Į Lietuva atgabentos pirmosios pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“, pradėta jų serijinė gamyba

2019-07-09, ARTEC ir srž. sp. Luko Tamošiūno (KAM) nuotr.

Lietuvą birželio 25 d. pasiekė pirmosios dvi pėstininkų kovos mašinos (PKM) „Vilkas“. Po metus trukusių intensyvių „Vilkas“ testavimų Vokietijos ir Nyderlandų poligonuose ir testavimo centruose, pradėta Lietuvos kariuomenei skirtų skyriaus lygio kovos mašinų serijinė gamyba.

PKM „Vilkas“ pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus pagamino Vokietijos kompanija ARTEC. Juose sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, apginkluoti 30 mm patrankomis MK-44S ir prieštankinėmis raketomis „Spike LR“, taip pat integruota kita specializuota įranga ir elektroninės sistemos.

Pirmosios PKM „Vilkas“ priėmimo procedūroms pristatomos į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo batalioną Rukloje ir tik po priėmimo bus oficialiai perduotos Lietuvos kariuomenei naudojimui.

Pagal 2016 m. Lietuvos, PKM gamintojo ARTEC konsorciumo ir tarptautinės ginkluotės pirkimo organizacijos OCCAR sudarytą 385,6 mln. eurų vertės sutartį, 88 PKM „Vilkas“ bus pristatytos į Lietuvą iki 2021 m. pabaigos. Planuojama, kad jau per 2019 m. Lietuvą pasieks iš viso 15 kovos mašinų „Vilkas“.

Kovos mašinų „Vilkas“ ugnies galios, manevro ir įgulos apsaugos derinys geriausiai atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius tiek šalies gynybai, tiek dalyvavimui tarptautinėse operacijose. PKM „Vilkas“ bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

Lietuva yra prisijungusi prie NATO Paramos ir pirkimų agentūra (NSPA) pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ aprūpinimo ir išlaikymo programos kartu su Nyderlandais ir Vokietija. Tai užtikrins tinkamą Lietuvos kariuomenės perkamų PKM logistinį aprūpinimą – galimybę naudotis bendrais PKM atsarginių dalių ir centriniais sandėliais, pagrindinių agregatų remonto pajėgumais, gauti techninę ir inžinerinę paramą ir kt., – būsimos PKM eksploatacijos metu.

Pagal atskirai įsigytą logistinį paketą, Lietuvos kariuomenė nuo 2017 m. pabaigos naudoja dvi mokomąsias pėstininkų kovos mašinas „Boxer“ be ginkluotės sistemų, kurios sukomplektuotos kariuomenės vairuotojams rengti. Taip pat yra tiekiamas logistinio palaikymo paketas – atsarginės dalys, specialieji įrankiai, simuliacinės sistemos, techninė ir mokomoji dokumentacija, mokomosios priemonės.

Bendru PKM gamintojo ir Lietuvos sutarimu, pagal Lietuvos reikalavimus gaminamos mašinos, išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis, yra vadinamos ne „Boxer“, o „Vilkas“.

Žiniasklaidos dėmesiui:

Oficialus pirmųjų serijinės gamybos PKM „Vilkas“ pristatymas ir perdavimo ceremonija Lietuvos kariuomenei vyks liepos 9 dieną.

Žiniasklaidos atstovai, norintys fiksuoti perdavimo ceremoniją ir pakalbinti Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybę bei ARTEC ir OCCAR atstovus, kviečiami registruotis KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente iki pirmadienio, liepos 8 d., 12 val. el. paštu vis@kam.lt. Oficialios „Vilkas“ perdavimo ceremonijos liepos 9 d. laikas ir programa bus pateikta tik iš anksto užsiregistravusiems žiniasklaidos atstovams.

Registruojantis būtina nurodyti: vardą/pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, kontaktinius duomenis (mob. tel. nr., el. pašto adresą). Užsiregistravę žiniasklaidos atstovai atvykę į krašto apsaugos sistemos teritoriją su savimi privalo turėti asmens tapatybę patvirtinanti dokumentą ir dokumentą (kortelę), patvirtinantį atstovavimą žiniasklaidos priemonei.

Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai privalo akredituotis KAM SKVRD: el. paštu vis@kam.lt ir atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikavimui, patvirtinimo kopijas.

Kontaktinis asmuo žiniasklaidai: KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento atstovė Asta Galdikaitė, tel. +370 5 273 5519 , mob. +370 687 90 765, asta.galdikaite@kam.lt.


Straipsnio komentarai

..2019-07-09
nu visa pirma panagrinėkit nuolatos žydinčius vaivorykštemis rožinius akinius uždėtus europiečiams. Kalba eina apie tris institucijas kurių pavadinimai skamba beveik vienodai: European Council, Council of the European Union ir Council of Europe. Council of Europe tai kažkoks keistas biurokratinis aparatas nieko bendro neturintis su Europos sąjunga, bet jisai gyventojų skaičiumi vos ne dvigubai didesnis, o teritorija turbūt tris kartus didesnis. Bet ta organizacija žymiai didesnė negu EU, ten kažkokia mir, družba, festival. Nu kai mūsų meras važiuoja į turkiją kažko tai žiurint it tos Council of Europe prizmės jisai nepalieka europos ribų. Tas pats su komskiais kai jie "krimto" mokslus rusijos aukštosiose mokyklose jie mokinosi toje pačioje teritorijoje. Brexitanija irgi nesiruošia brexitintis iš tos tarybinės tarybos. Kai jie čia prieš kelis metus organizavo kažkokias sporto žaidynes ar tik ne azerbaidžane, tai irgi atseit europos teritorija. Nu tame ir esmė kad jie su viena ranka aiškina kad rusija labai didelė grėsmė, o kai jūs nukreipiate dėmesį į ten kur jums atrodo kad gali vilkai atbėgti jie atsivaro geležinius vilkus kad galėtų juose tupėti ir su kita ranka grabalioja vienas kitam gražulio kelnių turinius. Nu kai sako kad roma nebuvo pastatyta per diena, tai nieko nereiškia tik kad stabdyk arklius. Nu kas statė romą? Nu tikrai ne romiečiai. Tie patys šilkiniai keliautojai kaip ir tie kurie statė šilo karčemą. Čia kaip su tomis kiaušiniuočių pirmenybėmis. Jeigu ta roma būtų pastatyta tai joje nieko nebebūtų statoma. Tad čia irgi viskas priklauso nuo to kaip apibrėžiamos tos naudojamos sąvokos. Gal ta roma buvo pastatyta ne per dieną, bet per valandą. Užtenka pakeisti iškabą, perkalti variklio numerį ir va boxer pavirsta į vilką. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Jonis2019-07-09
yra visiškai nesvarbu ar tu sutinki su kažkuom ar nesutinki. tuo labiau kad nėra su kuom sutikti, nes aš nieko ir nesakiau, nieko ir nepasakiau. Nu šitie trandalietai tai kažkas panašaus į kitus olandų atrakcionus, nes tai karinė technika, bet ne todėl kad jinai atseit lazda kuri gali iššauti, bet tai yra parazitinis "attrition warfare" instrumentas kuris įmontuojamas į socialinį modelį sudarant kažkokį įspūdį vietiniams apie jūsų apspjaudytą smakrą, bet taip kad valgytų tik buožės. Atvažiavę olandai gali pasisamdyti vietinius, kad efektyviau organizuoti šaudymą į savus, bet tai nėra kritiška. Bet tie darbuotojai tai tik kažkoks "garsiakalbis". Tame ir esmė su ostapininkais kodėl bet kokia tarnyba yra spec tarnyba. Jeigu jie atsisės į kėdę tai bus spec tarnyba, jeigu jūs atsisėsit į lygiai tą pačią kėdę tai bus invalido kėdė. Čia kaip ta patarlė apie žmones kurie moka puošti drabužį. Apie sviesto sviestavimo specialistus. Nu kas liečia šitą karinę techniką ir kalbama apie swastikas garbinančius gandžius ir kalenbachus, nes ta jų "visagalė" technika tai tik trandalietai kuriems reikalinga uždaros teritorijos, garažai, specialistai, nuolatinė priežiūra, atsarginės detalės, globa ir rūpyba, kvalifikacijos kėlimai, tt. Nu nei vienas žmogus kuris bus leidžiamas dirbti su ta technika bus vietinis. Tai nėra kastuvėlis ir kibirėlis kad žaisti smėlio dėžėje. Pažiūrėkit į panašią techniką pvz M1 abrams tanką. Kuro bakas yra beveik du kubiniai metrai. Vienas kubas tai toks didelis plastikinis konteineris kur būna pas ūkininkus. Kur jis tame tanke įmontuotas? Tame ir esmė kad jie tiek nusišneka su savo sezamai atsiverk kuprotų kalnų visuomene, kad jau toje kariuomenėje vaikšto kaip kažkokios egipto piramidžių mumijos ištiestomis rankomis.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonis2019-07-09
pirma karta sutinku su taskuotoju Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-09
trojos arkliai gaminasi trojos arklius kad prigrūsti juos dvikojų trojos arklių kurie kryžiuodami vaikus pergalingai žygiuos žydinčiomis sankryžomis ir žydinčiomis perėjomis. atseit jeigu pavadins trandalietus lietuvišku žodžiu tai žmonėms atrodys kad patys užsitarnavi ir nusipelnė kai mūsiškiai į juos šaudys. natistinės ESesininkų padugnių šlykštynės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?