Ar kirs varnas varnui akį?

2019-07-25, „Šilokarčemos“ informacija
Liaudies išmintis sako - varnas varnui akies nekerta. Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Liaudies išmintis sako - varnas varnui akies nekerta. Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jau rašėme apie tai, kad šių metų birželio 27-ąją Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje vyko atranka į dailės ir technologijų mokytojo vietą. Iš dalyvavusių trijų kandidatų vienas turėjo apsigynęs mokytojo metodininko, o antras – vyr. mokytojo kvalifikaciją. Tačiau pergalę šventė universitetinio išsilavinimo neturinti Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio marti Klara Pozingienė. Dėl galimai neskaidrios atrankos Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje ištirti sudaryta komisija, kuri pavaldi pačiam V. Pozingiui.

Išrinkta galimai neskaidriai

Priešistorė tokia - kitą dieną po atrankos negavusiems darbo išsiųsti raštai, kad į darbą jie nepriimami, tačiau jame nebuvo įvardinta jokių priežasčių, kodėl jų kandidatūros atmestos. Manoma, jog šios atrankos laimėtoja V. Pozingio marti išrinkta neatsižvelgiant į reikalingas dalykines kompetencijas ir neskaidriai.

Primename, kad atrankoje dalyvavo 3 pretendentai, tačiau K. Pozingienės išsilavinimas buvo žemiausias – ji baigusi kolegiją, o tai reiškia, kad jos diplomas suteikia teisę dirbti tik pagrindinio ugdymo tipo mokykloje, bet ne gimnazijoje. Taip pat šios kandidatės kvalifikacinė kategorija buvo žemiausia. Tuo metu kitos kandidatės turi įgijusios universitetinį išsilavinimą bei apsigynusios kvalifikacines kategorijas. Todėl darytina išvada, jog atrankos laimėtojas išrinktas atsižvelgiant ne į reikalaujamą ugdymo įstaigoms kompetenciją, tačiau į kitus niuansus.

„Už durų girdėjosi klegesys. Manome, kad V. Pozingio marti žinojo visus klausimus. Pavyzdžiui, vienas jų buvo -  kokias edukacines erdves įkurtumėte mokykloje? Kaip tai susiję su technologijų mokytojo darbu?“, - dėstė švėkšniškė. Ji prisimena, jog dabartinė gimnazijos vadovė ne kartą yra sakiusi, kad jos gimnazijoje ne vieta neturintiems universitetinio išsilavinimo.

Buvo artimi kandidatei

Pašnekovė teigė, kad atrankos komisijos nariai buvo labai artimi kandidatei, tarp jų atranką praėjusios moters vaiko krikšto mama, kuri nenusišalino. „Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis yra jos uošvis, tad galimai buvo vykdytas spaudimas gimnazijos administracijai“, - tada sakė viena iš kandidatavusių į darbo vietą. 

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė tikino, kad atranka organizuota laikantis įstatymų ir vadovas negali žinoti apie giminaites - krikštamotes. Prašymas  detaliai išnagrinėti vykusios atrankos skaidrumą ir iš naujo organizuoti atranką pateiktas Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriui birželio 28 dieną.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė liepos pradžioje sakė, kad prašymas bus nagrinėjamas bendros Šilutės rajono savivaldybės administracijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos komisijos. Ji sudaryta liepos 15-ąją Administracijos direktoriaus pavaduotojos Dalios Rudienės įsakymu. Ši save paskyrė ir vadovauti komisijai.  Be pavaduotojos bus ir Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, Personalo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė Živilė Targonskienė ir  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė – Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Kazakauskienė.

Kyla klausimas – ar komisijai įtaką darys V. Pozingis? Toks klausimas kyla natūraliai, mat iš 5 komisijos narių net 4 yra asmenys, kurie yra pavaldūs minėtam asmeniui. Tiesa, liepos 4 dieną V. Pozingis nusišalino ir nuo vienos iš kandidačių prašymo  nagrinėjimo bei sprendimų priėmimo.

Bus anuliuoti atrankos rezultatai ir ar ji bus organizuojama iš naujo, skaitytojus būtinai informuosime.  Primename ir tai, kad  atrankos laimėtoja dirba ir Švėkšnos amatų centre. Pasak švėkšniškių, ten ji įdarbinta taip pat be konkursų.


Straipsnio komentarai

Poviliuks2019-07-25
Kas per žmogus eina per pažintis į kažkokia superstą darbų mokytojėlio vietą? Tokiom profesijoms dar konkurencija reikalinga jog per draugus ir pažįstamus reikėtų eiti? Bet ir pravalas jog prigavo, dabar iš gėdos degti ir sudegti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Pilietis2019-07-25
neskubėk taip susiprasti su tokiais teisiminiais kaltinimais, netgi jeigu nesėdi stiklinių piliečių supiltoje stiklinėje pilyje. Aš kalbu apie akmenų mėtymus tam kad pilti piliakalnius. Lietuvos socialinis modelis yra taip sukonstruotas kaip iš modelio pusės žiūrint viskas nuolatos turi judėti. Įsivaizduok oranžine spalva nudažyta mechaninį laikrodį kuriame įtaisytas gegutės lizdas. Jeigu kažkas modelyje nejuda ir tai nėra nejudanti detalė pvz ciferblatas vadinasi tai kažkoks parazitas kas tam modeliui yra nereikalinga. Nu pati gegutė irgi nejudanti detalė. Jinai išlenda kad pranešti kažkokias valandas. Tad visi lietuvoje gyvenantys žmonės yra tarsi to modelio detalės, kurie turi laisvę judėti ne tik pagal lietuvos įstatymus, bet ir pagal nerašytus gegutės lizdo socialinio modelio įstatymus, ES įstatymus ar JT įstatymus ar dar kitokius įstatymus kurie stebuklingai galioja lietuvos teritorijoje dėka visokių susitarimų, paktų, švogerysčių, bendradarbiavimų, vystymų, tt. Tad tu nori nenori vienas kitam žmonės daro įtaką tiesiogiai ir netiesiogiai. Matai kaip stipriai važiuojama kad čia visi tokie bendruomeniški, pilietiški, kad visiems reikia keistis, tt. Jugi tokia valstybės politika. Jeigu tu nesi valstybės tarnautojas vadinasi tu esi kažkokių įtakingų įtakotojų įtakos taikinys. Šiais laikais po lietuvą laksto milijonai socialinio verslo gandžių kurie tik ir žiūri kaip čia daryti kažkam įtaką. Netgi jeigu tu gyveni vienui vienas, turi savo vandenį, savo nuotėkas, savo elektrinę, viską pasidarai pats, visą maistą užsiaugini pats, atleistas nuo mokesčių, tt. Vis tiek tu esi kažkieno kaimynas, netgi jeigu artimiausias kaimynas gyvena už 5 kilometrų. Vistiek visi turi su tavimi kažkaip skaitytis, pradedant nuo visokių registrų centrų, statistikos departamentų, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis2019-07-25
Nesuprantu ant kiek turi buti degradaves kad darytum itaka kitiems ir ant kiek turi buti palūžes, kad pasiduotum tai itakai . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gerai gyvenate2019-07-25
trys kandidatai į vieną vietą. Blogiau, kai vienas kandidatas trims vietoms. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tomas2019-07-25
Ir kodėl mūsų krašte gali taip būti nebaudžiamai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nu2019-07-25
Karrrrrrr Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-07-25
ostapininkai nepasidalija kėdžių kur algos mokamos vaikučių akyčių vokeliuose.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka