugumu. Bet tame ir esmė kad čia irgi tokie saugumiečių žaidimukai su kuriais geriau neprasidėti, nes tai vis tiek žvejybiniai kabliukai skirti žvejoti žuvėjų kraštą ieškant ko nepametus. Turiu aš tą mašiną ir dabar garaže, bet kas iš to. Netepsi nevažiuosi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-24
gėda tai tik netikras žodis. Nors taip kaip kariaujama taika šiais laikas ženevos konvencijos negalioja niekur, bet jeigu ir galiotų ten turbūt apie gėda nieko nėra net užsiiminta. lygybės režime net karas lygus taikai, o "gėda" tai kažkas kas egzistuoja tik mokslinėje fantastikoje. Tad niekas čia nieko nepila ant šilutės, bet ant kažkokios juodųjų biudžetininkų skylutės. nu yra ant tiek globalizuotas pasaulis kur gamtos mylėtojai ant tiek įsimylėję į trinkeles, kad net miesto viduryje suranda gamtos kad vystyti narciziškas savimeilininkystes. Ot cžv gestapininkėliai gamtininkai.
Nu čia jau kalbant apskritai, tai irgi negalima žiūrėti į tokias gordijaus pamazgas kaip kažkokius neveiksnius balamutus. Nu atseit ką bepasakysi jie nereaguoja adekvačiai tarsi jie kažkokie karaliai užsiimantys savo nuogumais.. Bet jeigu gauna signalą ir supranta kas sakoma tai nereagavimas skaitosi kaip reagavimas. Nu ale įteiktas šaukimas į teismą. Šiais laikais jugi viskas be popierių, be laidų, superlaidumas, 3G, 4G, 5G, 666G, tt.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to...2019-06-24
aha. Gyveni Melioratorių 6 .
Žiūri per langą į išklotas trinkeles ir pili pamazgas ant Šilutės. Kaip tau negėda ?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-24
dar reikalinga atkreipti dėmesį kad savi cžvistėliai šaudo į savus ir tik tam kad neatrodytų kaip savi dėl savų ar nesavų akių ar priežasčių. iš kur čia tie gamtos mylėtojai yra atsibastę? ar jie naudojasi gamta kad tikriau mylėtusi su ta tikraja meile kur būna tarp visokių būtigeidžių? nu kodėl tie kurie užsiima medžiais nevadinami medininkais ar medžiotojais? tas žodis "medžiotojas" tai iš viso nelogiškas nebent žiūrėti į tokią veiklą pro dievų miško prizmę. Kodėl eglė žalčių karalienė pasivertė egle nors jau ir taip buvo eglė, lygiai tas pat atsitiko ir su vaikais? Gal taip tik makaronus sukabino pasakorių smaluoti liežuviai ant sataninės eglutės. Gal nepasivertė, bet nuvertė ir viskas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?