Organizuojant konkursus – juodosios technologijos?

2019-07-08, „Šilokarčemos“ informacija
manosveksna.lt nuotr.
manosveksna.lt nuotr.

Birželio 27-ąją Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje vyko atranka į dailės ir technologijų mokytojo vietą. Atrankoje dalyvavo trys asmenys. Iš jų vienas turėjo apsigynęs mokytojo metodininko, o antras – vyr. mokytojo kvalifikaciją. Tačiau pergalę šventė universitetinio išsilavinimo neturinti moteris. Ji – Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio marti.

Atsižvelgė į kitus niuansus

Atranka įvyko šių metų birželio 27-ąją. Kitą dieną kandidatai informuoti apie tai, kas šventė pergalę. Negavusiems darbo išsiųsti raštai, kad į darbą jie nepriimami, tačiau jame nebuvo įvardinta jokių priežasčių, kodėl kandidatūros atmestos. Manoma, jog šios atrankos laimėtoja V. Pozingio marti išrinkta neatsižvelgiant į reikalingas dalykines kompetencijas ir neskaidriai.

Atrankoje dalyvavo 3 pretendentai, tačiau K. Pozingienės išsilavinimas buvo žemiausias – ji baigusi kolegiją, o tai reiškia, kad jos diplomas suteikia teisę dirbti tik pagrindinio ugdymo tipo mokykloje, bet ne gimnazijoje. Taip pat šios kandidatės kvalifikacinė kategorija buvo žemiausia. Tuo metu kitos kandidatės turi įgijusios universitetinį išsilavinimą bei apsigynusios kvalifikacines kategorijas. Todėl darytina išvada, jog atrankos laimėtojas išrinktas atsižvelgiant ne į reikalaujamą ugdymo įstaigoms kompetenciją, tačiau į kitus niuansus.

„Už durų girdėjosi klegesys. Manome, kad V. Pozingio marti žinojo visus klausimus. Pavyzdžiui vienas jų buvo -  kokias edukacines erdves įkurtumėte mokykloje? Kaip tai susiję su technologijų mokytojo darbu?“, - dėstė švėkšniškė. Ji prisimena, jog dabartinė gimnazijos vadovė ne kartą yra sakiusi, kad jos gimnazijoje ne vieta neturintiems universitetinio išsilavinimo.

Artimi kandidatei

Pasak pašnekovės, atrankos komisijos nariai buvo labai artimi kandidatei, tarp jų atranką praėjusios moters vaiko krikšto mama, kuri nenusišalino. „Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis yra jos uošvis, tad galimai buvo vykdytas spaudimas gimnazijos administracijai“, - sakė viena iš kandidatavusių į darbo vietą. 

Prašymas  detaliai išnagrinėti vykusios atrankos skaidrumą ir iš naujo organizuoti atranką pateiktas Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriui birželio 28 dieną. Minėto skyriaus vedėja Dainora Butvydenė liepos 1-osios rytą teigė, kad  oficialūs duomenys apie vykdytą atranką jos dar nepasiekė.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė teigė, kad atranka organizuota laikantis įstatymų ir vadovas negali žinoti apie giminaites - krikštamotes. Anot pašnekovės, atranką laimėjusi moteris buvo stipriausia atrankos dalyvė – konkrečiai atsakinėjo į klausimus, pristatė edukacines erdves ir pan.

Bus anuliuoti atrankos rezultatai ir ar ji bus organizuojama iš naujo, skaitytojus būtinai informuosime. Tiesa, atrankos laimėtoja dirba ir Švėkšnos amatų centre. Pasak švėkšniškių, ten ji įdarbinta taip pat be konkursų.


Straipsnio komentarai

..2019-07-09
@ Faktai neskubėk suprasti kažką apie visas tas švietimo, nevyriausybinių organizacijų ir socialinio verslo "įstaigas". Tai kažkoks labai keistas reiškinys. Kiekviena tokia įstaiga tai gyvulinis vagonas. Naujos rūšies kolūkiai, kur buožės užsiima žmonių gyvulininkyste. Visi jie atseit kažkokie gandžiai, kalenbachai, motinos teresės. Ant tiek lietuva nustekenta kokie keturi milijonai kalenbachų laksto gatvėmis. Nu va tik dabar aiškėja kontūrai ką ta tarybų sąjunga buvo susigalvusi kai 1977 metais išleido trečią konstituciją ir įteisino naują žmonių klasę - inteligentiją. Prieš tai buvo tik darbininkai ir valstiečiai. Bet kas keisčiausia apie šitą "faktą", kad kažkaip nieko apie tą inteligentiją niekas neminėjo tais laikais. Aš pradėjau eiti į mokyklą 1980 metais. Apie komunizmą, revoliuciją, leninus, komunarus, tt labai daug šnekėdavo. Bet mokykloje aiškindavo kad tarybų sąjungoje yra tik darbininkai ir valstiečiai. Gal čia irgi lenda iš maišo kažkokie buratinų ragai ir atvirkščiai ir atbulai parašyta istorija kažkokių brexitinių galingų plunksnų?

@ šiandiena prasukau..
Jo sukai sukai ir taip susisuko galva kad sumaišei kažkokias "mūsiškių" duris ir atbėgai pašaudyti į "savus". Tiek pinigų ir vis tiek nėra nepriklausomybės nuo kažkokių iškrypėliatinių priklausomybių. Tos moterys su dirbtiniais papais tai kaip baisios karikatūros, kur būna "groucho glasses" tokie akiniai kur nosis pritaisyta ir ūsai. Bet čia irgi negalima iš karto kažkaip nurašyti, nes gali būti ir karinės ir žvalgybinės operacijos. Kai bandoma išvaizdą keisti, mėtyti pėdas, atrodyti kaip durnelėms, tt. Kitas didelis reikalas tai taituruotės. Pažiūrėkit kiek "mūsų" kariuomenėje taituruotų. Tarsi yakuza yra užpuolusi. Tu su tokiomis kalbomis tik bandai nukreipti dėmesį nuo savo gražulio kelnių. Va čia koreguok nekoregavęs, vaivorykštės nepamirš, vaivorykštės neatleis, tikėkis vaivorykščių. Arabica is for closers only. Vienintelis dalykas tau turėtų būti galvoje kaip sutepti, kad galima būtų važiuoti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Faktai2019-07-09
Klara jau seniai lankosi Švėkšnos gimnazijoje ir tvarkosi technologijų kabinete, padedant jos vaiko krikštamotei, bičiulei J. Leonienei, lyg būtų jau ilgoką laiko tarpą garantuota dėl darbo vietos. Klara Švėkšnos amatų centre įdarbinta be konkurso, nors kitoms kandidatėms buvo skelbiami konkursai. Neaiškiai įdarbinta ir V. Pozingio tėviškės gimnazijoje Veiviržėnuose. Ten ji reikalavo išeitinės kompensacijos be priežasties -galimai susitarta gražiuoju ir parašyta nepriekaištinga rekomendacija. Iki šiol dirba ir "Diemedžio" ugdymo centre...Ot, godumas! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to.....2019-07-09
šiandiena prasukau 8000€ . Tai nusipirksiu e-dviratį ir žmonai papus " paturbinsiu " . Vistiek smagiau pakoreguoti . Ačiū už komentarą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-08
@ ką pasirinkti?
Kalbi tarsi nežinotum kad visos moterys jau turi "papus". O tie netikri tai ne "papai". Nu įsivaizduok kalei pritaisyti penktą ir šeštą kojas? Tad su tais implantais yra labai įdomi dvigubystės problema. Tame ir esmė kad čia negalima atmesti kad nemažas procentas moterų kurioms įdėti implantai tai yra padaryta panaudojant prievartą. Nu jos yra nuosavybė. Gali būt kad apiforminama kaip mediciniai eksperimentai. Nu jos gal panaudojamos kaip bandomieji triušiai. Ir čia ne tiek kad bandyti implantus, bet žiūrėti kažką kaip jos reaguoja į tokias joms įtaisytas nesamones. Nu pašaunami paukšteliai. Nu kitos tikrai neatrodo kvailos ir tokioje procedūroje tikrai nieko nėra įdomaus. Gal reikalinga kad mėtyti pėdas. Nu reikalinga žiūrėti į bet kokią implanto savininkę kad tai yra galimas "call me caitlyn" variantas. tu šneki taip tarsi tavo žmona tai kažkoks raulio brolis. nu tarsi tu kažkoks alibaba pas kurį namai prigrūsti prostitučių apiformintų kaip "žmonos" ir tie namai tai vienas iš raudonųjų žibintų kvartalo nekilnojamo turto objektų. Nu kažkas panašaus kai būdavo keisti anekdotai apie alibabas kad jie tokie svetingi kad apsistojusiam svečiui pasiūlo žmoną nakčiai. Tame ir esmė su netepimais ir nevažiavimais. Kad kaip ir visame pasaulyje lietuvoje jau yra lygiai tas pats. Visos santuokos fiktyvios. Visi vaikai "gimdomi" surogatinių prostitučių, kurios po to smaginasi reikalaudamos kad tie vaikai jas vadintu "mama" kad joms už tuos kankinimus nieko nebūtų. Visi tėvai vilki gražulio kelnėmis. Prostitutės marijos žemė. Pragarų pragaras. Čia toli eiti nereikia. Pvz man savo "mamos", net pamote liežuvis neapsiverčia vadinti. Tad visos tavo minėtos "problemos" rodo kad tu esi problema, kurią reikalinga spręsti.
Kas liečia tavo klausimus apie kavines ir uostelius tai susiveda į tuos pačius netepimus ir nevažiavimus. Aš per visą gyvenimą nesu buvęs nei vienoje šilutės kavinėje, restorane, užeigoje, tt.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to...2019-07-08
ką pasirinkti ? Ar žmonai naujus papus ar elektrinį dviratį ? Žmona gali pabėgti pas kitą , o dviratį pavogti. Bet iš abiejų emocijų daug. Tik žmona 15 metų kartu , o e-dviratis naujas. O gal tuos 3500€ investuoti į meiluzę kuriai 25 metai ? Tokia gyvenimiška problema.
Čia ne brexsit ir CZV . Ką manai ?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to ...2019-07-08
jau tris kokteilius suleidau ir mintyse esu Kuboje su mulatemis , nepyk bet nesuprantau ką norejai pasakyti. 40 laipsnių daro savo.
kokia tavo nuomonė apie kavinę uostelyje ? Žmonės kalba , kad tie patys verslininkai - skolininkai iš "Kichen Inn " perėmė. Ar verta ten užsukti ?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ aš susitaisiau..2019-07-08
matot kaip įdomiai pasakyta. tarsi kalbama apie gėrimus, bet nešnekama apie gėrimą. tarsi šnekama ne apie anglių karalystės džinus sukištus į butelius vartojamų visokių sunumeruotų mėšlus maišančių cžvistėlių saviplakai su sklidinomis martinių taurėmis, bet apie visuotinius kelius kurie veda į romą, bet neaišku kodėl naudojamos kažkokios egzotiškai skambančios lazdos. Tad kas liečia kubą tai negalima nepasijuokti iš tos istorijos kur jie aiškino kad kuboje dangus griūva nes neliečiamųjų diplomatų kastą neaišku kažkas nežinia iš kur paėmė ir atakuoja su kažkokiais negirdėtais akustiniais ginklais. Taip baisiai kad tie pabrukę uodegas nešė kudašių iš tos kubos. Kas liečia Pepsi Cola tai čia reikalinga jau susiprasti kad pepsi jau buvo pardavinėjama tarybų sąjungoje žymiai anksčiau negu prasidėjo perestroika.. Nors panagrinėkit kas sponsoriauja sunumeruotos milinytės (kokia jos tikroji pavardė? ar pavardės jos "tėvų"?) nuotykius amerikoje kai jinai baigė drąsos kelio užduotį lietuvoje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to...2019-07-08
aš susitaisiau Havana Club su Pepsi Cola ir juokiuosi iš pelkės problemų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-08
kaip suprasti mokslas nieko nemokina? bet kokia mokslo įstaiga tai yra kažkokie pogrindiniai stogai grįsti gerais ketinimais ir priedanga po kuria veikia drąsieji kelėnų keliai. Nu čia užuomina apie labai apgaulingas dvigubas technologijas, kur aiškinama kad tai ką išmokęs ant pečių nenešiosi. jeigu sakoma kad šykštus moka dvigubai tai nereiškia vien tik tai kad čia kalba eina apie kažkokius durnelius kurie dėka savo raštingumo "perka" žodžius iš ostapininkų tol kol nesupranta ir nepasimoko iš savo klaidų. Pagalvokit ir apie kitus variantus pvz šykštus moka dvigubai nes netingėjo ir pats studijavo savarankiškai, darė savišvietinius namų darbus ir yra išmokęs dvigubai daugiau negu kiti durneliai, kurie švaisto pinigus niekams, kurie niekam nereikalingi.. Lietuvių kalboje žodis "moka" yra dvigubas instrumentas. Tad čia ir eina kalba kad bet koks pradinis ar vidurinis mokslas yra masinis terbakrauskių mafijos susivienijimas, kur gyvena iš to kad jie krausto mokinių krepšelius. Tad mokykla baigiasi ne tada kai vaikas išmoksta kažką, bet tada kai išmuša gegutės lizdas. Mokyklose ruošia vaikus gyvenimui tarsi visi vaikai būtų karaliai ruošiami į paradus, tik mokykla reikalinga kad palaukti kol pasiūs visiems tuos nuogybės kostiumus. Aišku vaikai nepasiutimas užtikrinamas nes jie tuo pačiu maitinami stipria iliuzija kad jiems yra kaip visiems. Kas liečia aukštąjį mokslą čia lygiai ta pati terbakrauskių daina, tik krepšeliai kitaip sukonfiguruoti, nes jeigu nori krepšelio turi eiti į banką. Tai yra pinigai ostapininkai ryte tikintis kad laimėsit kėdę vakare. Tuo pačiu aukštajame moksle yra atskira kasta mokinių kuriems nereikalinga nešiotis ubago terbos kuriems už mokslą mokėti nereikalinga už juos padengia valstybė, nevyriausybinės organizacijos, fondai, patys universitetai atleidžia nuo mokesčio, tt. Tai irgi nieko nereiškia nes niekas ten ir nesimokina. Panagrinėkit tų studentų socialinius tinklus. Varlės keliauninkės. Nepailstamai studijuoja prabangius viešbučius, restoranus, kelionių marštutus, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Xx2019-07-08
Dvi pešasi trečią laimi sėkmė damutės gėda Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-08
va čia irgi lenda kažkokių beraščių buratinų vienaraginės nosys iš maišo kur straipsnio rašytojai išsiduoda kad jie kažkokie senukai kurie kažkodėl gyvena šalyje kurioje nėra vietos senukams. Jie kažkodėl nežino šiuolaikinio gyvenimo sąvokų ir sanpratų. Visų pirma rakštisteininiai ostapininkai yra susigalvoję ir pasidėję tokias pagalves kaip savišvieta, neformalus ugdymas, išsilavinimo prilyginimas, kvalifikacijų pripažinimas, tt. Tad neskubėkit teisti, nes vis šita naujiena kaip ir bet kurios kitos naujienos tai tik kažkoks "kąsnelis" išspaustas iš geltonosios spaudos pamazgų presų priespaudos. Čia viskas yra labai apgaulinga, nes nei vienoje pasaulio aukštojo ar žemojo mokslo įstaigose nieko ir nemoko. Čia irgi labai įdomūs priespaudos instrumentai ne tik kad naudotis kaip lazda supresuota iš druskos kad mušant tuo pačiu ir barstyti daromas žaizdas, bet tuo pačiu ir "neteisingumas" kur jūs visada liksit neteisūs. Visi tie diplomai tai kaip medaliai ant karinių uniformų krūtinės. Jie nieko nesako tik kad žmogus galbūt praėjęs kažkokius gyvulių fermos kelius, iššvaistęs savo gyvenimo laiką, tt.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02019-07-08
Manėt kitaip bus? Ha, naivuoliai. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka