Lietuvos bokso viltys Minske – be medalių...

2019-07-13
Ringe Edgaras Skurdelis. Jis dažnai taškus renka tiesiais akcentuotais smūgiais.
Ringe Edgaras Skurdelis. Jis dažnai taškus renka tiesiais akcentuotais smūgiais.

Europos žaidynėse, vykusiose birželio 21-30 dienomis Minske, į bokso ringą lipo net 44 šalių atstovai. Lietuvos rinktinė, kurioje buvo ir trys Šilutės bokso klubo „Kovotojas“ trenerio Vinco Murausko auklėtiniai, medalių nepelnė, nors tokia viltis tikrai ruseno. Kas sutrukdė? Paskutiniu momentu sportininkų patirtos traumos, rinktinės kartų kaita bei stiprūs varžovai – krūva priežasčių, palikusi šalies rinktinės narius be apdovanojimų.

Praretinta rinktinė

Minsko ringe kovojo dešimties svorio kategorijų sportininkai - 317 boksininkų. Lietuvos rinktinę turėjo sudaryti 7 atstovai. Deja, sportinę karjerą anksčiau laiko mėgėjų ringe baigė Londono olimpinių žaidynių ir Europos čempionato prizininkas, buvęs traksėdiškis Evaldas Petrauskas, taip pat Saimonas Banys, o Roberto Jokulio ir Pauliaus Zujevo patirtos traumos dar labiau praretino lietuvių rinktinės gretas.

Ypač daug vilčių buvo siejama su 21-erių metų sunkiasvoriu šilutiškiu Robertu Jokuliu, kuris prieš tai vykusiame tradiciniame tarptautiniame Algirdo Šociko turnyre Kaune visus tris savo varžovus nokautavo pirmame raunde. Finale jo smūgių, trenktų lyg geležimi, neatlaikė net juodaodis atletas, atstovavęs Švediją. Robertas buvo įgijęs gerą sportinę formą, tačiau trauma išbloškė jį iš žaidynių.

Tad Minske į ringą kopė buvęs šilutiškis Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 60 kg), buvęs švėkšniškis Vytautas Balsys (sv. kt. iki 75 kg) ir sunkiasvoris Mantas Valavičius (+ 91 kg). Kaip kartais sakoma, iš didelio debesies mažas lietus. Bet sporte taip nuolat atsitinka. Nuo blogų staigmenų niekas neapsaugotas. E. Petrausko noras pasitraukti iš Lietuvos rinktinės irgi daug kam buvo netikėtas.

Evaldas pirmuosius laimėjimus ringe iškovojo treniruojamas Šilutės sporto mokyklos ir bokso klubo „Kovotojas“ trenerio V. Murausko. Pamariškis kūlė varžovus it spragilais ir netruko įgyti sportinę šlovę. Tiesa, būties slenksčių neišvengta. Ringo mokykla kieta, už virvių viskas aišku, ką daryti, o gyvenimo keliai keleliai painesni, mįslingesni. 

Pralaimėta Rusijos, Norvegijos ir Serbijos atstovams

A. Šociko turnyro techniškiausias boksininkas Edgaras Skurdelis (treneriai Vidas Bružas, Vincas Murauskas) Minske tikėjosi pelnyti kelialapį į pasaulio bokso čempionatą. Jis - šalies rinktinėje ne naujokas. Septynis kartus tapti A. Šociko turnyro čempionu – titulas, apibūdinantis Edgarą, kaip aukštos klasės ringo meistrą. Taip ir yra. Pirmą kovą Baltarusijos sostinėje E. Skurdelis laimėjo techniniu nokautu prieš Estijos sportininką Valerijų Tsernoglavskį. Antrame rate E. Skurdelis surėmė pirštines su 2017 metų Europos vicečempionu iš Rusijos Gabilu Mamedovu. Edgaras aktyviai pradėjo kovą, tačiau patyręs varžovas nepasimetė, atsilaikė ir pamažėle perėmė iniciatyvą. Apylygę dvikovą nedidele taškų persvara laimėjo varžovas. Trečiame raunde Edgaras bandė pakreipti reikalus ringe savo naudai, daug atakavo, bet G. Mamedovas sugebėjo išsaugoti vos apčiuopiamą persvarą.

Kauno sporto universitete besimokantis Vytautas Balsys pralaimėjo pirmą kovą Norvegijos rinktinės nariui Mindaugui Gedminui. Mindaugas yra gimęs Lietuvoje, tačiau  tai praeitis – šiandien kovoja už Norvegiją. Pirmas raundas vyko apylygiai, antrame pranašumą įgijo M. Gedminas, o trečiame raunde varžovas įtvirtino savo persvarą. Teisėjai skyrė pergalę rezultatu 5:0 Norvegijos atstovui.

Super sunkiasvoris Mantas Valavičius  (+91 kg) į antrą ratą pateko burtų dėka be kovos. Jis į varžovus gavo serbą Vladeną Babičių. Serbas buvo žemesnis, bet 15 kg sunkesnis. Jis ir nugalėjo. Lietuvos rinktinės nariai boksininkai šį kartą Europos žaidynėse medalių dalybose nedalyvavo, užleido tas vietas stipresniems.

Labai gaila, kad trauma sutrukdė pasirodyti pernykščiam  šalies čempionui R. Jokuliui. Ką gi, Lietuvos ringo meistrai mūšį Minske pralaimėjo, bet 2019-ieji dar mestels kovų, kurios suteiks šansą reabilituotis. Revanšo dvasia sporto pasaulyje neišsemiama.


Straipsnio komentarai

tas pats2019-07-13
sau laiškus rašantis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-13
nu tame ir esmė jeigu tas pasaulis ant tiek susiglobalizavo kad visur įsikraustė ir gyvena kažkoks internacionalas tai visas tas tautiškumas, nacionalizmas, tt tai ir jau akivaizdu kad nebeturi prasmės. Nu čia ne lietuvių boksininkai važiuoja į minską, bet kažkokios kamuolinių gaujos boksininkai nuvažiuoja į kažkokį mafijos sambūrį, sąskrydį, suvažiavimą, tt Nu kažkas panašaus kaip euroviziją, kur visas šalis atstovauja tos vienos ir tos pačios šalies veikėjai. Nu ale drąsiųjų kelėnų smaluoti biudžetai pvz yamahos/suzuki ar paprastos muzikos mokyklos, bacha bazi afganistane, kryžiuočių kastratai, tt Tad tautiškumas tarsi užsimautų trojos arklys Lucha libre kaukę kad žiūrovams būtų "įdomiau" stebėti cirką, kur žiūrovai yra cirkinami ne tik per kišenes, bet ir per gerkles. Čia atseit viskas dėl jūsų. Jūs čia užsiprašėte. Neatsargiai panorėjote. Kaip kad dabar maximoje per interkomą prašo kad įvertintų jų darbuotojus, nes tie darbuotojai dirba ne dėl savęs ar dėl maximos pelno, bet dėl klientų. Nei kapitalizmas, nei komunizmas, tt. jau patys aiškina kad čia kalba eina apie kažkokį ne tik pasakų sekimą, bet ir sekimą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-13
kodėl lietuvos jeigu nelietuviškos pavardės? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?