Gardame susiėjo kaimynai

2019-07-06

Savaitgalį į seniūnijos šventę „Kai susieina kaimynai“ visus kvietė gardamiškiai. Čia netrūko siautulio. Didelis dėmesys skirtas šio krašto seniūnaičiams, įteikti garbingi apdovanojimai.

Dėmesys žemaitiškai tarmei

Tradiciškai šventė prasidėjo šv. Mišiomis, o po jų koncertavo vokalinis ansamblis „Vaivora“, kurio vadovė - Regina Liaudanskienė . Vėliau norintieji galėjo dalyvauti sportinėse varžybose.

Nepamiršti ir mažiausieji. Jie leido laiką  su Transformeriu ir Trole.

Prieš oficialią renginio pradžią gerą nuotaiką įžiebė Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“, kuriai vadovauja Virginija Rukšnaitienė.

Šiuos metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Žemaitijos metais. Todėl renginio vedėjai Lina Balčiauskienė ir Stasys Vainoras atskleidė žemaitiškos tarmės grožį. „Jei Lietuva išnyks žemėlapiuose po 70 metų, tai Žemaitija liks ir po 1 000 metų. Kaip sakoma: „Būk žemaičiu, o lietuviu suspėsi prisibūti“, - sakė renginio vedėjai.

Padėkota visuomenės veikėjoms

Susirinko būrys svečių – Lietuvos Respublikos Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, Tarybos narės Laimutė Uselienė bei Lijana Jagintavičienė. Susirinkusiaisiais džiaugėsi sielų ganytojas Antanas Gylys.

Seimo narys R. Žemaitaitis įteikė ženklelį už aktyvią veiklą Gardamo seniūnei Birutei Pocevičienei.

Perduota gražiausia linkėjimų puokštė ir nuo Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos. Jo padėka  įteikta kultūros puoselėtojai, visuomenininkei Gardamo seniūnijos gyventojai Linai Balčiauskienei. „Dėkoju jums už tai, kad įgyvendinate prasmingas idėjas, aktyviai dalyvaujate visuomeninėje veikloje ir aplink save kuriate grožį. Didžiuojuosi jumis. Ačiū, kad esate puikus pavyzdys šalia esantiems“, - išdėstyta padėkoje.

Didelis dėmesys skirtas Gardamo seniūnijos seniūnaitijoms, kurių yra šešios: Bliūdsukių, Šylių, Meškinės, Žakainių, Ramučių ir Gardamo. Po seniūnaitijų varžytuvių ne tik padėkota kiekvienai, bet ir įteiktos dovanos.

Nepamiršo niekas ir Petrų, Povilų, Petronėlių, Paulinų ir Paulių. Jiems įteiktos atminimo dovanėlės.

Geros nuotaikos netrūko

Po apdovanojimų tęsėsi Šilutės rajono saviveiklininkų pasirodymai. Vėl visus kvietė kojas pakilnoti Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“. Juos keitė Bikavėnų kaimo kapela „Lolytėlė“ (vadovas Kazys Budrys).

Scenoje visus žavėjo atlikėjai Monika Šedžiuvienė ir Audrius Jaunius, o grupė „Lietuvaičiai“ visus tiesiog įkaitino. Vakarą vainikavo diskoteka su DJ Rinu Kuturiu ir dangų nutvieskę fejerverkai.

Renginio akimirkos


Straipsnio komentarai

..2019-07-06
nu į visas mūsiškių dienų šventikų šventes reikalinga žiūrėti kaip į ėjimą uspasticho pramintais takais kur visi stebuklingai pasisotina valgydami užkonservuotų gerų vaizdelių. Čia jeigu nežinosi kas ir kaip paėmęs tą sloviką parduotuvėje tai gali atrodyti kad užkonservuoti kažkokie užmarinuoti ir numarinuoti per kažkokį marą kažkokie žali žmogeliukai. Nu užspasticho vaišės irgi būdavo atseit šventė kažkokiems alkaniems ir nuskriaustiems. Bet jis jų neviliodavo su duonos kasniu. Kažkas panašaus kaip kad dievų miško medžiotojai ėdžių maisto bankus įsteigia kad atrodytų kad jie nemedžiotojai. Tik uspastichiniui gandžiui atseit nebuvo jokių kitokių kelių kad tuos savus rūpybos objektus pasiekti kad pašaudyti į juos kaip savus, kad pamaitinti ir paglostyti jų sielų žaizdas su makaronais apie dar šviesesnius rytojaus gerus vaizdelius. Reikėjo naudoti karinę apgaulę. Mūsiškių dienos kaip šventė tai tik preliudija naktinėms atrakcijoms “Nuo sutemų ligi aušros” kai tų downing street vaivorykščių nesimato, viską ką išmokote dieną negalioja nesvarbu ar nešiositės ant pečių ar nesinešiosite.
Tad negerkit iš tų ožių įmintų pėdučių. Jiems tai atrodo kad jeigu jie kažkokiame cirke išdresiruoti tai jie jau nebesiskaito kaip ožiai. Nu įsivaizduokit bezdžionė išdresiruota kad važiuoti dviračiu kad galėtų taip ubagauti kažkoks buožė. Ir tai bezdžionei pradėtų atrodyti kad jinai dėl tų savo "sugebėjimų" ir "talentų" yra geresnė negu kitos bezdžionės. Tame ir esmė kad tai nėra sugebėjimai ir talentai, kurie priklauso bezdžionei. Jinai to dviračio neišrado, jinai pati neišmoko, ją išmokino panaudojant visokias gudrybes, suktybes ir prievartas. Atėmė iš bezdžionės sielą ir sukeitė su garbėtroškininkystės paradais.
Nu dar liūdnesnė situacija yra su mūsų švietimo sistema. Tenais nieko iš viso nemoko vaikų. Ruošia juos tarsi karalius kažkokiam paradiniam gyvenimui, kur jie turės žygiuoti nuogi.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-06
matot kaip šlykščiai skaldo lietuvą cžv gestapas tarsi žemaičiai kažkokie lygesni negu kiti. Bet čia negalima tikėti ką priešai suokia. Užgavėnininkai priešiškai suokia tas pačias dainas visur ir visiems, tik pavadinimus sukeičia. Čia nėra labai svarbu ar tikėsi ką priešai suoks ar netikėsi. Kažkas panašaus į aukštuomenei reikalingo žemumo (down) sindromą, kur tada automatiškai reikalinga darbo vietos visokiems gandžiams ir kalenbachams kad tomis kiborginėmis žemėmis rūpintis tarsi savo nuosavomis gegučių lizdų kolonijomis ir kalėjimais.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?