„Literatūrinės šėlionės“ Pašyšių bibliotekoje

2019-06-28, Danutė Adomavičienė, Pašyšių filialo bibliotekininkė

Nuo 2018 m. visiems bendrojo lavinimo mokyklose besimokantiems pradinukams prieinama Kultūros paso paslauga. Tai - priemonė, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas

Kultūros paso užsiėmimų metu skatinamas kultūrinis mokinių sąmoningumas, ugdomos kūrybingos asmenybės, stiprinamos bendrosios meninės ir kultūrinės kompetencijos. Mūsų rajono mokiniai turi puikią progą aktyviai dalyvauti meninėje kūryboje ir šiuolaikiniame kultūriniame gyvenime, nes rajono kultūros įstaigos - aktyvios Kultūros paso paslaugos dalyvės.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filialas siūlo kūrybinio skaitymo užsiėmimus „Literatūrinės šėlionės“. Pasitelkiant Kęstučio Kasparavičiaus kūrybą, teatro raišką vaikai skatinami domėtis literatūra, formuojami vaikų skaitymo įgūdžiai ir įpročiai.

Gegužės 29-ąją bibliotekoje svečiavosi Juknaičių pagrindinės mokyklos 2 klasės mokiniai. Kartu su mokytoja Daina Endzeliene jie susipažino su K. Kasparavičiaus kūryba ir lėlių teatro žanru. Plačiau vaikams pristatyta K. Kasparavičiaus knyga ,,Tinginių šalis“. Kultūros paso paslaugos metu, pasitelkiant knygų personažus, mokėmės analizuoti jų panašumus ir skirtumus, ieškojome panašumų su žmogaus charakterio savybėmis, modeliavome, kaip atrodo vaikų ,,Tinginių šalis“, kūrėme savo pasakojimo versiją. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai susipažino su šešėlių teatro spektaklio statymo ypatumais, dekoracijų kūrimo paslaptimis, savarankiškai gamino savo sukurtos pasakos personažus ir  statė pasirodymą pagal pačių sukurtą pasaką. Vaikų sukurtą šešėlių teatro pasirodymą pagal K. Kasparavičiaus kūrinio ištrauką stebėjo Pašyšių skyriaus ikimokyklinės grupės vaikai ir tėveliai.

Birželio 19-ąją bibliotekoje lankėsi Juknaičių pagrindinės mokyklos Pašyšių skyriaus pradinukai. Jie į ,,šėliones‘‘ pasinėrė kartu su knygos ,,Dingęs paveikslas“ personažais. Vaikai skaitė, analizavo ir tarsi patys tapę detektyvais bandė spėlioti, kur dingo paveikslas. Bibliotekininkė iki pat užsiėmimo pabaigos neatskleidė šios knygos paslapties siekdama vaikus sudominti šia knyga ir paskatino ją perskaityti patiems. Kartu su mokytoja Laima Stoniene pasigaminę pasakojimo personažus statė šešėlių teatro spektakliuką, o mažieji dekoravo žirafą. Pasibaigus užsiėmimams visas priemones, reikalingas šešėlių teatrui, bibliotekininkė padovanojo vaikams. Tikiuosi, kad vaikai šias priemones panaudos pamokose ir ugdymo procesas vaikams taps įdomesnis ir įvairesnis, išbandant kitokius būdus mokytis. O biblioteka taps dar viena puikia erdve atrasti save. To labiausiai ir siekiu siūlydama šią paslaugą.


Straipsnio komentarai

..2019-06-28
ar įmanoma važiuoti ir tepti vienu metu? Čia kvailas klausimas į kuriuos negalima atsakinėti. Nu vidaus degimo variklis taip sukonstruotas kad kai važiuoja jisai pats ir tepasi. Nu tarsi kruopos puode kurios apsemtos vandeniu. Variklis irgi puodas tik stūmuoklis degdamas aušinamas smaluotame tepale. Tarsi kruopos kurios virina vandenį. Nu kažkas panašaus ir su karingomis taikomis. Panagrinėkit lietuvos teritorijos padėtį gyvenamojo būsto rinkoje. Čia kalba apie bado medžioklių rinką ale rinkėjus, išrinktuosius, tt. Apie bet kokį plotą, kuriame gyvenama ar apgyvendinama. Pvz šilutė. Beveik visas gyvenamas plotas yra socialinis, tarnybinis, žinybinis, konspiracinis, rakštisteininis, užgavėninis, gegučių lizdai, kaimiečių turistinis (village people), tt. Na ir kažkokia dar nedidelė dalis yra tarpinėje būsenoje, pakibusi, nes dar nesuėję senaties terminai ar tuose butuose kažkokios problemos su popieriais, tt. Nu kryžiuočiai yra ant tiek suįžūlėję ir apsvaigę nuo savo "galių" kad gali rimtu veidu žiūrėti ir aiškinti kad jeigu nėra tokioje smaluotų biudžetų didikų okupuotoje žemėje vietos senukams tai ir automatiškai yra pačių senukų kaltė. Tame ir esmė kad visas gyvenamas plotas ir yra al-qaedos karinės bazės kazarmų plotas. Dabar pvz masiškai kraustomi kažkokie jaunos šeimos iš visokių ukrainų, rusijų, irakų, sirijų, baltarusijų, tt. Ir jie apipilami darbais, mašinomis, turtais, suteikiamas gyvenamas plotas. O vietiniai tai aborigeniniai indėnai. Eikit graužti karčių konkorėžių į šilą. Tame ir esmė kad jeigu vietinė kalba nieko nereiškia, tai ir žmonės nieko nereiškia. Nu kaip galvojate tie nacių konclageriai veikdavo kur suveždavo žmones kurie kalbėdavo šimtais kalbų? Kaip tie naciai su visais susikalbėdavo ir rasdavo bendrą kalbą? Jugi nespausdindavo po šimtą šilokarčiamų kas dieną įvairiomis kalbomis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-28
baisios ostapininkų aferos. panaudojami vaikai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?