Merą „pakars“ arba paleis tik po rinkimų

2015-01-28, Romas MALINAUSKAS
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio galimo viešųjų ir privačių interesų supainiojimo.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio galimo viešųjų ir privačių interesų supainiojimo.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio galimo viešųjų ir privačių interesų supainiojimo. Tokį sprendimą komisija priėmė reaguodama į grupės Šilutės politikų prašymą, kuriame buvo prašoma ištirti, ar 2014 metų pabaigoje Šilutės rajono savivaldybės lėšomis buvo atspausdinti ir rajono gyventojams platinti šventiniai atvirukai su mero V. Laurinaičio atvaizdu, nėra siekis pasinaudoti savo, kaip savivaldybės vadovo tarnybine padėtimi ir už savivaldybės lėšas reklamuoti savo asmenį.

Skundas yra pagrįstas

Toks Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas dar nereiškia, kad V. Laurinaitis yra kaltas. Komisija, atlikusį pirminį skundo nagrinėjimą, nusprendė paprašyti daugiau informacijos, taip pat ir suteikti galimybę pačiam merui pateikti savo argumentus bei minėto poelgio motyvus.

Tuo pačiu komisija pripažino, kad opozicijai priklausančių Šilutės politikų skundas „nėra tuščias politikavimas“, taigi tam tikrų interesų konflikto požymių galimai esama. Priešingu atveju skundas būtų atmestas ir tyrimas nebūtų pradėtas.

Taikinyje – atvirukai ir padėkos vakaras

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pranešime teigiama, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicijai labiausiai kliūva du V. Laurinaičio veiklos epizodai: „2014 m. pabaigoje Šilutės rajono savivaldybės lėšomis buvo atspausdinta ir vietos gyventojams išplatinta 10 tūkstančių šventinių atvirukų su mero Vytauto Laurinaičio atvaizdu. Esą taip V. Laurinaitis, naudodamasis savo, kaip savivaldybės vadovo tarnybinėmis galiomis, už mokesčių mokėtojų lėšas reklamuoja save kaip asmenį, siekdamas susikurti gerą įvaizdį po kelių mėnesių vyksiančiuose mero rinkimuose“. Be to, opozicijai nepatiko, kad „neįvardinti Šilutės rajono verslininkai savo lėšomis rajono vadovams suorganizavo „padėkos vakarą“. Šiuos verslininkus, galbūt turinčius savivaldybėje verslo interesų ir dalyvaujančius viešųjų pirkimų procedūrose, savivaldybė įvardinti atsisako“.

Sprendimas bus tik po rinkimų

Meras V. Laurinaitis išplatintame pareiškime žiniasklaidai, o po to ir surengtoje spaudos konferencijoje gynė savo sprendimą išleisti sveikinimus su savo atvaizdu ir net žiniasklaidos atstovams spaudžiant nesutiko įvardinti, kas buvo tie „savęs nepanorę įvardinti rėmėjai“.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pasidomėjome, kiek galėtų tęstis tokio pobūdžio tyrimas ir kada galėtume sulaukti aiškaus ir nedviprasmiško komisijos verdikto. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sekretoriato vadovas Tomas Čaplinskas teigė, kad „paprastai tokio pobūdžio tyrimas trunka apie du mėnesius“. Vadinasi, iki rinkimų V. Laurinaitis vaikščios nei „pakartas“, nei paleistas.


Straipsnio komentarai

as2015-01-31
pavadinimas man pepatiko Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Iš pakanalės2015-01-28
Kaži kiek ilgai gali taip kyburiuoti? Labai jau nekoks jausmas... o dar kiek aplink šmirinėjančių.. Šaus kokiam į galvą ir truktels tą virvukę. Na, bet toks jau paties pasirinkimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka