Pareigūnų susitikimai su senjorais

2019-07-20
Senjorai, nedarykite skubotų sprendimų, kol neįsitikinote, kad tai nėra sukčių pikti kėslai
Senjorai, nedarykite skubotų sprendimų, kol neįsitikinote, kad tai nėra sukčių pikti kėslai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai liepos mėnesį vykdo prevencines priemones-susitikimus su pagyvenusiais žmonėmis, siekiant suteikti jiems informaciją, kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo, smurtinių nusikaltimų, kišenvagysčių.

Pareigūnai lankosi Šilutės miesto daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijose, prie prekybos centrų, Šilutės turgavietės, kur susitinka su pagyvenusiais žmonėmis ir teikia jiems informaciją, kaip apsisaugoti nuo minėtų nusikalstamų veikų. Priemonės metu pareigūnai susitinka ir su bendruomenių nariais, taip pat gyventojams dalija lankstinukus, informacinius bukletus, kuriuose suprantamai išdėstyta informacija, kokie dažniausi sukčiavimo būdai, kaip atpažinti sukčius bei patarimai, kaip nepasiduoti sukčių apgaulėms bei kaip apsisaugoti nuo smurtinių nusikaltimų bei kišenvagysčių.

Primename, kad dažniausias sukčiavimo būdas yra pranešimai apie nelaimę, į kurią pateko artimas žmogus. Sukčius, paskambinęs telefonu, prisistato artimu giminaičiu ar net vaiku ir praneša, kad pateko į bėdą (padarė eismo įvykį, nusikaltimą ar įvyko nelaimingas atsitikimas) ir prašo skubiai jam perduoti ar pervesti reikalingą pinigų sumą. Pinigus prašo pervesti į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti. Vyresnio amžiaus žmonės dėl netikėtumo ir didelio susijaudinimo patiki sukčiais ir dažnai jiems atiduoda gan dideles pinigų sumas.

Lietuvos policija pataria

Įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo).

 • Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų.

 • Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.

 • Jeigu tikrai Jūsų artimą ištiko nelaimė, susitikite su juo.

 • Jeigu Jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefono numeriu, pasitikrinkite, ar šis numeris teisingas.

 • Neperduokite pinigų per tarpininkus.

 • Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.

 • Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.

 • Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.

 • Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.

Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju numeriu 112

Antras pagal dažnumą sukčiavimo būdas pranešimai (sms arba skambučiai) apie laimėtą piniginį prizą, gražinamas mokesčių permokas ir pensijų nepriemokas. Sukčiai žmogui į mobiliojo ryšio telefoną atsiunčia žinutę (pranešimą), kad jis laimėjo loterijoje, akcijoje ar žaidime, taip pat prašo paskambinti nurodytu numeriu, gali prašyti į nurodytą sąskaitą pervesti pinigus, papildyti mobiliojo ryšio telefono sąskaitą ar padiktuoti papildymo kortelių kodus. Žmogus, gavęs tokį pranešimą, neturėtų pradėti džiaugtis ir vykdyti apgavikų prašymų, o būti itin atsargiems.

Lietuvos policija pataria

Įsidėmėkite, kad loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius niekada nereikalauja perduoti pinigus per tarpininkus arba juos pervesti į banko sąskaitas.

 • Loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius niekada nereikalauja padiktuoti papildymo kortelių kodų.

 • Atminkite, kad iš laimėtojo nereikalaujama iš anksto sumokėti pridėtinės vertės mokesčio ar kito mokesčio.

 • Jeigu Jūs tikrai laimėjote, apie prizo atsiėmimo sąlygas ir mokesčius sužinosite nuvykęs pas loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorių.

Trečias populiarus sukčiavimo būdas yra lankymasis namuose, pristatant įvairių institucijų darbuotojais. Sukčiai prisistato, t. y. apsimeta, pavyzdžiui, mokesčių inspektoriais, vandenų, dujų, elektros ar būtų ūkio atstovais, arba socialiniais darbuotojais bei pareiškia, jog atvyko grąžinti permoką už suteiktas paslaugas. Raginame gyventojus netikėti į namus atėjusiais nepažįstamais asmenimis ir neįsileisti jų į vidų bei nepasiduoti jų manipuliacijomis.

Lietuvos policija pataria:

Jei asmuo prisistato valstybės institucijos ar kitos įstaigos tarnautoju, būtina pareikalauti tarnybinio pažymėjimo.

Įsidėmėkite, kad nė viena oficiali institucija piniginių operacijų klientų namuose neatlieka. Jei iš tikrųjų priklauso permokos grąžinimas, kiekvienas bus pakviestas į paslaugos teikėjo būstinę ir ten bus išspręstas permokos gražinimo klausimas.

Apie bet kokį sandėrį informuokite savo artimuosius ar kaimynus, kuriais pasitikite.

Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad į namus nori patekti sukčiai, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju numeriu 112.

Siekiant išvengti sukčiavimo atvejų labai svarbu gyventojams priminti, kad nelaikytų namuose didelių piniginių sumų, taip pat, kad artimieji perspėtų savo pagyvenusius giminaičius apie galimus analogiškus sukčiavimo atvejus.


 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?