Hidrologinė sausra šalyje šiuo metu jau pasibaigė

2019-07-16, am.lrv.lt

Šiuo metu hidrologinė sausra šalyje, kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, jau pasibaigė. Padėtis upėse yra šiek tiek pagerėjusi, ir tai nulėmė šį mėnesį iškritę krituliai.

Geriausia situacija yra vakarų Lietuvos upėse. Jų vandens lygiai artimi vidutiniams daugiamečiams liepos mėnesio lygiams ar šiek tiek žemesni. Kitoje šalies dalyje vanduo iki šiol gana stipriai nusekęs.

Blogiausia padėtis rytų Lietuvos upėse, ypač Neryje. Neryje ties Buivydžiais ir Vilniumi vandens debitas mažesnis už gamtosauginį, o Jonavoje artimas gamtosauginiam.

Artimiausiomis dienomis prognozuojamas lietus situacijos iš esmės nepagerins.

Hidrologinė sausra kaip pavojingas reiškinys buvo paskelbta nacionaliniu mastu liepos pradžioje, nes daugiau nei pusėje šalies vandens matavimo stočių buvo stebima lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra.


Straipsnio komentarai

..2019-07-16
dangaus griuvimo stebėtojai. o kokie šamanai spokso į tokius pat windowsus ir taip viską mato žymiai geriau negu kiti windowsistai. tarsi būtų ant kiekvieno kampo pasistatę po kamerą. jeigu seka net upes tai turbūt automatiškai sekasi ir visokie bridėjai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka