Baltiškų ženklų įvairovė Vilkyčių filiale

2019-07-17, Palmyra Jančauskienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filialo bibliotekininkė
Edukacinio užsiėmimo dalyviai laiką praleido prasmingai. Autorės nuotr.
Edukacinio užsiėmimo dalyviai laiką praleido prasmingai. Autorės nuotr.

Birželio 18 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko edukaciniai užsiėmimai „Baltiški ženklai“, kuriuos vedė odos meistrė Jūratė Mierkienė iš Priekulės. Užsiėmimo dalyviai susipažino su odos apdirbimo būdais bei įvairove ir pasigamino apyrankes.

Renginio pradžioje J. Mierkienė supažindino su odų pavyzdžiais, kurios paruošiamos iš įvairių gyvūnų, paukščių ir žuvų odos. Vaikai turėjo galimybę pačiupinėti stručio kojos, gyvatės, žuvų odos pavyzdžius. Odos meistrė papasakojo, kad Islandijos saloje gyventojai užsiima įvairių žuvų odų apdirbimu. Oda plačiai naudojama baldų pramonėje, galanterijoje ir papuošalų gamyboje.

Odininkė parodė savos gamybos odos dirbinius: apyrankes, auskarus, prisiminimų knygas, magnetukus, raktų pakabukus.

Užsiėmimo metu susirinkę dalyviai išmoko pasigaminti odines apyrankes su baltiškais ženklais. Visas gamybos procesas prasidėjo nuo eskizų piešimo, vėliau raštai buvo atkartojami ant odos juostelių. Ornamentus spalvino akriliniais nenusiplaunančiais dažais ir priderino raištelius apyrankei.

Edukacinio užsiėmimo dalyviai buvo sužavėti galutiniu rezultatu, kadangi su oda dirbo pirmą kartą.

Edukaciniai užsiėmimai organizuoti vykdant projektą „Vaikų kūrybiniai prisilietimai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?