Dėl storosios žarnos vėžio tikrinkitės nemokamai

2019-07-06
Šilutės ligoninės abdominalinės chirurgijos gydytojai Paulius Vaitiekūnas ir Vytautas Žvirblis.
Šilutės ligoninės abdominalinės chirurgijos gydytojai Paulius Vaitiekūnas ir Vytautas Žvirblis.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių vėžio formų – storosios žarnos vėžys. Kiekvienais metais Lietuvoje nustatoma apie 1 500 naujų ligos atvejų ir šis skaičius nuolat didėja.

VšĮ Šilutės ligoninės abdominalinės chirurgijos gydytojai ragina nedelsti ir profilaktiškai tikrintis tiek vyrus, tiek moteris. Gyventojai, kurių amžius nuo 50 iki 75 metų, kartą per dvejus metus VšĮ Šilutės ligoninėje gali nemokamai išsitirti dėl storosios žarnos vėžio.

„Pacientai, kurie nori profilaktiškai pasitikrinti, turi kreiptis į šeimos gydytoją. Jiems bus atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei atsakymas neigiamas, pacientui atvykus į ligoninę atliksime storosios žarnos kolonoskopiją“, - apie tvarką aiškino endoskopinius tyrimus Šilutės ligoninėje atliekantis abdominalinės chirurgijos gydytojas Vytautas Žvirblis.

Jeigu po slapto kraujavimo testo atsakymas neigiamas, tuomet pacientui rekomenduojama tyrimą atlikti po dvejų metų. Jei teigiamas – atliekama kolonoskopija. Radus storojoje žarnoje pakitimų, paimama biopsija (siunčiama histologiniam ištyrimui).

Taip pat abdominalinės chirurgijos gydytojai atlieka kitas gydomąsias endoskopines procedūras, viena dažniausių – polipų šalinimas.

Pacientai nejaučia stiprių ligos požymių, todėl dažnai aptinkamas vėlyvos stadijos storosios žarnos vėžys, kai gydymo efektyvumas mažesnis.

Abdominalinės chirurgijos gydytojas Paulius Vaitiekūnas akcentuoja, kad storosios žarnos vėžys yra vienas sėkmingiausiai gydomų virškinamojo trakto navikų, tačiau gydymo efektyvumą lemia ligos stadija. „Jeigu nustatoma ankstyvosios stadijos liga, didžioji dalis pacientų pasveiksta”, - sako chirurgas.

Dėl storosios žarnos vėžio ištyrimo registruokitės internetu: http://ipr.silutesligonine.lt/, telefonu: 8 441 610 40 arba atvykite į Konsultacinės poliklinikos registratūrą, adresu Rusnės g. 1, Šilutė.


Straipsnio komentarai

.. @ To dvitaški2019-07-06
kaip manai kas geriau ar žvirblis raguotose ventės rankose ar laisvai bėgiojantis ąsilas danguje? Kas liečia didžiosios brexitanijos raidininkystes, tai visos raidės yra didelės, nes žmonės net pabaigę aukštuosius mokslus vis tiek yra visiškai beraščiai. Jie kažkodėl labai greitai sensta net ir nežinodami nei daug nei mažai nei nieko. Tame ir esmė su šitais "patikrinimais", kad kalbama apie tamsos karalystes. Kur atseit ateina kažkoks aborigenas į kryžiuočių bažnyčia kad juos kaip durnius primuštų. Kur kažkokie šamanai pasižiūri ir mato kažką pas jus ko jūs patys nematote, nesuprantate, nejaučiate. Nu jūs zombis. Bėgioja ir gasdina visus kaip nuo grandinės nutrūkęs raitelis be galvos.
Čia daug galvoti nereikalinga palygink istoriją kokią čia paruošta lietuvai su pvz istorija kažkokių aparteidininkų. Tad nepamirškit palangos istorijų ir neritinkit olandų atrakcionams akmenų ant kelio. Jie gi tik apsimeta tiek durnais kad atrodytų kad savi. Čia labai apgaulinga duobė kurią jie už jus iškasa kad jūs į ją įkristumėte ir patys išsiėmęs durų rankeną su ta rankena nusišautumėte. Jeigu reikalinga turbūt pabūna ir skraidančiais olandai. Čia "olandų" etiketė tik šiaip kaip pavyzdys. Nu pažiūrėkit visur kur tos mūsiškių karinės bazės ale japonijoje, vokietijoje, korėjoje, tt jie visada užsiima ir šventėmis, atrakcionais, karnavalais, tt. Ale kad pasimaivyti kad žydima vienybėje, tarsi pertrauka nuo prievartavimo, reketavimų, žudymų, raudonųjų ir žydrųjų žibintų kvartalų vystųmo, raudonų rankų, tt..
Nu kas liečia istoriją tai jie aiškina kad jau prieš 400 metų olandai maišė jūras ir vandenynus skersai išilgai, kurdami kolonijas vienas po kitos, statydami pilis, rūmus, dvarus, po visą pasaulį, tt. O lietuviai net XXI amžiuje pasistė sukužusią geldą ir pavadino ją laivu kurėnu, kad bandyti ropoti vandens keliais. Bet matyt tokie apsikrėtę downing street sindromais kad paspringę savo snargliais nuskandino ir tą geldą lygioje vietoje. Nu apie ką čia eina kalba. Nu kad visa medicina nors tai labai rimtas reikalas iš tikrųjų tarnauja ir kaip atrakcija kažkokiems žemaičiams (padugnėms). Nu ale dievų miško safaris. Medininkai 24 valandas per parą.
Nu su sausio 13osios bokštu ir buvo padarytas karinės apgaulės fokusas. Jie parodė kad žiniasklaida, spauda ir televizija užimta, bet kad kas būtų išlaisvinęs tai neparodė. Čia jau yra tikėjimo nuodėmės, kurios pavirsta į tik ėjimą. Nu dabar panagrinėkit kas per mastai lietuvoje pramogų industrijos (alegorija olandų aparteido atrakcionams).Tiek kiek prikuriama televizijos, radijo, kino, teatro, šokių kolektyvų, dainų, muzikos, cirko, gatvės artistų, neformalaus meno, dailės, skulptūros, tt tai visiškai nesueina jokie galai su jokia logika. Nu jeigu cirkas yra žymiai didesnis negu auditorija. Panaši daina ir su daktarų grupuote ir bet kokia kita grupuote pvz švietimo ir mokslo, žemės ūkio, tt. Nu tame ir esmė kad verygos neuromeda tai tik vienas iš olandų atrakcionų kuriam turėjo saugumas užritinti akmenis ant kelio, bet tame ir esmė čia jau kiti reikalai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To dvitaški (..) 2019-07-06
Kai buvai asilas iš didziosios raides, taip ir liksi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-06
aha vištos eikit tirtis pas lapes, nemokamai. tiek jūsų gyvybė ir sveikata teverta. kas čia per drąsulinių kelėnų pavardė "žvirblis"? Nors ir kito fizionomija rodo labai įdomią krypį. Tarsi geriau neprasidėti net jeigu reikalinga paklausti kiek valandų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?