Merą ir administraciją įpareigojo įrodyti, kad žiedinė sankryža ne iš piršto laužta

2019-07-07, „SOS Šilutės medžiai“ informacija

Po to, kai 2018-11-19 seniūnijoje buvo pristatytas Šilutės M. Jankaus gatvės rekonstrukcijos projektas, visuomenei kilo daug abejonių dėl M. Jankaus-Miško-Sodų gatvių sankryžoje suprojektuotos naujos žiedinės sankryžos.

Išnagrinėjusi projektą asociacija „SOS Šilutės medžiai“ (toliau - SOS ŠM) be kitų pasiūlymų ir pastabų Savivaldybei pasiūlė atsisakyti šios sankryžos, kadangi, jos manymu, dėl nedidelio eismo srauto žiedinę sankryžą įrengti yra nereikalinga ir neracionalu. Svarbu, kad įrengiant žiedą būtų iškirsti sveiki medžiai, sunaikintas istoriškai susiformavęs Šilutės Žibų kvartalo gatvių tinklas.

Savo atsakyme Šilutės r. savivaldybės meras nurodė, kad administracija negali priimti SOS ŠM pasiūlymo, nes žiedinės sankryžos įrengimas projekte numatytas vadovaujantis patvirtinta projektavimo užduotimi bei atlikto saugaus eismo audito išvadomis.

Paprašius ir gavus minėtų dokumentų kopijas, paaiškėjo, kad projektinė užduotis ne tik nepatvirtinta, bet ir apskritai negali būti vertinama kaip dokumentas – neturi registracijos numerio, nenurodyta ir data, kad jis buvo įtrauktas į oficialią apskaitą. Nekaltas aplaidumas? Negana to, net ir tokioje projektinėje užduotyje nėra suformuotas uždavinys suprojektuoti žiedinę sankryžą. Cituojant pažodžiui, projektuotojo prašoma: Suprojektuoti gatvės apšvietimą, senų betono plytelių pakeitimą naujomis trinkelėmis, gatvės važiuojamosios dalies išlyginamojo sluoksnio iš asfaltbetonio įrengimą. Suprojektuoti lietaus nuotekas, mažosios architektūros elementus. Esant galimybei, suprojektuoti papildomas automobilių stovėjimo vietas.

Apie žiedinę sankryžą – nė žodžio

Apie būtinybę įrengt žiedinę sankryžą neužsimenama taip pat ir  administracijos atsiųstose Saugaus eismo audito išvadose, o pateikti paskutinių dešimties metų eismo įvykių duomenys tiesiogiai nurodė vienintelį (!) įvykį norimos įrengti žiedinės sankryžos zonoje, kai 2016-01-22,  17 val. 18 min., M. Jankaus-Sodų gatvių sankirtoje buvo apgadinti 3 automobiliai.

Iškilo natūralus klausimas: tuomet, kuo remiantis ir kodėl žiedinė sankryža vis dėlto atsirado projekte?

Viešųjų pirkimų portale skelbiama informacija apie darbų rangos sutartį Šilutės miesto Martyno Jankaus gatvės rekonstrukcijai atlikti, kurią Šilutės savivaldybės administracija sudarė su UAB „Kavesta“. Darbų kaina – 343 846,17 Eur.

 Jei ne žiedinė sankryža, kuri yra techniškai sudėtingas ir finansiškai brangus gatvės elementas, ši suma, be abejo, būtų keliasdešimt (o gal ir visu šimtu) tūkstančių eurų mažesnė.

Tad, ar suprojektavus nereikalingą žiedinę sankryžą, nebandoma dirbtinai išpūsti darbų sąmatos ir gauti daugiau ES lėšų nei iš tiesų reikia projektui įgyvendinti?

Įsitikinus, kad žiedinė sankryža M. Jankaus-Sodų-Miško gatvių sankirtoje buvo „išlaužta iš piršto“, o Savivaldybės meras nepagrįstai atmetė jų pasiūlymą atsisakyti šios sankryžos, visuomenininkai kreipėsi į Lietuvos administracinių ginčų komisijos Klaipėdos apygardos skyrių.

Komisija, įvertinusi abiejų pusių pateiktus argumentus ir atsižvelgusi į teisinį reglamentavimą, išnagrinėjo SOS ŠM bei iš Šilutės savivaldybės administracijos ginčą ir 2019-06-28 priėmė sprendimą panaikinti 2019-02-25 Šilutės rajono savivaldybės mero rašto dalį, kuria atsisakyta priimti SOS ŠM pasiūlymą dėl žiedinės sankryžos Šilutės m. M. Jankaus gatvėje neįrengimo. Cituojant komisijos sprendimą: Skundžiamo rašto dalies panaikinimo teisinė pasekmė yra ta, jog atsakovė turi šį pareiškėjos pasiūlymą nagrinėti iš naujo, nurodydama aiškų (pagrįstą objektyviais duomenimis) bei teisinį jo tenkinimo/ netenkinimo pagrindimą.

Ką gi, panašu, kad Šilutės rajono savivaldybės merui ir administracijai teks gerokai paplušėti bandant visuomenei įpiršti naujos žiedinės sankryžos būtinumą ir ją „legalizuoti“.

Ar tik ne Sizifo darbas jų laukia?

Nesulaukę pagristų administracijos argumentų visuomenininkai jau svarsto apie galimybę žengti kitus žingsnius. Kokius?  Pačius būtiniausius, siekiant apgint demokratiją ir viešą interesą.


Straipsnio komentarai

.. @ Skaitytojas 2019-07-11
savivaldybė negali nieko sugalvoti. tai sąvoka apibrėžianti kažką negyvo, kažkokį biurokratinį aparatą, ten pristatyta kėdžių ostapininkas, ir tas mechanizmas taip sukonstruotas kad jisai juda, tiksi, švyti visokiomis spalvomis, tame tarpe ir oranžine, apelsinine ir morkava. Nu jeigu savivaldybė sugalvotų įrengti sankryžą ant tavo makaulės. Nu ištaituruoti ant kaktos, nes tu esi savivaldybės nuosavybė ir tik taip jiems išeina pasisavinti kažkokius grantus plaunamus per yakuza. Nu čia gi nieko baisaus. Ir avis sveika ir vilkas sotus. niekas nebus sugriauta ir sunaikinta. Čia gi grožis. Galėsi net pats išsirinkti kokia sankryža prie širdies: kryžiaus formos, L formos, žiedinė, su vaivorykštinėmis perėjomis, tt. Ir darbo vietų bus taituruotojams (iš kur šitie visi parazitai?) Čia jie nevisai bet turėtų būti grupuojami ir su kitais "gražintojais" ale kanopų (manikiūro, pedikiūro, nagų, tt), ragų (viskas kas liečia plaukus, kirpyklas, grožio salonai, barzdų salonai, tt), snukių (bet kas kas liečia kamufliažą ale makijažas) specialistais.
Nu apie ką čie eina kalba su tomis yakuzomis? jeigu aiškina kad jie yra "land of rising sun", tai nereiškia kad čia tik dalis istorijos kur jie tuo pačiu tarnauja kaip "land or rising sun tzu". Nu dėl to ten ir pastatytos tos milžiniškos karinės basės prikimštų visų šitų mūsiškių padugnių (our troops). Bet šiuo atveju japonija, korėjas, kinija, tt jau reikalinga grupuoti kartu ir su visokiais skandinavais. Nu patys pagalvokit kaip jie bando sudaryti įspūdį kad šiaurės europiečiai tai baltaodžiai, šviesi oda, blondinai, tt. Bet visi čiukčiai, eskimai, jakutai, tt nors irgi šiaurėje gyvena, bet atrodo tarsi tai būtų kažkokie japonų kolonijos gyventojai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Skaitytojas2019-07-11
Jei savivaldybė sugalvojo įrengti sankryžą tai taip ir turėtų padaryti . Mažiau reikia kreipti dėmesį į SOSus :D Nes argumento kodėl negalėtų ten būti žiedinės sankryžos nėra . O pinigai jei nebus ten panaudoti tai jie nebus skirti Šilutės savivaldybei iš viso,o bus panaudoti kitos savivaldybės kuri turės projektą . Kadangi nebus pinigų vadinasi bus mažiau darbo vietų . Jei turite gerų minčių ar idėjų siūlykit ir naudokit savo energiją naudingai ,o ne kažką naikinti ir griauti . Reikia medžių sodinkit prašykit savivaldybės leidimų finansavimo įrenkit gėlynus gražinkit mistą ,o ne dėl kažkokios sankryžos marškinius plėškitės . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rimas2019-07-10
rinkimai baigėsi dabar jau galima dirbti pilna programa, ane? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis2019-07-09
Na nepavyko jiems bizniukas su kapinem tai imasi kito objekto-- daryti by tik daryti svarbu kad i kišene nubirtu nusispjauti i visuomenės poreikius Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ kreipkitės į šilokarčemą.2019-07-09
baigit juokus. čia tas pats kas aiškintų kreipkis į krokodilą kuris ir yra tam kad rūpintusi jūsų sveikata, nes krokodilas visada lieja ašaras kai ėda jūsų gyvus kaulus. Nu aišku krokodilui rūpi jeigu jūs muistotės bandydamas ištrūkti iš tų nasrų. Nu viskas panašu į brexitinių alibabų labdara, Zakat, Tzedakah, tt
Nu jeigu ne grybauskaitės ir ne guogos kažkokios plėšikaujančios mergos šoktų striptizą nuogos. Tad kas liečia grybauskaitę jos juodas karate diržas irgi yra įdomu. Kodėl žydrajai statinei nereikia palaikyti sportinės formos? Tik rieda ir dunda Putinas irgi trojos arklys, bet jisai kažkaip parodo kad jisai yra sportavęs kažkur. Neaišku. Gal išaugintas šaolinio vienuolyne.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to šilutiškė2019-07-09
kreipkitės į šilokarčemą. Vienintelis vietinis laikraštis kuriam dar ne pohui Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2019-07-09
Dar vienas atvejas ,kuris įrodo mūsų savivaldybės "dirbančiųjų"(negaliu nerašyti kabutėse) atsakomybę ir ,kad eiliniai žmonės niekam nereikalingi ,tik per rinkimus ,gauname ir sveikinimus iš mero ir t.t.Štai Susisiekimo ministerija prašė pateikti SODININKŲ kelių inventorizavimui reikalingas lėšas 2019metams iki 2019.kovo.Mūsų klerkai sugebėjo įrašyti ir paprašyti kažkodėl tik "Aušros"sodui 74 000 € ir gavo KITŲ SODŲ NEBUVO įtraukta į sąrašą ir galvos niekas nesuko ,kad dauguma soduose gyvena pensininkai arba jauni žmonės ,kurių pajamos yra arba minimumas arba tik pensija ir iš savo pajamų turi inventorizuoti kelius ,kurie ir taip sodininkams nepriklauso .Sodininkui priklauso jo sodo sklypas ,o keliai neprivatizuoti ir yra seniūnijos nuosavybė . Va ,taip dirba mūsų savivaldybė ,o kiek dar nesusiduriame ir nežinome ,tai marios.Ačiū tai grupei ,kuri kovoja ,ačiū laikraščiui Šilokarčiama ,kad nors paviešina ,tai žinome ,kaip ir už ką reikia gerbti savus . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2019-07-09
Visiems ,kurie nepatenkinti savivaldybės darbu ATSKYMAS. O ką jūs vargšai ,eiliniai žmogeliai padarysite ,bereikalo vėjus keliate,nes jie yra visi susibūrę į DIDELĮ UAB-Ą ir niekas jų nei kontroliuoja ,kur jie deda skirtas Vyriausybės lėšas,nei kas turi teisę jiems ką pasakyti ,geriausiu atveju pagrūmoti mažiuku piršteliu ,kad neįžeistų ,kaip tarnybos atstovus.
Taip ,kad sėkmės visiems ramiai gyventi ir į netrukdyti savivaldybės darbuotojams su savo pamąstymais.Jūs pamatysite ,kaip tas žiedas praeis ,arba čia gali su vėjo malūnais kovoti nuo ainošiaus ,pas kaipošiaus ir iš visur ,kol gausi atsakymus ,kas mėnesį praeis laikas ką nors padaryti ir iš kovos gausis didelis ŠNIPŠTAS.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Citizen 2.02019-07-08
tavo kalba visada persunkta molotovų-ribentropinių kokteilių demagogijomis tarsi kažkoks antrarūšis diversantinis kiršintojas. Visų pirma tu kalbi taip tarsi valdžia būtų ne žmonės. Nu jeigu jie būtų žmonės jiems ir būtų aišku kas yra žmogus. Nu valstybėje yra įstatymai kurie ir yra tam žmonės galėtų patys savimi pasirūpinti savarankiškai taip kaip jiems reikalinga, be kažkokios valdžios diktatūros ir tam ir yra atskirta valdžia kad jie neturėtų kištis į žmonių privatų norų gyvenimą. Jie tik prižiūri kaip tiksi tie įstatymai. Kas sviestuoja sviestą? Jeigu valdžiai pradeda rūpėti žmonių norai vadinasi čia jau ne valdžia bet kažkokie trojos arkliai kurie seka žmones kad sužinoti kaip čia prie jų pritapti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02019-07-08
Kam kam, tik savo piniginei. Nuo kada Šilutės valdžiai Žmogus ir jo norai rūpi? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2019-07-08
Aš nebesuprantu ,ar savivaldybės yra visų mūsų mokėtojų pinigų savininkai ,kad daro ,ką nori ir prieš ką jie atsakingi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ As2019-07-07
ar pats matai kad pats sau prieštarauji kalbėdamas dvikalbystes. jeigu tau sako kad pas tave yra protas, tai nereiškia kad tai komplimentas. tu esi pašiepiamas nes tas tavo protas tai kažkoks objektas kuriame taves nėra, tau ir aiškinama kad tu jau išėjęs iš proto. Tame ir esmė su swastikinių atgimėlių pieno upių geltonų krantų sviesto sviestavimo vienybėmis, žydėjimais ir geštaltais kur dėl don kichotų ant malūnų sukasi swastikos greitai. Visi tie pranašai ir aiškina kad visos blogio šaknys slypi ego, prote, mintyse, tt.. ir už tai paimdami iš jūsų jūsų blogio šaknis sau į kišenę. Kuo mažiau pinigų turėsi tuo tau bus aiškiau kokia ta joga baudžiauninkai turi užsiminėti. Eik lenk nugarą buožėms. Ir nepamiršk jaunus vaikus išmokyti kaip turi lankstytis prieš mėlynbarzdžių drąsius kelėnus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2019-07-07
Iš proto išeina tik tie, pas ką jis yra... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. Citizen 2.02019-07-07
nu čia nepamiršk pažiūrėti į tokius cirkus, kur pati žiedinė sankryža yra tik dėmesio nukreipimo objektas. gali būti kad yra ne tiek žiedinės sankryžos reikalai, bet bandoma gatvę susiaurinti ir taip susiformuoti drąsiems patvoriniams tinkamus žemės sklypus kad toliau vystyti žuvėjų krašto vasiukistano infrastruktūra. Nu įsivaizduok kiek galima bus pristatyti visokių suskilusių geldų pinigų plovimo kontorų kaip kad anglių karalystėsebet kurio miesto ar kaimelio stovi pagrindinėse gatvėse ir jos jokia veikla neužsiima. Nu ten kebabinės ar fish&chips kažkiek kruta, bet vis tiek tai irgi tik kaip karinių kazarmų valgyklos - pinigų plovimo geldos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02019-07-07
Nesikeikiant, nachui tokiioje vietoje žiedas? Tuo debiliškus stulepius jau absurdas buvo sudėti, o dabar dar ir žiedą padaryti? Ar ten tie "ponai" laisvalaikiu acetoną uosto, jog tokios "išganingos"mintys kyla? Ir apskritai, kokio velnio TIEK žiedų Šilutėje? Mes gal oficialūs AUDI rėmėjai tapsime su žiedų miestu? Sūūūūūk...tos gyvatės tik kad pinigus išplautų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-07
istoriškai susiformavęs žibų kvartalo gatvių tinklas? čia dabar kas? Tame "kvartale" stovi labai įdomu cžv gestapo įstaiga, per kurią atseit stumdo šilutės nekilnojamą turtą. Dar yra vienas įdomus namas. Ir dar įdomesnis bendrabutis, kur kaip buvo slaptas objektas sovietiniais laikais taip ir paliko. Kažkokie liuciferoniniai gandžiai ir kalenbachai atidarys jungtinių tautų pabėgėlių stovyklos filialą? Tame ir esmė su tokiais kryžiuočių smaluotų biudžetų padugnėmis kad jie tai manipuliuoja viso pasaulio pinigus. Jeigu bandysi kažką sakyti tai būsi vienas prieš visus.
Aš tikrai nesu už žydinčias sankryžas. Čia jau akivaizdžiai perestroika, kur atsibastę trojos arkliai darosi euro remontą pagal "save". Nu yra pora įtariamųjų kur tų sankryžų daugiausia - prancūzija ir anglija. Bet šiuo atveju nereikalinga žiūrėti į tas dvi šalis kaip atskirus kažkokius skaldytojus. Sakykim tai viena ir ta pati raudonai, baltai ir mėlynbarzdžio daktaro blogio ašies anglių karalystė. Tame ir esmė kad negalima kaltinti anglijos ir prancūzijos jeigu žiūrėti į tai kad vyksta brexitininkystės. Nu tai ką jie daro čia jie darė ir tenais o dar prieš tai ir dar kažkur, o rytoj nusibrexitins dar kitur kad žydėti ir valdyti drąsiai kelius kurie kryžiuojasi.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka