14 paslaugų, kurios turės būti suteikiamos šeimoms visose savivaldybėse

2019-06-25, socmin.lt

Vyriausybė trečiadienį pritarė baziniam paslaugų šeimai paketui, kuris turėtų būti prieinamas šeimoms visose Lietuvos savivaldybėse. Kai kurios šių paslaugų jau yra teikiamos šiuo metu, kai kurios dar nėra išvystytos visose savivaldybėse, todėl galės būti pradedamos teikti nuo kitų metų pradžios.

Šiuo paslaugų paketu norima pasiekti, kad šeimos galėtų pasinaudoti svarbiausiomis paslaugomis, kad ir kur jos gyventų – ar mieste, ar kaimiškoje savivaldybėje.

„Norime įtvirtinti bendrą principą, kad pačios pagrindinės socialinės, sveikatos, švietimo, teisinės paslaugos, taip pat būtinoji pagalba sprendžiant šeimos problemas turėtų būti teikiamos kuo arčiau gyvenamosios vietos. Šios paslaugos turi būti prieinamos tada, kai jų reikia, vadinasi, norėdami išvengti ilgų eilių turime užtikrinti pagrindinių paslaugų plėtrą. Iš tiesų jau turėtume atsisakyti požiūrio, kad šeima pati ieško reikiamų paslaugų – modernioje valstybėje su stipria savivalda paslaugos turi artėti prie šeimų“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Baziniame paslaugų šeimai pakete įtvirtintos šeimos stiprinimo paslaugos orientuotos į įvairias šeimas. Kartu su pagrindinių paslaugų paketu patvirtintas ir Baziniame paslaugų šeimai pakete nustatytų paslaugų teikimo aprašymas, numatantis paslaugų išvystymo normas – kiek konkrečios srities darbuotojų turėtų būti tam tikrai savivaldybės gyventojų daliai, per kiek laiko paslauga turėtų būti suteikiama.

Pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių ugdymo bei šeimos mediacijos paslaugos savivaldybėse turėtų būti užtikrinamos nuo 2020 m. sausio 1 d., visos kitos paslaugos yra teikiamos šiuo metu, tik savivaldybės atitinkamai koreguoja paslaugų plėtrą, jeigu to reikia gyventojams.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kasmet atliks bazinio paslaugų paketo šeimai prieinamumo stebėseną: tai reiškia, rinks duomenis, kuriose savivaldybėse paslaugos gyventojams yra pasiekiamos, o kuriose – pasiekiamos ribotai.

Iš viso bazinio paslaugų šeimai paketo aprašytoms paslaugoms ir pagalbai 2019 m. planuojama panaudoti apie 483 mln. eurų iš valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų bei Europos Sąjungos lėšų. 2020 m. papildomai reikės apie 600 tūkst. eurų – atvirajam darbui su jaunimu, šeimos mediacijai, nemokamai pirminei teisinei pagalbai, pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių ugdymui, vaikų dienos socialinei priežiūrai.


Straipsnio komentarai

..2019-06-25
bet čia irgi negalima daryti kažkokių skubotų išvadų, kad jie užsiėmę, nes jeigu jūs pabandysit tuo užsiimti tai jūsų atžvilgiu tai automatiškai skaitysis kaip poilsis, pertrauka, atostogos, tt.. kažkas ko nėra, bet perkama ir parduodama, nes yra supakuota. Jiems tai kažkokia pareiga. Dalyvavimas būtinas. Tai yra irgi įdomūs reiškiniai kai jie gali užsiimti ir nieko neveikimu taip kad tai neatrodys neveiksnumas. Nu atseit jie jau rūpinasi neveiksnumu. PVZ meditacija, moksline veikla, joga, tt. Meditacija kai šundaktariniai medininkai medžioja dievų miško medžius. Nu jie nors ir apiforminti kad kali cžv kalėjime kartu su jumis, o ne prieš jus, bet pas juos darbas taip suorganizuotas kad jie stato gynybinius pylimus nuo jūsų, geležinių kumščių sienas kurios ne tik klausosi bet ir mato, prižiūri jūsų gynimą į krematoriumus. Pas konclagerio prižiūrėtojus yra darbo tol kol yra ką prižiūrėti. Tad čia yra tik kitaip implementuota gandžių ir motinų teresių gyvulininkystės fermos. Tame ir esmė mechaninės oranžinės spalvos gegutės lizdų. Jeigu viskas tiksi pagal socialinį modelį tada nesvarbu kas per "pareigybė" į ją galima įstatyti nesvarbu ką - ir prižiūrėtoją ir kalinį. Saugumas yra nebe žmonių rankose, bet kažkokių mašinistų, kurie jau naudotis tuo kaip "atrodymo" plytomis kad statyti ką tik nori. Nu pas juos yra kitokia laisvė, kuri tuo pačiu ir nelaisvė, nes jie kali auksiniame narvelyje, kuris reikalingas tam kad apsaugotų nuo tokių riedančių ir dundancių begalvių zombių kaip kad jūs. Jie ir yra pavyzdingi piliečiai, kurie rodo pavyzdį tik dėl šventos ramybės aklų akių vyzdžių. Bet tai vistiek nėra kažkas autentiško. Nu įsivaizduokit jūs būtumėte kosmonautas ir jums šaltibarčiai ir cepelinai būtų patiekiami dantų pastos tūbelėje. Nu jie važiuoja paauksuotais bėgiais, jie irgi kažkokioje tremtyje, kur jie jau dabar yra susikūrę įdomų "rojaus" kampelį. Jeigu gali alibabos su savo iškreiptais snukiais gali tiesiai šviesiai aiškinti kaip jie plaus pusę milijardo eurų pasinaudodami vaikais. Patys panagrinėkit tuos cžvistėlius kurie atseit kažkokie atgimėliai kurie bėga dėl bėgimo. Nepraleidžia nei vieno maratono pasaulyje. Įsivaizduojat turi pinigų kad nuskristi į niujorką, londoną, sidnėjų, tt vien tik tam kad pabėgioti ratais 40 km kartu su kitais cžvistėliais pažiūrėti į kitų gražulio šortus, ir savo parodyti. Nu pas juos darbas tai yra, ir algos yra atitinkamos, bet jie ten tuose darbuose nieko nedirba. Nu yra knygnešių problema. Vienas variantas kad jie gal būt viską yra iš anksto padarę ir čia jiems ir tereikia bimbinėti, po truputį diegiant iš anksto paruoštas orvelininkystės bokštus ir piramides. Bet jie tuo pačiu ir akivaizdžiai nusišneka statydami tą naują las vegasą, monacą, macau ar dar kažką. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-25
aišku kita kategorija kuri "kraustosi" tai visiškai kitaip atrodanti. nu ale gyvulių fermos griaučiai iš kažkokių gyvulinių namų. Tarsi kuopos tarsi iš kažkokių sorrority ir fraternity, ale didžiosios brexitanijos imperijos didžiosios meilės didieji broliai ir seserys iš kažkokių didžiųjų brolijų ir seserijų. Nu bet kokiu atveju jie visa galva didesni negu jūs, net jeigu jūs 1.80 ugio, o ten mažytė moteris 1.55. Jūs tai nieko nesuprantantis riteris be galvos. Tad kažkur amerikoje, australijoje ar zimbabėje jie ten gal forminami kad jie mokina svetimoje šalyje anglų ar kitokią kalbą, bet tai vien dėl to kad jie priversti patys gyventi ESL terpėje mokindami anglų kalbos pamokas netiesiogiai. Nu jeigu jūs bendraujate su anglakalbiu lietuviškai tai ir yra ESL. Anglų kalba kuri tuo metu yra nustumta į antrą planą. Tad ir mokinamasi iš klaidų, kurias jūs darote. Jeigu vaikai lenkiami kad būtų nulenkti į lenkijos pusę ar lankstytusi prieš kažkokias buožių šlėktas tai nereiškia kad tai daro lenkai. Tie visi buožės tai tik karinio teatro scenos aktoriai. Tad gyvuliniams yra ir sudėtingiau ir tuo pačiu paprasčiau nes jie dirbtinai susluoksniuotoje visuomenėje ir patalpinami į tokius socialinius sluoksnius taip kad tokia kastų sistema ir tarnautų kaip saugumas. Sudėtingiau yra dėl to kad jie turi ir elgtis atitinkamai pagal savo stogą ale kepurę žydintiems jurginams. Jie tai kažkokios invazininkų pasodintos gėlės vazonikuose neužmirštuoliniame dievų miške. Tad kažkos pižoniškumas, aristokraškumas, nelygybės projekcija, tt tarnauja irgi kaip socialinis priespaudos-saugumo instrumentas. Nu kas liečia griaučius tai prie bet kokių griaučių galima lipdyti toliau frankenšteininius monstrus pasinaudojant orvelininkystėmis, jehovos liudininkystėmis, paveldais ir paveldėjimais, rakštisteininiais dokumentų klastojimais, tt. Bet vis tiek nors tai ir trojos arkliai jie atseit nėra sąmoningi, nes jie tik atlieka funkciją kažkokiam didesniam mechanizmui. Nu arklys jeigu bėga vienas tai irgi yra raitelis be galvos. Kažkokia fasces fašizmo šluotos vytelė, etiniam valymui atlikti. Tame ir esmė kad šita logika ir pasiteisinimas paprastai visiškai neturi logikos. Jie kruta ir veikia ir užsiėmę, bet kažkas panašaus kaip kad "gudruolis" balys sruoga dievų miške, kuris atseit perprato kaip reikia dirbti konclageryje ir taip nugalėjęs viską rašė istorijas. Nu atseit reikia imituoti kad nuolatos judėti, dirbi, krutėti, vaidinti dėmesingą, tt. Tad jie irgi labai visi užsiėmę ir užimti, bet visada kažkokiomis lėkštomis chaltūromis, sportais, turizmais, tt. Jie daug uždirba, bet tie pinigai yra ne jų. Jie tik suskilusi gelda kuris dalis kažkokios suskilusių geldų piramidės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-25
čia yra kariniai QQturaičio gegučių lizdų architektūros makaronai kurie tikriems lietuviams susipranta iš karto nes jie žino kad jeigu daug auklių tai vaikas be galvos. Jeigu tikėti tai kas parašyta tai auginama begalvių riterių gauja kažkokiai apokalipsei. Nu patys paskaičiuokit kas čia per pinigai. Šimtai buožių milijonierių bus legaliai išlankstyti pasinaudojant gerų ketinimų drąsiaisiais keliais. Bet kas kas dalyvauja taip vadinamame socialiniame versle, labdarose, NVO, tt iš karto automatiškai turi skaitytis kaip brexit imperijos kryžiuočių karinės žvalgybos operacijos. Tai yra labdarinio šilko keliai - grateful dead griaučiai lietuvos kamuolinių gaujos 1992 olimpinėse žaidynėse terbakrauskininkų simbolis, charities that char people, salvage army, good will and good testament hunting, tt.. Nu kas liečia vaikus yra ant tiek bloga situacija kad reikalingas toks milžiniškas gandžių ir kalenbachų aparatas. Ir kas įdomiausia kad tai yra planinė ekonomika. Jie nereaguoja į kažkokias problemas čia ir dabar, čia yra aiškinama apie kažkokias priemonės jų susikurtų problemų vadybai, vadeliojimui, valdymui, tt. Nu gal čia kalba eina apie kažkokias biologinių ginklų programų "šeimas" ale neišnešiotokus, ankstukus, migrantus, pabėgėlius, cžv kalėjimus, mėgintuvėlinukų, dirbtinio apvaisinimo, tt. Nereikia čia labai žiūrėti matosi iš visokių socialinių tinklų kad į lietuvą masiškai kraustomi kažkokie alibabos prisidengiant visokiais "konfliktais" ukrainose, jų pačių priespaudininkais ale lukašenkos baltarusijoje, kaukazininkais, tt. Nu vaikai išduodami smaluotų biudžetų spec nazams kaip gyvieji skydai, psichopatams, pedophilams, durniams kaip vaistai ale terapinė priemonė, kaip tarnybiniai k9 šunys, ale šnekantis šuo frank the pug vyrams su juodais drabužiais, tt. Nu visos šeimos yra fiktyvios ir vaikas yra labai įtikinamas atributas kad tos abejonės abejotusi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2019-06-25
Šeima įgudžius ugdo o ne jaunos panelės kurios vaikų net nenori turėti. UĢDYTOJAI.Turėsim tėvystes kursus reik nereik ,o pas daktarą lauksim toliau po keturias valandas .
Gerai pinigus pašvaistys
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?