Šilutiškė A. Minkevičiūtė Lietuvos garbę gynė Kroatijoje

2019-06-22, EDVARDAS LUKOŠIUS
Lietuvos moterų regbio rinktinės garbę gina šilutiškė Austėja Minkevičiūtė (antra iš dešinės). Nuotrauka komandos.
Lietuvos moterų regbio rinktinės garbę gina šilutiškė Austėja Minkevičiūtė (antra iš dešinės). Nuotrauka komandos.

Praėjusį savaitgalį Kroatijos sostinėje Zagrebe vyko Europos moterų regbio-7 čempionato „Conference 1“ diviziono turnyras, kuriame savo jėgas išmėgino ir Lietuvos rinktinė. Jos sudėtyje Lietuvos garbę gynė šilutiškė, „Šilutės regbis“ įkūrėja Austėja Minkevičiūtė.

Šiuo metu rinktinės pagrindas yra iš Vilniaus regbio akademijos. Tomo Zibolio treniruojamai Lietuvos komandai atstovauja Gintarė Aramavičienė, Eisvina Kučinskaitė, Izabelė Tautkutė, Viktorija Makovskytė, Sabina Sinkevič, Dainora Žemaitytė, Gintarė Nicinovaitė, Austėja Minkevičiūtė, Deimantė Flotskaja, Sandra Zažeckaitė, Greta Zažeckaitė ir Ineta Puzaraitė.

Conference 1“ turnyre dalyvavo 12 komandų, suskirstytų į tris grupes. Tikrą dramą išgyvenusios Lietuvos regbininkės sugebėjo pasiekti svarbiausią tikslą – iškovoti kelialapį į ketvirtfinalį.

„Pirma diena buvo sunkoka. Patekome į grupę su turnyro favoritėmis – danėmis ir latvėmis, nepasisekė jas nugalėti, tačiau kova buvo graži. Pavyko įveikti slovakes ir  du kartus prispausti kamuolį įskaitiniame plote. Pirmosios dienos įspūdžiai nesugadino geros nuotakos ir palankiai žiūrėjome į antrosios dienos varžybų tvarkaraštį, kuris žadėjo dar rimtesnes kovas“, – „Šilainės kraštui“ sakė šilutiškė, „Šilutės regbis“ įkūrėja Austėja Minkevičiūtė.

Antroji diena prasidėjo pralaimėjimu prieš lyderes iš Moldovos. Likome aštuntoje vietoje.

„Rezultatas nesvarbu. Svarbi pačio dalyvavimo esmė, atstovavimas Lietuvos regbio rinktinę, suteikti šansai, išnaudotos galimybės, visos emocijos, jausmai. Viskas tikra. Kai per atidarymą, skambant dainai „Trys Milijonai“ tu žingsniuoji paskui Lietuvos vėliavą ir  jautiesi nuostabiai. Neina apsakyti šito džiaugsmo ir pasididžiavimo, kad turi tokias puikias galimybes daryti ką labiausiai myli, atsiduoti 100% ir dalyvauti tokiame renginyje “,  – džiaugsmo neslėpė regbininkė.

Sekmadienį mūsiškės ketvirtfinalyje 0:38 neatsilaikė prieš „Trophy“ turnyro čempionėmis vėliau tapusias Moldovos regbininkes. Vėliau akistatoje dėl 5-8 vietų lietuvės po atkaklios kovos 0:12 nusileido kroatėms, o paskutiniame susitikime dėl 7-8 pozicijų 10:20 nusileido Maltos komandai. Po 5 taškus paskutinėse rungtynėse Lietuvai pelnė Austėja Minkevičiūtė ir Dainora Žemaitytė.

Kroatijoje vykusiame Europos moterų regbio-7 čempionato „Conference“ diviziono turnyre Lietuvos rinktinė užėmė aštuntąją vietą. Tai yra trimis pozicijomis aukščiau nei praėjusiais metais.

Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė Kroatijoje vykusiame pirmajame Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyro etape užėmė trečiąją vietą, taip išsaugodama galimybes pakovoti dėl kelialapio į olimpinių žaidynių atrankos turnyrą.

silaineskrastas.lt


Straipsnio komentarai

.. to Mulkiui rasytojui....2019-06-22
nu jeigu tu kažko nesupranti ir tu tai suvoki tai nereiškia kad tu supratingas, net jeigu tu kažkaip ant tiek išsilavinęs kad nėra jau kur daugiau ką ir mokytis, su diplomais, premijomis, medaliais prizais, tt. Kas liečia vergovinę santvarką tai yra paprasti binariniai dalykai. Tu permeti bėgius ant kitų tarsi tu čia nieko dėtas, nors tau nesmagu būti pastatytam į kažkokia vietą patvoryje kur ožiai spokso į kažkokius vartus. Tau atrodo kad jeigu tu buvai prie kažkokių vartų tai tu ir esi supratęs visus vartus. Bet kur tu nuvažiuosi tu vartininkas, kuris jau ir gali žaisti į bet kokius vartus kaip į vienus vartus. Tad aš tau ką ir bandau pasakyti: netepsi nevažiuosi. Tai nėra vienas ir tas pats jeigu galvoji kad pasinaudojęs galingomis plunksnomis gali apsiforminti ir tepimą ir važiavimą. Akivaizdžiai nesueina jokie galai viščiukų skaičiavimuose ir nereikalinga laukti jokių rudenų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mulkiui rasytojui....2019-06-22
Destyk mintis trumpai ir aiskiaiai be ilgu isvedziojimu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-22
nu visas sportas irgi susisiekia su tais pačiais šventikais, gerų bylų gadintojais, village people kaimiečių turizmais, tt nu ale vienas iš užgavėninkysčių karnavalo balagano sudėtinių dalių. Nu yra nesvarbu kiek cirke yra numerių ar pasirodytojų ar palaikomojo personalo. Jeigu nagrinėti cirkininkystes tai tiek kiek cirko matosi publikai tai tik ledkalnio viršūnė, nes jugi yra ir visokios cirko mokyklos, internatai, bendrabučiai, tt.. Bet tai irgi visiškai nesvarbu.
Nu geras pavyzdys tai kaip šią savaitę NASA pareiškė kad irgi pradės organizuoti turizmą į tarptautinę kosmoso stotį. Nu tarsi kosminis turizmas kur prieš tai būdavo visokiems milijardieriams nebesiskaito kaip turizmas. Nu taip ir yra. Ten irgi buvo spektaklis, nieko nesiskiriantis nuo vergių izaurų vergėms izauroms kad jos nesuprastų kad jos ir yra vergės izauros. Atseit dabar jau nebemeluos bus iš tikrųjų tikri turistai ir žurnalistai, tt. Va jums ir nauja šilo karčiama. Panašiai vyksta beraščių daktarų grupuotės "mokslas" ir antarktidoje. Kada cžvistėliai regbio komandą tenais įkurs šalia įkurto ir pakurto krematoriumo? Kada pradės vaikus veisti kaip naminius gyvunus ir pasakoti pasakas apie knygnešius ir lietuvininkus?
Nu aš ir kalbu apie pavyzdį kuris yra analogija kaip kariaujama pasinaudojant trojos arklininkystėmis, kurios tuo pačiu ir nėra trojos arklininkystės. Nu visa šilutė tai irgi tarsi tarptautinė kosminė stotis, viskas atvežama, sufasuota kaip kokiems kosmonautams. Tad čia tik viena iš dūdelės detalių pagal kurią šoka mūsiškiai švęsdami jūsų sulipdytų puodų nešventumą. Tai ką jie ten prikrato labai smirdi. Tuos puodus verkiant reikia išnešti ir išpilti. Nu įsivaizduokit tarptautinėje kosminėje stotyje vaikai suprastų kad jiems kabinami makaronai ir neatsargiai panorėję nuspręstų kad užkniso seserų suktybės ir jie paskelbs nepriklausomybę. Nu nėra nieko. Ką jie gali tik maištauti prieš sienas ir laukti kol pasibaigs į terbikes sufasuoti produktai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-22
ne šilutiškė... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?