Magiškos Joninės Vainute – laužai, vaidilutės ir dainos

2019-07-05, Violeta VILNIŠKYTĖ

Savaitgalį šalyje buvo švenčiamos Joninės: trumpiausią metų naktį vyko koncertai, liepsnojo laužai, vyko tradicinės apeigos bei burtai, o upėmis buvo plukdomi vainikai. Itin išradingai jos atšvęstos ir Vainute.

Lijo saldainių lietus

Vainute šventė prasidėjo tradiciškai - krepšinio varžybomis Vainuto seniūno Vitalijaus Mockaus  prizui laimėti.

Paskui veiksmas persikėlė į prie bažnyčios esantį parkelį. Čia vyko  Usėnų etnografinio teatro pasirodymas. Po jo - šv. Mišios Vainuto Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Pasimeldus vyko eisena centrine gatve. Po jos savo pasirodymus dovanojo folkloro atstovai - Vainuto gimnazijos šokių kolektyvas „Uta”, Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta”, Degučių kaimo folkloro ansamblis „Pilutė”, Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė”, Telšių rajono folkloro ansamblis „Spigėns”.

Skambant liaudies dainoms, dangų praskrodė Šilutės aviacijos klubo lakūnų pilotuojami lėktuvai. Iš giedro dangaus pradėjo lyti saldainių lietus. Vienas jų buvo išskirtinis. Jame buvo paslėpta seniūno V. Mockaus dovana – laikrodis. Laimingasis saldainis iškeliavo į Klaipėdą.

Nusilenkta kultūros puoselėtojai

Susirinkusiuosius sveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis pasidžiaugė, kad tradicinė vainutiškių Joninių šventė suburia daugybę ne tik pamario gyventojų, kad yra vienas gražiausių rajono renginių, palinkėjo visiems gerai praleisti laiką Vainute.

Sveikinimo žodį tarė ir Vainuto seniūnijos bendruomenės naujasis pirmininkas Algirdas Eidikis. Jis nuoširdų ačiū tarė visiems šventės rėmėjams. Pajuokaudamas, pašmaikštaudamas sveikinimo kalbą rėžė ir Vainuto šeimininkas – seniūnas Vitalijus Mockus. Drauge su kunigu Vidmantu Šidlausku jie įteikė dovanas šeimoms, kurias nuo praėjusių iki šių metų Joninių aplankė gandrai. Vainuto seniūnijoje gimė dvi nuostabios mergytės. Godos susilaukė Kristina ir Vilmantas Štėrai, o Amelijos – Ieva Činauskaitė ir Rytis Skurdelis.

Gražiausius linkėjimus nuo Lietuos Respublikos Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos perdavė jo padėjėja, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Lijana Jagintavičienė. Seimo nario vardu politikė įteikė padėką neeilinei Vainuto krašto asmenybei – Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadovei Marytei Matevičienei. „Tauta yra tiek stipri, kiek ji žino savo šaknis ir savo istoriją. Būtent todėl tautinio paveldo puoselėjimas ir išsaugojimas yra toks svarbus. Dėkoju Jums už tai, kad savo kraštiečių gyvenimą nuspalvinate prasmingais ir įsimintinais darbais, prisidedate prie tradicijų išsaugojimo, siekiate jas perduoti jaunajai kartai. Didžiuojuosi Jumis! Ačiū, kad esate puikus pavyzdys šalia esantiems. Šiemet jau sukako 40 metų, kai keliaujate kultūros keliu“, - perskaitė Seimo nario A. S. Nausėdos padėkos žodžius L. Jagintavičienė.

Papuošė ąžuolo vainikais

Prie scenos pakviesti Jonai ir Janinos. Papuošus juos ąžuolo vainikas, visi buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis. Sušoktas Jonų bei Janinų šokis.

Renginio dalyvių jūra tik didėjo. Susirinko daugybė žmonių iš įvairių rajono vietų. Pramoginėje dalyje kojas kilnojo visi – ir dideli, ir maži, ir vos žengiantys pirmuosius žingsnius. Visus kaitino ne tik vasariška šiluma, bet ir atlikėjų grupės „Vega“, „Tautinis brandas“ ir „Good time boys“. Pakvipo  Joninių laužu, o dangų nuplieskė įspūdingi fejerverkai.

Daugiau nuotraukų „Šilokarčemos" facebook


Straipsnio komentarai

gražu 2019-07-05
kai švenčiama nuo dūšios...ne dėl pliusiuko...
Būna, kad daininikai dainuoja vieni kitiems, žūrovų mažiau negu dalyvių...
Kokios šventės būdavo ant Rambyno!!!!!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-05
ne joninės. tos pačios užgavėnės tik per šitą mūsų žydinčių višnu dieną kažkokie mūsiškiai šventikai persirengia ir smagiai šokdami ir trypdami vaidina lietuvius. matot kažkokie paperoksidinti alibabos? kažkas panašaus yra ir pas romėnų kryžiuočių taborus. Jeigu nežinosi ir pateksi į pobūvį tai neatskirsi kas čia švenčiama ar vestuvės ar laidotuvės. Tame ir esmė su fiktyviomis šventėmis kad tai reikalinga kad žymėtis kažkokiose knygose kur nugalėtojų istoriją rašosi pati. Tad visos skyrybos rodo kad santuoka buvo arba fiktyvi arba vystoma daugpatystė ir labai intensyvūs vaikų veisimai pasinaudojant vietinių įstatymų architektūra ir socialinių modelių pagalvėmis, kurios jiems ir yra patiestos. Čia negalima kažkaip galvoti kad kažką atiminėja iš jūsų ir jums reikia eiti kažką susigražinti kas jums priklauso. Nieko panašaus. Reik nepamiršti kad teoriškai pas kryžiuočius skyrybų nebūna, bet va šitie mūsiškiai atvirkščiai tarsi jie būtų lygesni negu kiti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?