Kas vadovauja Šilutės valstiečiams?

2019-07-13, Sergėjus GVILDYS
Iš administracijos direktoriaus kėdės V. Pozingis duoda nurodymus Tarybos nariams partiečiams. S. Gvildžio nuotr.
Iš administracijos direktoriaus kėdės V. Pozingis duoda nurodymus Tarybos nariams partiečiams. S. Gvildžio nuotr.

Valstiečių frakcija Taryboje yra valdoma iš šalies. Jos sprendimams ir siūlymams vienasmeniai diriguoja administracijos direktorius, kuris negali būti Tarybos nariu ir turėtų nusišalinti nuo darbo Taryboje.

Birželio 27 dieną vykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje išryškėjo „valstiečių“ pilkojo kardinolo kontūrai. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pristatė Tarybai sprendimo projektą dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2019-05-23 sprendimo Nr. T1-16 „Dėl Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos sudarymo“ pakeitimo. Jame buvo siūloma „valstiečių“ atstovą Virgilijų Pozingį pakeisti Tarybos nare tapusią Lijana Jagintavičiene. Skaitytojams priminsime, kad V. Pozingis atsisakė Tarybos nario mandato pasirinkdamas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.

Tačiau su tokiu siūlymo nesutiko pati kandidatė. Jos atsisakymo motyvas nuskambėjo posėdyje. L. Jagintavičienei šių pareigų niekas nesiūlė ir net nepaklausė, ar ji sutinka būti deleguota į Jaunimo reikalų komitetą. Kitų atsisakymo motyvų Tarybos narė L. Jagintavičienė nenurodė. Meras V. Laurinaitis, atsakydamas į Tarybos narės pastebėjimus, paaiškino, kad tai frakcijos apsisprendimo reikalas, ką deleguoti į vieną ar kitą komitetą. Be to, priminė meras, visoms frakcijoms taikomos vienodos sąlygos.

L. Jagintavičienei atsisakius dirbti Jaunimo reikalų taryboje, V. Laurinaitis frakcijos paklausė, kas bus deleguojamas. Frakcijos vardu pasiūlymas nuskambėjo iš V. Pozingio lūpų. Jis pasiūlė Tarybos narį Sigitą Majų. Rodos eilinė situacija, vienas atsisako, kitas siūlo. Tačiau įdomi situacija valstiečių frakcijoje.

Taip charakterizuojamas ir viso LVŽS Šilutės skyriaus darbas, o tiksliau - tikrasis vadovas. Tai V. Pozingis, kuris nėra nei skyriaus pirmininkas, nei Savivaldybės tarybos frakcijos vadovas. Šiuo metu jis netgi ne Tarybos narys. Žinoma, kaip tos pačios partijos narys jis galėtų ir turi teisę išreikšti savo nuomonę. Tačiau tik nuomonę. Tam yra frakcija, sprendimus priima frakcijos pirmininkas ar pavaduotojas, siūlymus teikia frakcijos nariai. Tarybos narių teisė ir pareiga yra siūlyti kandidatus į savivaldos komitetus. Tačiau tai  ne vykdomosios valdžios vadovo kompetencija, nors ir yra tos partijos atstovas. Visa ši situacija ir parodo, kas yra tikrasis Šilutės „valstiečių“ vadas. Ne skyriaus pirmininkė Genovaitė Kimbrienė, ir ne frakcijos pirmininkas Taryboje S. Majus, gavęs didžiausią „valstiečių“ rinkėjo  pasitikėjimą. Peršasi išvada, kad Šilutės „valstiečių“ gretose stiprėja autokratijos apraiškos, nustumdamos demokratiškus procesus į užribį.


Straipsnio komentarai

šits2019-07-18
šits pons nagus besikrapštantis valdo visus valstiečius Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Jonas2019-07-13
netepsi nevažiuosi. Tame ir esmė kad aš kiek prisimenu savo gyvenimo tai aš iš šilutės. Sovietiniame gimimo liudijime parašyta kad iš šilutės ir visuose kituose popieriuose. Nu bet kas iš to - gi negalima tikėti nei akimis, nei ausimis, nei tuo labiau popieriais. Todėl viskas ir susiveda į netepsi nevažiuosi. Pvz nežinau ar neklystu ar nepasivaideno, bet kai ėjau pavakarę į Lidl toks juodas BMW pravažiavo ir lygtai sėdėjo jame tas kur atseit saulės skandintojų ir mūšikų transportą sistemina. Nu jis atseit toks didelis šilutės veikėjas, bet jeigu tikėti visokiais popieriais ir pletkais nors mano "tėvas" atseit su juo pradirbo tarybiniais laikais kartu skaičiavimo centre, tais laikais nebuvau girdėjęs kad to veikėjo pavardę kada nors būtų kas paminėjęs. Nu teisingumo dėlei tas mano "tėvas" nelabai ir moka ką šnekėti. Tik tiek jeigu reikia kažkam. Tipiška jehovos liudininkystė. Nu dar jeigu taip pagalvojus aš tai nelabai tose mašinose gaudausi, bet jau tas gyvenimo lygis ant tiek yra vasiukistane pakilęs kad tas jo prašmatnus BMW jau nebeatrodo kažkokia ypatinga mašina. vidutinė klasė. Bet tame ir esmė kad jeigu žiūrėti į lietuvoje diegiamas transporto sistemas tai čia labiau turbūt panašu į brexitistaną. Ten labai iškreiptos proporcijos ant tiek daug tų naujų ir prabangių automobilių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonas2019-07-13
iš kur tokių tupų kaip taškius? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ir vėl2019-07-13
sau rašantis laiškus reiškiasi.
Tikrai man su galva blogai.
Suriškite mane!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-13
bet tame ir esmė kad negalima iš šitos oriflamininkės daryti kažkokį pavyzdį, nes į visus kitus irgi reikalinga žiūrėti kaip į tokius pačius oriflamininkus. Oriflame tai žodis nuo Oriflamme, kur karyboje reiškia kad tokiame kare neimama belaisvių. Taip suorganizuota okupuotos šalies gynyba kad visi aborigenai ginami į krematoriumus. Nu įsivaizduokit kryžiuočių gaują kurie vienas už kitą liudiją vardan jehovos, trianguliacijos vinukų, liuciferonizmų, anglių karalystės, kuprotų kalnų alibaboms kurie visus varo į lažą, tt... Nu pas kiekvieną tarybos užgavėninką yra skirtinga rolė ant karinio užgavėnių teatro scenos. Jie visi skirti kad užgauti ir užgaulioti, o kad po to galėtų tas žaizdas ir "gydyti". Nu patys muša patys rėkia. Bet tame ir esmė kad jų kaukės tai kaip malūnai ant kurių sukasi svastikos greitai. Nebūkit don kichotais nemaištaukit prieš malūnus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-13
reik turėti omenyje kad jie jokie ne valstiečiai, nebent kalba eina apie kažkokius kryžiuočius kurie lanksto jaunus kaip kokius origamius į senatvę ale valsčius, šlėktas, lenktyninkus, lenkėjus, buožes, tt.. Tad pozingis niekam čia nevadovauja. O ta oriflamininkė tai jau yra visiems iki gyvo kaulo įgrisusi. Tiek lenda visur. Iš kur tiek drąsos kelėnuose? Ir viskas fiktyvu pas ją. Ir santuoka, ir vaikai, ir biografija, tt. Nu gal nėra ko prarasti? Kaip kamikadzės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka