Pataria, ką pasiimti maudynėms su vaikais – 6 privalomi atributai

2019-07-12

Poilsis prie vandens telkinių su mažaisiais – maloni pramoga visai šeimai. Tačiau tam, kad tokios išvykos būtų ir smagios, ir saugios, būtina iš anksto sudaryti reikalingų daiktų sąrašą. Specialistų teigimu, prieš keliaudami prie vandens tėvai turėtų apmąstyti ne tik tai, kokius vaiko žaislus paimti, bet ir kaip pasirūpinti mažųjų apsauga ant kranto ir vandenyje.

Kaip teigia Lietuvos plaukimo federacijos kartu su lietuvišku prekybos tinklu „Maxima“ vykdomo projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ vadovė ir plaukimo trenerė Milda Šeibokaitė, pats svarbiausias „atributas“, kuriuo turėtų pasirūpinti tėvai, yra ankstyvas vaikų mokymas plaukti. Taip pat ji pataria, kas dar – nuo būtinų daiktų ant kranto iki maudynių vandenyje – padės saugiai ir linksmai leisti laiką su vaikais.

Apsauga nuo saulės – kelių rūšių

Kad pramogų prie vandens neprimintų tik nusvilę ausų galiukai ir raudonai nudegusi oda, būtina pasirūpinti apsauga nuo saulės. Ši vasaros pradžioje ypač pavojinga vaikams, juk jų oda plonesnė ir lengviau pažeidžiama UVA ir UVB spindulių.

Svarbu prisiminti, kad nė vienas apsauginis kremas neapsaugo 100 proc., tad net patepus odą SPF 50 kremu, reikėtų imtis ir kitų priemonių – ieškoti šešėlio, dengti galvą.

„Poilsiaujantiems prie vandens telkinių visada rekomenduoju dėvėti galvos apdangalą (kepurę, skarelę), pasitepti apsauginiu kremu ir pasislėpti po dideliu skėčiu nuo saulės. Patiems mažiausiems visa tai galima paversti žaidimu ploną apsauginį audinį užrišant tarsi supermeno skraistę“, – su šypsena pataria M. Šeibokaitė.

„Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė pastebi, jog į apsaugos nuo saulės svarbą lietuviai žiūri vis rimčiau. Jos teigimu, lyginant šių ir praėjusių metų birželio duomenis, įdegio ir įdegį išlaikančių priemonių nupirkta dešimtadaliu daugiau, apsirūpinta ir skėčiais nuo saulės, ir jų priedais – šių prekių pardavimai šoktelėjo net 17 proc.

„Vasarą turime ypač saugoti galvą nuo perkaitimo ir saulės smūgio, tad tinkamai parinktos kepurės bei skrybėlės yra tiesiog privalomos. Siūlome platų pasirinkimą pačių įvairiausių stilių ir formų galvos apdangalų, kad kiekvienas rastų sau tinkamą variantą. Vienos mėgstamiausių – kepuraitės, turinčios ir kaklo apsaugą“, – teigia V. Drulienė.

Specialistai primena, kad plaukai neapsaugo nuo žalingo spindulių poveikio, jis itin pavojingas ir mažųjų akims. Todėl geriausia žaidžiantį vaiką apsaugoti keliais būdais – ištepus kremu uždėti plačiabrylę skrybėlę ar kepurę, akinius su SPF apsauga, pasiūlyti žaisti toje pakrantės dalyje, kurioje yra pavėsis.

Gelbėjimo priemonės – net mokantiems plaukti

Gelbėtojų teigimu, nuleisti akių nuo mažųjų poilsiautojų negalima net tada, kai jie žaidžia ant kranto. Sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką gali padėti specialios saugumo priemonės, kurias derėtų rinktis atsižvelgiant į vaiko amžių ir plaukimo įgūdžius.

„Prie atviro vandens vaikams rekomenduočiau naudoti liemenes ar rankoves. Pripučiami ratai labiau tinka ant kranto, mat atviruose vandens telkiniuose didesnė rizika labai greitai iš rato išslysti“, – pataria M. Šeibokaitė.

Trenerė tęsė, kad įdėmiai reikėtų stebėti ir vaikus, plaukiojančius ant pripučiamų čiužinių, nes jie gana greitai gali nunešti vaiką toli nuo kranto. Mokantiems plaukti vaikams neprivalomos papildomos priemonės, bet suaugusieji visada turi įvertinti riziką ir būti budrūs.

Vėsinimosi priemonės karštomis dienomis – būtinos

M. Šeibokaitės teigimu, pripučiami baseinai gali būti ne tik puikus būdas atsivėsinti, bet ir smagi pramoga, kuria neretai džiaugiasi ne tik vaikai, bet ir jų tėvai.

„Pripučiamame baseine vanduo įšyla greičiau, todėl mažieji gali ilgiau ir saugiau ropoti, taškytis bei gaivintis. Pastatę baseiną, pavyzdžiui, ant ežero ar jūros kranto, tėvai gali lengviau stebėti savo vaiką. Bet nereikia pamiršti pripučiamo baseino priežiūros – reikia jį valyti, keisti vandenį“, – priminė specialistė.

Kaip pastebi V. Drulienė, pripučiami baseinai yra tikras šios vasaros hitas. Per pirmąsias šio mėnesio savaites, lyginant su praėjusiais metais, pripučiamų baseinų parduota net 50 proc. daugiau.

„Juos dažniausiai įsigyja šeimos su mažais vaikais, mat nedaug vietos užimančiame pripučiamame baseine mažyliai noriai leidžia laiką karštomis dienomis. Tautiečiai juos ne tik vežasi prie vandens, bet ir naudoja privačiuose kiemuose“, – teigia „Maximos“ komercijos vadovė.

Galiausiai vietos kelioninėje kuprinėje turėtų rasti ir didelis rankšluostis bei butelis vandens – karštą dieną medikai ir suaugusiesiems, ir vaikams vandens pataria gurkšnoti nuolat.

TOP 6 saugaus poilsio prie vandens su vaikais atributai:

1.         Gelbėjimo liemenė, pripučiamas ratas ar rankovės

2.         Apsauginis kremas nuo saulės

3.         Skėtis nuo saulės

4.         Didelis rankšluostis po maudynių,

5.         Pripučiamas baseinas mažiesiems

6.         Kepurė nuo saulės


Straipsnio komentarai

kiekvienas savaip 2019-07-12
vieni mėgsta kalbėti su televizoriumi, kiti patys su savimi, kai kas rašo sau laiškus, o aš bandau suprasti kodėl...gal jau stogas man nuvažiavo... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-12
nu mes jau žinome kad pas PR is ON madmenus iš MAD is ON avenue nebūna blogų naujienų. visos blogos naujienos yra geros naujienos, nes bet kokius jums iškylančius ar jūsų užduodamus klausimus galima naudotis kaip lazdomis kad mušti jus su atsakymais, net jeigu jūs tų klausimų neišdavėte ar neišsidavėte (čia svarbu, bet neįmanoma paaiškinti). Nu bet kokia problema yra viena iš galimų mūsiškių dienų pergalingų švenčių kad žygiuoti garbėtroškiniu paradu kai su ta problema susidorojama. Tai yra viskam iš anksto yra specialiai paruošti atsakymai trojos arklių specialistų pavidalu, kuriems bus kuriamos buožių darbo vietos kad toliau lupti diržus iš jūsų jaunų link senatvės lenkiamų nugarų. Matot svarbu yra ne pats atsakymas, bet sureagavimas, kad kažkas buvo atsakyta kažkokio gyventojo ar "rinkėjo" interesai ar teisės atstovauti taip kaip reikalauja kažkokios gegutės lizdų tiksėjimo normos. Čia kalba eina apie reagavimą dėmesiu į dėmesį. Pasišpagavimas. Tad jeigu jums atrodo kad niekas į jus nekreipia dėmesio, reikalinga susiprasti kad ignoravimas irgi gali būti naudojamas kaip vienas iš dėmesio kreipimo būdų. Nu kad pažiūrėti kokio stiprumo ir ilgumo detonacijos laidas pas jūsų bombą. Jūgi tik pas dievą begalinė kantrybė. Nu gal dar pas robotus. Jeigu nereaguojate vadinasi kažkodėl per daug žinote ir tai gali tarnauti kaip licenzija dėl ko galima jus greitai sendinti. Nu jeigu jūs esate gegutės lizdo "senukas" tada tokiame užkariautame lizde tam senukui nėra vietos, nes "naujokai" yra drąsesni, stipresni, vikresni, jiems reikalinga daugiau vietos, daugiau maisto, daugiau dėmesio, daugiau vietos po saule, tt. Kas liečia "žinias" ir "vertę" jie lygus. Tad šiuo atveju jūs esate dar blogesnėje padėtyje, nes "naujokai" turi kokius tik nori palaikymus apie kuriuos jums neįmanoma net pagalvoti. Nes jūs kažkaip užprogramuoti labai jau vienapusiškai. Tarsi kažkokie žemėti ir purvais aplipę kiborgai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-12
ką reiškia neneškit trojos arklių mafijozams? Nu žiurint kaip rutuliojasi geopolitiniai reiškiniai - tai iš makroekonomikos pusės cžv gestapas keičia pasaulį taip kad viskas ką jie daro galima būtų naudoti kaip tepalą, lazdą, ramstį, šviesą, tt kad įtakoti "mikroekonomiką" visiems kurie su tuo kažkaip susieti. Jus. Nu tai kas jūs galvojate kad yra laisvė pavirsta vergove, kas yra taika pavirsta karu, rojus pavirsta pragaru, tt. Nu iš smaluotų biudžetų romėnų taborų prizmės žiūrint lietuvoje ir bet kur kitur tarybų sąjungoje buvo didelė problema. Ir ne tiek valdžioje ar santvarkoje, bet žmonėse, kurie nesugebėjo "pasipriešinti" tokiam režimui. Žmonės vadinasi buvo zombiai, kurie pralaimėjo. Tokie kryžiuočiams ir yra nereikalingi. Jie dabar va atseit pasinaudojo perestroika kad atėję galėtų išnaikinti tuos žmones ir matot kaip gražiai gyvena žydėdami kažkokioje įdomioje su kokiais tik nori alibabomis vienybėje dėl "tos" lietuvos. Paimkit kadrus bet kokių institucijų veikiančių lietuvoje, kad ir kokį didžiausią lietuvos universitetą - ten lietuviškų pavardžių nebėra. Ir visi tie muhamedai matyt už tuos kruvinų rankų darbelius apipilami kažkokiais sezamai atsiverk lobiais. Geltonosios spaudos priespaudoje vien tik geros naujienos, o tos kurios blogos jos irgi geros, nes ten viskas ne iš tikrųjų. Nu blogos naujienos irgi kažkaip reikalinga dėl "rinkos" poreikių, kad atrodytų kažkas kažkaip akloms višoms rankiojančioms grūdus. Tai kaip jie tvarkosi labai nedauk kuom skiriasi nuo sovietinių laikų išskyrus tai kad atseit visiems gerai: ir skerdžiamoms avims, ir geležiniems vilkams užsiimantiems geležinių nervų vegetaryste, tt.
Nu tame ir esmė kad kai būdavo tie mafijoziniai filmai apie visokius kryžiuotininius tėvus (matot kad anglų kalboje tai kažkoks įdomus šventvagystinis dviprasmybinis išsireiškimas) ten jie vienas kitam atseit dovanų atnešdavo arklių galvų vienas kitam ir paguldydavo į lovas. Lietuvoje tais sovietiniais laikais irgi buvo keistas gandas vaikai pasakodavo kad latvijoje "zirga galva" yra pats baisiausias įžeidimas koks tik gali būti. Pasakyk taip latviui ir jie baisiausiai įsizeis. Nu kiek mes bandydavome aiškintis ar ten per gimines ar draugus latvijoje tai jie tik karpydavo ausimis apie tokius klausimus. Matot šiais laikais socialiniuose tinkluose ta plastikinė "zirga galva" tai viena iš populiariausių kaukių.
Nu tame ir esmė kad nereikalinga aiškinti kažko ką jie ir taip žino. Kaip jūs besuprasti fokusą kurį jums padarė būsit suklydę, nes jūs nežinote kada buvo fokuso pradžia ir kada buvo fokuso pabaiga. Tad kai jūs prasižiosite kažkoks fokusas bus tik prasidėjęs.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-12
kas čia per pavardė "drulienė"? Iš kur čia atsidrąsinę keliautojai? Kaip galvojate kodėl maxima naudoja nelietuviškas raides? Ir labai jau pabrėžia tą raudoną kryžių. Nu paverstas kryžius 45 laipsniu kampu vadinamas šventojo andriaus kryžiumi. Nu kaip anglijos vėliavoje. Matot maxima tai nėra lietuviška firma. Jie gi jeigu neklystu registruoti ir valdomi per kažkokius ofšorus. Tame ir esmė kad vilniaus prekyba tai prekiauja vilniumi, taip kaip šilutės prekyba prekiauja šilute. Kas tuose laurų kvartaluose darosi neaišku. Miega turbūt kažkokios gražuolės. Tik nebučiuokit, nebudinkit, nežadinkit tų baidyklinių pabaisų. Ir negalvokit kad reikalinga būti vagimi kad sugauti vagis. Neneškit jokių trojos arklių mafijozams. Visa operatyvinė veikla ir yra "vor v zanoke" mafija tų kurie sėdi ambasadose ir užsieninių (offšorinių) reikalų ministerijose.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-12
kas čia per pavardė "Šeibokaitė"? iš kur čia atsimeilutytinę rūpintojėliai? matot čia yra elementarus pavyzdys kaip veikia ostapininkų kėdžių saugumo tarnybos, kurios vis tiek yra karinės gyvulių fermos trojos arklininkystės operacijos net jeigu ir tiesiogiai nereketuoja nes naudojamos kaip suskilusios geldos kad plauti smaluotus biudžetus. Jie rūpinasi jūsų vaikais, nes ne vien todėl kad jūs nemokate ir negalite jais pasirūpinti. Tie vaikai yra ne jūsų. Jie yra mūsiškių vaikai. Nu jeigu tikėti istorinėmis nuotrakomis nacių konclageriuose irgi mažyčiai vaikučiai buvo kalinami. Nors gal ten irgi būdavo raudonkepuraitiniai lopšeliai darželiai, kur tiek kraujo būdavo kad net kruvinomis kepuraitėmis brexitiniai robinhoodinės padugnės vaikščiodavo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?