Papildomai užsidirba mokydamas žaisti pokerį

2019-07-19

Martynas Vilniuje dirbantis vadybininkas. Tiesa, tai nėra jo vienintelė veikla. Kartais jam daugiau uždirbti pavyksta net ne iš pagrindinio savo darbo. Jis yra įgudęs pokerio žaidėjas, todėl laisvu metu moko žaisti ir kitus, o iš šios veiklos užsidirba.

Pokerį žaidžia daugiau nei dešimt metų

32-ejų vyras pokerį aktyviai žaidžia daugiau nei 10 metų, tiesa taisykles ir kombinacijas jis žino kur kas anksčiau. Dar mokydamasis vidurinėje mokykloje, jis žaisdavo su bendraamžiais.

„Vienas klasiokas turėjo pokerio rinktinį, todėl mes visi mėgėjiškai pramokome ir savaitgaliais pažaisdavome. Vieniems patiko labiau, kitiems mažiau. Aš buvau iš tų žmonių, kurį tai tikrai kabino. Apskritai aš mėgstu stalo žaidimus – mane domina ne tik pokerio žaidimai, bet labai mėgstu „Monopoly“ žaidimą, taip pat, jeigu žinote, yra toks žaidimas „Katan“, - pasakojo Martynas.

Tiesa, nors žaidė mokykloje realiai jis savo pradžią pokeryje laiko momentą, kai pradėjo žaisti realiuose turnyruose, o tai nutiko prieš gerą dešimtmetį.

„Kai žaidi visiškai mėgėjiškai, tai tu taip ir moki. Na žinot, čia kaip mokėti užsienio kalbą. Aš sakykim angliškai gana gerai susišneku, bet nesu tikras ar galėčiau studijuoti užsienyje, nes susišnekėti ir mokėti yra du skirtingi dalykai, - mintimis dalinosi Martynas. – Taip pat ir su pokeriu – viena kai tu žaidi su draugais, o kai jau dalyvauji turnyruose tai visai kas kita“.

Žaidimas padėjo susirasti naujų draugų

Pasak Martyno jam pokeris yra hobis, kuris netgi padėjo rasti naujų draugų. Sako, kad panašios aistros suartina, būtent taip nutiko ir Martynui – jis su keliais bendraminčiais dabar ne tik priklauso tam pačiam pokerio klubui, bet ir leidžia laisvalaikį, netgi kartu keliauja užsienyje.

„Man pokeris patiko tuo, kad jis mane suartino su kitais žmonėmis. Na žinot, aš į pokerį žiūriu kaip į sportą, kuris yra mano pats mėgstamiausias. Kai kiti seka futbolą ar krepšinį, tai aš domiuosi didžiausiais pokerio turnyrais pasaulyje, seku rezultatus, man tai tikrai labai įdomu. Kurtinaitis sakė, kad krepšinis ne seksas abiem gerai nebus, tai pokeryje sakyčiau gali gerai būti visiems“, - atviravo Martynas.

„Būdavo taip, kad aš noriu aptarti pokerio pasaulio aktualijas su savo turimais draugais, bet jiems neįdomu. Tiesiog neturėjau su kuo apie tai kalbėti. Dabar turiu daug artimų draugų iš to paties pokerio klubo, su jais diskutuojame, užpildau tą nišą“, - mintimis dalinosi vilnietis.

Kitus moko trejus metus

Būtent pokerio klube Martynas sužinojo apie tai, kad kiti pusiau profesionalūs pokerio žaidėjai papildomai užsidirba mokydami jaunuosius savo kolegas. Pats Martynas vadinamojo trenerio niekada neturėjo, todėl jam ši veikla pasirodė gana keista.

„Aš save laikau jau pažengusiu žaidėju, bendrauju su tokiais pačiais. Vienas draugas sykį sako: turiu mokinį, todėl turiu eiti. Natūraliai pasiteiravau apie ką jis kalba, paaiškėjo, kad jis moko pokerio. Pats nebuvau turėjęs vadinamojo trenerio, todėl mane tai šiek tiek nustebino, bet vėliau pagalvojau, kad visa tai logiška, čia kaip kiekvienam dalyke gyvenime, jeigu turi patirties, tai reikia ja keistis ir dalintis“, - pasakojo Martynas.

Pasak vilniečio, jis pats niekada negalvojo pradėti mokyti pokerio pradmenų, tačiau bičiuliui išvykus į užsienį jis paprašė perimti kelis jo mokinius. Martynas sutiko ir net negalvojo apie pinigus.

„Galvojau, kad pamėginsiu pavaduoti, tai kažkas naujo. Aš net nežinojau, kad už tai gaunami pinigai. Gaunami ir visai dideli. Išties man tai smagi veikla. Tai mane įtraukė ir dabar visuomet turiu 2-3 savo mokinius. Smagu su jais dirbti, paskui seki jų rezultatus, jeigu kažkas kažką laimi, jautiesi prie to prisidėjęs“, - sakė Martynas.

Gyventi vien iš pokerio neketina

Tiesa, nors Martynas save ir laiko gana geru pokerio žaidėju ir treneriu, gyventi vien iš to jis neketina. Pasak Martyno, aukščiausios klasės žaidėjai yra tarsi iš kitos planetos ir gyventi tik iš žaidimo gali labai retas.

„Tikrai neketinu maišyti darbo su hobiu. Man smagu, kad aš savo hobį iš dalies esu įdarbinęs, bet reikia suprasti, kad top klasės žaidėju tikrai negali tapti kas nori. Gali laimėti didesnę sumą pinigų vieną kartą, bet tai nereiškia, kad tu jau esi labai geras. Labai gerų yra labai nedaug, o tokiu tapti reikia įgimto talento“, - pokalbį užbaigė Martynas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?