Durpyno gaisras Šilutės rajone įsiplieskė ir po žeme: ugniagesiai paaiškino, kas dabar svarbiausia

2019-06-28, Šarūnas Meškys
 V.Ščiavinsko nuotr.
V.Ščiavinsko nuotr.

Šilutės rajone esančiame Traksėdžių durpyne kilęs gaisras tikėtina jau persimetė į gilesnius požeminius sluoksnius. Situacija įvykio vietoje – prasta,nes dėl nepalankaus vėjo gaisras durpyne sparčiai plinta, žmonės iš apylinkių jau ruošiasi evakuotis. 

„Pagal situacija matyti, kad gaisras jau ne paviršinis, o giluminis. Todėl yra labai apsunkintas gesinimas, negalime nieko padaryti, kol neiškasime ir neperkasime. Dabar bandome atsiriboti pildami vandenį ties durpyno ribomis, kad gaisras neišplistų į mišką“, – sakė ugniagesių brigados vadas Tomas. Anot ugniagesių, šiuo metu dega apie 30 hektarų plotas, gaisras gali būti gesinamas 2-3 paras, gal ir daugiau. Šiuo metu gaisro vietoje yra apie 12-13 autoscisternų.

Iš degančio durpyno grįžęs vienas iš ugniagesių teigė, kad situacija yra labai prasta. „Gamta yra gamta, gali būti visaip, vėjas labai nepalankus. Negaliu pasakyti, kokia reali situacija, mes tik su šlangom čia gesinam, bendra situacija iš sraigtasparnio matyti“, – sakė ugniegesys. 

Netoli degančio durpyno sutiktas Šilutės rajono gyventojas Domas sakė, kad kartu su šeima yra pasiruošęs sprukti į sodybą, esančią toliau nuo gaisro vietos. 

„Jei ką, esam pasiruošę bėgti. Automobilis ir mašina apdrausti, tad jei reiks, evakuosimės“, – teigė netoli gaisravietės sutiktas vyras. Tuo tarpu šiaurės vakarų vėjas iš degančio durpyno pučia dūmus Šilutės link. Kaip teigė Šilutėje gyvenantis Romualdas, mieste jaučiamas degėsių kvapas – vienur daugiau, kitur mažiau. „Gerai, kad vėjas bent kiek prasklaido dūmus, nėra tokio baisaus smogo“ , – sakė šilutiškis. Prie durpyno atvykę žmonės lrytas.lt portalui skundėsi, kad nors už 200 metrų yra gyvenamasis namas, žmonėms dujokaukės nėra siūlomos.

Šalia gaisro gyvenantys žmonės baiminasi, kad gaisras gali uždegti ir jų namus, mat juose gyvena ir garbaus amžiaus moteris. Smulkūs ūkininkai taip pat nežino, kur reiks dėti gyvulius – karves, kiaules, jei įsiplieks gaisras per naktį pasikeitus vėjo krypčiai. „Baisu pagalvoti, kaip reiks išgyventi naktį. Su siaubu laukiam, kas bus, neturim nei kaukių, nei vandens“, – sake šalia degančio durpyno gyvenantys žmonės.

lrytas.lt


Straipsnio komentarai

.. to EB2019-06-28
nu tu nesi neteisus. su cžv gestapu geriau nejuokauti. jeigu nežinai kaip nieko nesakyti tai tikrai geriau negadinti geros bylos, nes nesvarbu ką pasakysi vis tiek tai bus panaudota prieš tave taip kad tave reiktų teisinti.
O kitam impersonatoriui. Tu pažiūrėk kas per paminklas pastatytas napoleonui prie klonio gatvės stovi. Va čia irgi reikalinga į tai žiūrėti kaip istorijos klastojimas tam kad ją kartoti. Nu visokie vichy, viči, LSMU, tt jau irgi napoleoninės mėlynbarzdžių operacijos. Ir čia nenagrinėjant legiono. Nu negalima susivienyjusio iškrypėliato skaidyti į kažkokias sudėtines dalis. Jeigu paimate kažkokią spektro dalį iš smaluotų biudžetų vaivorykštės jau iš karto uždarote savo nuostabų protą į kažkokią kamarą tam kad linksmintusi su kažkokiais raudonaisiais ar baltaisiais, tt.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik tiek tesūgiabat 2019-06-28
patys nesugeba nufilmuot viską isikelia nuo kitų žurnalų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-28
užmiršau prisistatyti..aš Napaleonas Bonapartas..tiesa,šeštoj palatoje yra dar du Napaleonai..bet jais netikėkit-jie apsišaukėliai, cžvstėliai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
EB2019-06-28
@.. jei neturi ką pasakyti, geriau nieko nesakyk. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-06-28
žiūrėk kokia straipsnio autoriaus pavardė. meškys. matyt iš kedžių drąsiųjų kelėnų gvardijos. netepa o vazonikuojasi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?