SBA įmonėje „Germanika“ apgyvendintos bitės

2019-07-14, SBA grupės informacija

SBA grupei priklausanti baldų gamybos įmonė Germanika“, esanti Sakūtėlių kaime, Šilutės rajone, kaip ir visos SBA grupės įmonės, dalyvauja socialinės atsakomybės projekte, kurio tikslas - padėti išsaugoti pasaulyje mažėjančią bičių populiaciją. Šalia bendrovės pastato įkurdinti du aviliai. Juose apgyvendinta arti šimto tūkstančių bičių iš SBA projekto kuratoriaus, Lietuvos bitininkų sąjungos viceprezidento dr. Algirdo Amšiejaus bityno. 

„Mūsų įmonė turi pakankamai teritorijos aplink pastatus, tad nusprendėme avilius ne kelti ant stogo, kaip miestuose įsikūrę SBA įmonės, o pastatyti kieme. Mes esame laukų ir miškų apsuptyje, tad bitėms darbo čia tikrai užteks. Matydami ryškius avilius smalsūs įmonės darbuotojai ateina pasižiūrėti, kaip jos dirba. O kadangi aviliai stovi įmonės kieme, greta jų įkalėme perspėjantį ženklą, kad čia skraido linksmosios bitutės“, - sako „Germanikos“ vadovas Rolandas Baltuonis.

Sakūtėlių kaime apgyvendintos bitės yra specialiai išvestos, neagresyvios „Bakfost“ linijos, retai spiečiasi, tad įmonės gyvenimo jos netrikdo.

„Germanikos“ bites prižiūri bitininkai ir sutuoktiniai Aušra Katkienė (įmonės apskaitininkė) ir Vytautas Katkus (įmonės vyresnysis operatorius). Jie tikisi, kad sustiprėję jaunos bičių šeimos pirmojo medaus leis paragauti jau rugpjūtį.

SBA grupės įmonėse bei verslo centruose iš viso įkurdinta 19 avilių.

Be „Germanikos“ bitės apgyvendintos ant „Šilutės baldų“, „Klaipėdos baldų“ stogo, „Šatrijoje“ Raseiniuose, „Kauno balduose“, „Visagino linijoje“ bei „Utenos trikotaže“, taip pat ant verslo centrų „Kauno dokas“ ir BLC Kaune.

Bitininkai sako, kad miestuose bitėms saugiau, o medaus kokybė dėl augalų įvairovės ne prastesnė nei laikomų kaimiškose vietovėse. Medų, kurį suneš ant SBA įmonių ir verslo centrų stogų laikomos bitės, pirmiausiai planuojama ištirti ir tuomet vaišinti kolegas, verslo partnerius bei klientus.

SBA grupė yra viena didžiausių šalyje. Jai priklauso NT inovacijų bendrovė „Urban Inventors“, plėtojanti verslo slėnį „Green Hall“ Vilniuje ir BLC verslo centrą Kaune, taip pat  investicijų valdymo bendrovė „Capitalica“, kuri Kaune valdo verslo centrą „Kauno Dokas“, Vilniuje  – „135“ ir plėtos modernių biurų kompleksą Rygos Skanste rajone, netoli miesto centro. SBA baldų gamybos grupę sudaro „SBA baldų kompanija“, valdanti „Klaipėdos baldus“, „Šilutės baldus“, „Germaniką“, „Visagino liniją“, „Mebelain“, taip pat „Kauno baldai“. SBA tekstilės sektorių sudaro „Utenos trikotažas“ kartu su „Šatrija“ ir „Mrija“.

 


Straipsnio komentarai

Citizen 2.02019-07-16
Bitininkystė - sena mano svajonė. Tikrai kažkada tuo užsiimsiu. :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Reikia Bitutės myleti2019-07-15
nereikia nei mylėti nei tikėti jokiomis pasakomis apie griuvantį bitučių dangų. Mano tėvas laikė bites visą gyvenimą kiek aš prisimenu. Tad aš apie bitininkystę kažkiek išmanau. Nu čia irgi reikalinga susiprasti kažką apie durnyne užduotas darbo "terapijas" arba kažkokią veiklą kaip priedanga kad KGB sekti kažkokius atokiai įsikurusius durnius ar užsilikusius vokiečius. Jugi visi vistiek priklauso kažkokiems kolūkiams ir tt. Ką pasakė agronomas ar pirmininkas taip ir reikia mylėti ir gerbti kaip savo. Nu ir kas kad durnius seka durnių. Nesvarbu. Svarbu kad apiforminta. Kaip vyksta sekimas tai ne jūsų nosiai suprasti. Tame ir esmė kad įsivaizduok atvažiuoja bitininkas į kokią sodybą ir pasiprašo ar gali kur nors atokiai sodybos krašte pasistatyti 10-20 avilių. Nu žmonėms turbūt atrodo nu kas čia tokio. Turbūt atvažiuos porą kartų į metus, ten įstatyti rėmelius, išsukti medų, paruošti žiemai, ir viskas. Bet įsivaizduokit beprotį kuriam apie tas bites kažkas ant tiek įdomu kad jisai gali "bitininkauti" kad ir su vienu aviliu kiekvieną dieną. Kaip žvejys kuris gali prasidaręs tualeto dangtį užsimesti meškerę ir stebėti plūdę, nes jam plūdė tai kažkokios akys kurios atveria akis ir parodo kas vyksta po vandeniu. Nu ir važiuoja toks "bitininkas" į tą sodybą kiekvieną mielą dieną. Patampa vos ne gyventojas. Nu aš kalbu apie visokius neatsargius panorėjimus ir gerus ketinimus.
Pagalvok kaip jie aiškino JAV apie masiškai mirštančias europietiškas bičių kolonijas ir lygiagrečiai aiškinančius kitas istorijas apie afrikanizuotas bites žudikes. Bičių žudikių istorija prasidėjo anksčiau negu europietiškų bičių mirimai. Panašiai tuo metu kai prasidėjo perestroika. Jie turėjo net labai gasdinantį filmuką paruošę kur žaislinis judantis šuniukas prie avilio laktos būdavo užpuolamas tų žudikių. Nu kaip pavyzdys. Iš tikrųjų tokį žaisliuką padėk prie bet kokio avilio laktos bus ta pati daina. Tikrovėje tai tik kalbos. Dabar jau turėtų visa amerika būti okupuota bičių žudikių jau nekalbant apie lotynų amerikos šalis, pietų ameriką, tt. Bet kiek žmonių miršta nuo bičių žudikių? Nulis. Tai tik pasakos. Priedanga. "istorija" parašyta galingų plunksnų kad pasakoti apie karinius reikalus. Nu amerikoje išžudomi visi europiečiai, kurie sukeičiami su kažkokia "našesnia" darbo jėga, kuri palyginus su slabakais europeičias agresyvi, geriau suorganizuota, moka gintis, tt. Nu gal kalba eina apie geležinius kumščius ir MMA.
Tame ir esmė kad lietuvoje CŽV gestapui dar papraščiau. Čia jiem viskas aišku kitaip, nes viskas paruošta ir sukramtyta ir padėta ant lėkštutės. Visi auginami žmonės buvo ant tiek vadinami kiaulėmis kad visi ir kriuksi. Tame ir esmė kad jų didžiausia klaida ir yra tame kad jie visiškai nežiūri nieko. Yra buožių buožės, kurie tokie buki kad jie nesupranta kitaip negu kad jeigu šuo gimė arklidėje tai ir yra arklys. Jeigu arklys gimė šunidėje tada iš to arklio negali niekas kitas išaugti tik šuo. Yra panaudoti kažkokie masinio naikinimo ginklai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Reikia Bitutės myleti2019-07-15
Patinka kai žmonės užsiima bitininkystė. Ir kad visame pasaulyje, kuo daugiau mylėtų ir veistu. Nes buvo kituose šalyse daug bičių išmirė. O nebus bičių viskas žus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-14
matot kokios pavardės: baltuonis, amšiejus, tt. Tarsi jau ir lietuvą pasiekė aparteido afrikAAnizuotos bitės žudikės Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?