Orai: Septynių brolių miegančių diena pranašauja, kokia bus likusi vasara

2019-07-10, gismeteo.lt. alfa.lt
alfa.lt nuotr.
alfa.lt nuotr.

Senoliai šios dienos laukdavo su nerimu, kadangi būtent liepos 10 d. buvo pranašaujami septynių dienų ar net savaičių orai.

Anuomet buvo tikima, kad, jeigu šiandien be perstojo lyja, tuomet dar lis 7 dienas ar net 7 savaites.

Arba: kokie orai bus šiandien, tokie išsilaikys ir 7 dienas ar net 7 savaites.

Šiomis dienomis šalyje kasdien vyrauja trumpalaikiai lietūs, tad ir šiandien šalyje daug kur palis su pertraukomis. Taigi, galima tikėtis visko: ir lietaus, ir saulės šyptelėjimų.

Jei šią dieną danguje karaliauja vien saulė, taip pat buvo sakoma, kad įsivyraus sausi ir saulėti orai, o tai gali lemti sausrą ir prastą derlių.

Kodėl 7 broliai miegantys? Toks pavadinimas apipintas įvairiomis legendomis, taip pat žvaigždėmis. Pasirodo, liepos 10 d. rytą danguje pasirodo Sietynas, sudarytas iš septynių žvaigždžių.

Jau nuo pat savaitės pradžios šalis kasdien sulaukia tai didesnės, tai mažesnės lietaus porcijos. Štai pirmadienį Šiaulių ir Alytaus miestuose praūžus smarkioms liūtims gatvės virto upėmis, o virš Šiaulių buvo stebėtos ir viesulo užuomazgos.

Antradienį smarki kruša praslinko Širvintų rajone, kaip reikiant nubalinusi apylinkes. Gismeteo.lt skaitytojai dalijosi įspūdingomis nuotraukomis.

Artimiausių dienų orai

Šiandien išsilaikys labai panašūs orai kaip ir vakar: daugelyje vietovių protarpiais palis. Debesuotumas nuolat kaitaliosis, vietomis gali ir perkūnija sugrūmoti, iškristi kruša.

Pūs apysmarkis šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas.

Vilniuje ir Kaune bus apie 17, Panevėžyje apie 18 laipsnių šilumos. Šiauliuose ir Klaipėdoje oras šils iki 16 laipsnių.

Ketvirtadienį temperatūra stiebsis truputį aukščiau. Lietaus jau bus mažiau, dažnai nušvis saulė, tad diena gali būti visai maloni.

Išsilaikys vidutinio stiprumo šiaurės vakarų krypties vėjas.

Tiek naktį, tiek dieną vyraus permainingas debesuotumas, vietomis trumpai palis. Tikėtina, kad vakarinėje šalies dalyje kritulių tikimybė bus mažiausia.

Nakties valandomis vyraus 9–13 laipsnių šiluma. Dienos metu Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 20, Kaune iki 21 laipsnio. Šiauliuose ir Klaipėdoje bus apie 18 laipsnių šilumos.

Penktadienį šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas jau bus silpnesnis. Dangumi keliaus tai didesni, tai mažesni debesys, sulauksime trumpo lietaus.


Straipsnio komentarai

..2019-07-10
čia greičiausiai eina kalba apie broliškos meilės miegalius, kurie gaujomis po septynis sugula į lovas ir žydi fascės fašizmo vienybėje po citrinines partijos vėliava bėgiodami po vaivorykštines perėjas. nu visų pasaulio iškrypėliatas kurį leninas šaukė vienytis. Tik prieš šimtą metų dar buvo tik raudona vaivorykščių spektro fazė. Kas čia per meteorologai? Nieko nesiskiria nuo pakso patarėjų. Nu neveltui lietuvių kalboje sakoma kad savam krašte pranašų nebūsi. Šitie pranašai irgi greičiausiai raganiniai MAGA magiški "mūsiškiai", kurie tik šaudo visokias šarlatanines nesamones į savus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?