Per antrąjį ketvirtį – daugiau kaip 5 tūkst. gyventojų pranešimų apie pažeidimus

2019-07-22

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) Pranešimų priėmimo skyrius (PPS) per antrąjį šių metų ketvirtį gavo 5285 gyventojų pranešimus apie aplinkosaugos pažeidimus, tai yra – 1710 daugiau nei pirmąjį ketvirtį.

Aktyviausi buvo sostinės, Kauno ir Klaipėdos gyventojai. Vilniečiai skambino 1596 kartus, kauniečiai – 965, klaipėdiečiai – 686.

Daugiausia pranešimų – 3146 – sulaukta apie sužeistus, automobilio užmuštus ar sužalotus bei į gyvenamąsias vietoves atklydusius laukinius gyvūnus. Taip pat aktyviai pranešinėta ir apie žvejybos pažeidimus. Iš viso per antrąjį šių metų ketvirtį gauta 400 tokio tipo pranešimų.

Į žmonių skambučius budintys PPS darbuotojai reaguoja nedelsdami. Jie gautą informaciją iš karto perduoda vietos aplinkosaugininkams, kurie vyksta jos patikrinti ne tik darbo metu, bet ir po darbo valandų, poilsio ir švenčių dienomis.

AAD primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima pranešti skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 2732995.


Straipsnio komentarai

..2019-07-22
telefoniniai sukčiai kabina makaronus apie savo operacijas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka